بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

English العربیه

خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد

  • تاریخ انتشار
  • 20 مهر 1400

واقعا نمی توان جلوه زیبای چمن های سبز حیاط خانه را انکار کرد. اگر در شهر مشهد زندگی می کنید و می خواهید چنین نمایی را در منزل، محل کار، ملک تجاری و حتی در مراکز تفریحی و سرگرمی سطح شهر ایجاد کنید، باید بین دو گزینه انتخاب کنید: چمن مصنوعی یا چمن طبیعی.
واقعا انتخاب ساده و راحتی نیست، این انتخاب تاثیر بسزایی روی زندگی شما و اطرافیان و حتی کودکان و حیوانات خانگی تان می گذارد.
اما نگران نباشید، ما این جا هستیم تا به شما کمک کنیم.
امروز می خواهیم به طور مفصل به مزایای و مضرات هر یک از این چمن ها به همراه اطلاعات بیشتر برای تصمیم گیری بهتر بپردازیم.

خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد

خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد
 

بهترین شرکت چمن مصنوعی در مشهد کجاست؟
شرکت آسیاچمن با سال ها فعالیت افتخارآمیز در زمینه تولید انواع چمن های مصنوعی باکیفیت برتر و ممتاز در سراسر ایران و خاورمیانه، نه تنها در مشهد بلکه در تمامی استان ها و شهرهای ایران، به جایگاه درخشانی دست یافته است و  این امر از پروژه های انجام شده با نام آسیاچمن کاملا مشخص می باشد.
تیم این شرکت متشکل از فنی کاران، متخصصان، کارشناسان و مشاوران زبده و باتجربه است که می توانند به صورت تلفنی و حتی آنلاین به هر گونه سوال شما پاسخ دهند و شما را در مسیر درستی برای انتخاب بهتر چمن مصنوعی و نحوه استفاده صحیح از آن هدایت کنند.

 

هزینه چمن مصنوعی در برابر چمن طبیعی
مشکل این جا است که بسیاری از افرادی که هزینه خرید چمن مصنوعی را در برابر چمن طبیعی مقایسه می کنند، طول عمر هر دو را در نظر نمی گیرند.
اول از هر چیز، هر دوی این گزینه ها هزینه ابتدایی بسیار بالایی دارند. هم چنین باید هزینه های نصب و کاشت آن ها را در نظر داشته باشید.
در مورد چمن طبیعی، حتی بعد از کاشت، تعهدات مالی و مخارج به همین جا محدود نمی شود.
تنها روشی که چمن های طبیعی زیبا و جذاب باقی می مانند این است که صاحب‌خانه ها و مالکان زمان مورد نیاز و بودجه کافی در اختیار داشته باشند تا بتوانند سلامت آن ها را برای مدت زمان طولانی حفظ کنند.
به این دلیل است که ما به صاحب‌خانه ها توصیه می کنیم که تصورات خود را بالاتر ببرند و به هزینه های طولانی مدت فکر کنند و سپس تصمیم نهایی را بگیرند.

 

از این رو چمن مصنوعی و چمن طبیعی چگونه از نظر هزینه با هم مقایسه می شوند؟


•    چمن طبیعی:
چمن های طبیعی از بذرها و در خاک رشد می کنند. نوع کاشت هم به شما بستگی دارد، هر یک دارای مزیت ها و مضرات مخصوص به خود می باشد. به طور کلی بذرها دارای هزینه کمتری نسبت به کلوخ چمنی می باشند. در هر صورت کلوخ چمن ها نتایج سریعی را به وجود می آورند و موجب کنترل فرسایش خاک می شوند.
هر کدام را انتخاب کنید فرقی ندارد، شما هم چنان باید زمان و زحمت بسیاری صرف آن ها کنید تا همیشه باطراوت و شاداب باقی بمانند. به یاد داشته باشید چمن های طبیعی یک گیاه زنده به شمار می روند. این موضوع به معنای هرس کردن، بذر پاشی، مقابله با علف های هرز و غیره می باشد. هر یک از این ها هزینه های مستقیم و غیر مستقیم را به وجود می آورند.


•    چمن مصنوعی:
اما در مقابل شما کافی است به مراکز خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد مراجعه کنید و نوعی که از هر نظر پاسخگوی نیازهای شما باشد را برگزینید. حالا شاید پروسه نصب چمن مصنوعی نسبت به کاشت چمن طبیعی گران قیمت تر باشد. اما در هر صورت این هزینه ابتدایی با کاهش هزینه های نگهداری در طول سالیان سال به طرز قابل توجهی جبران می گردد.
در حقیقت تمام کاری که نیاز دارید این است که هر هفته یا هر زمان که احساس کردید نیاز است، الیاف چمن مصنوعی را شانه زده و یا آبپاشی کنید. این امر هم در زمان، زحمت، انرژی و پول شما تا سال های سال صرفه جویی می کند.
به عبارت دیگر، هزینه کاشتن چمن طبیعی فراتر از چمن مصنوعی می رود، مخصوصا اگر دراز مدت آن دو را با  هم مقایسه کنید، بیشتر متوجه این اختلاف قیمت سرسام آور می شوید.

 
نصب چمن مصنوعی در برابر چمن طبیعی


•    چمن طبیعی:
ممکن است از خود بپرسید که پروسه نصب چمن مصنوعی و چمن طبیعی چه شباهت هایی با هم دارند؟
به طور کلی هزینه نصب یک چیز است، اما زحمتی که باید در این پروسه صرف شود، یک داستان دیگر است.
اگر قصدتان این است که چمن طبیعی را انتخاب کنید، پس اولین گزینه این است که از پایه و اساس شروع کنید. شما باید خاک را آماده کنید، بذر و دانه ها را بکارید و آن ها را پرورش دهید تا به وضعیت قابل قبولی برسند.
این امر کندترین روشی است که باید سپری کنید. اما اگر درست انجام دهید نتیجه چمن های سبزی است که از خاک می روید.
کلوخ های چمنی گزینه دیگر هستند که به صورت رولی برای نصب ساده ارائه می گردند. زمانی که از این روش استفاده کنید، باز هم باید خاک و زمین را آماده کنید تا چمن ها به خوبی در آن جا رشد کنند.
بسیار ضروری است که از راه رفتن روی چمن های طبیعی تا زمانی که حداقل سه بار آن ها را هرس کرده و کوتاه کنید، خودداری نمایید. معمولا چمن ها بعد از این مدت زمان، به طور کامل می رسند و رشد می کنند و حالا می توانید روی آن ها قدم بزنید.

 

•    چمن مصنوعی:
اما کارشناسان و مشاوران شرکت ها و مراکز خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد به شما توضیح می دهند که پروسه نصب چمن مصنوعی بسیار سریع است و اصلا هم هیچ محدودیتی برای قدم زدن روی آن وجود ندارد.
چمن های مصنوعی از مواد مصنوعی ساخته شده اند که برای این که مثل چمن های طبیعی به نظر برسند، به طور ویژه و منحصر به فردی طراحی و مهندسی شده اند.
اگرچه چمن مصنوعی نیازهای مشابهی با همتای طبیعی خود ندارد، اما یک سری آماده سازی هایی برای زمین زیر چمن ضرورت دارد.
در هر صورت خبر خوش این است که چمن مصنوعی به محض کامل شدن پروسه نصب آماده لذت بردن و استفاده شدن می باشد و تا سال های سال به همان شکل باقی می ماند و تغییر نمی کند.
برای هر دوی چمن ها روش جایگزینی برای نصب خانگی وجود دارد، همیشه به یاد داشته باشید که مراکز خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد دارای تیم متخصص و فنی کاری هستند که می توانند پروسه نصب چمن مصنوعی را برای شما طبق اصول و قواعد انجام دهند.
 

 

 

چمن مصنوعی نیاز به نگهداری کمتری دارد


هنگام مقایسه چمن طبیعی و چمن مصنوعی، تفاوت در میزان نگهداری آن ها مانند تفاوت میان روز و شب است.


•    چمن طبیعی:
اگر چمن انتخابی شما طبیعی باشد، باید برنامه تمام وقتی را در طول سال برای آن بچینید تا همیشه شگفت انگیز به نظر برسد.
هم چنین مطمئنا بارها متوجه شده اید که چقدر چمن های ناسالم و رسیدگی نشده، به نظر زشت و زننده می رسند. کوچک ترین کوتاهی برای رسیدگی به چمن هایی طبیعی موجب می شود تا با فضای سبز ناخوشایندی رو به رو شوید که چنگی به دل نمی زند.
شما باید در طول هفته ساعت ها را صرف رسیدگی به ظاهر چمن ها کنید، مخصوصا در چند هفته اول.


•    چمن مصنوعی:
از طرف دیگر با انتخاب یک شرکت و مرکز خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد، دیگر نیازی به نگهداری های مکرر از چمن های خود ندارید. این بهترین مزیت چمن مصنوعی است که وقتی از شما نمی گیرد و شما را به خرج نمی اندازد.
البته لازم به ذکر است این موارد نباید باعث شوند تا به طور کلی نگهداری از چمن مصنوعی را فراموش کنید. ممکن است روی چمن ها آشغال و زباله ها و یا شاخه و برگ هایی بریزد که موجب تجمع آب شده و شرایط را برای رشد باکتری ها فراهم آورد. و یا ممکن است به این ترتیب ادرار حیوانات خانگی روی چمن ها تجمع یافته و بوی نامطبوعی را منتشر کند.
 از این رو بهتر است همیشه الیاف چمن را شانه کنید و هر از چندگاهی آن ها را آبپاشی کنید تا هر گونه گرد و غبار و مایعات اضافه از روی چمن ها پاک شوند.  به این ترتیب بهداشت چمن‌هایتان نیز حفظ می گردد.


چمن مصنوعی بسیار بادوام تر است
 دوام همیشه باید فاکتور مهمی در انتخاب شما محسوب شود. بسته به منطقه جغرافیایی که زندگی می کنید، این موضوع می تواند مفاهیم مختلفی برای شما داشته باشد.
برای مثال اگر در جایی مانند شهر مشهد زندگی می کنید که آب هوای گرم و خشکی دارد، دوام می تواند به معنی چمن هایی باشد که در برابر حرارت بسیار بالا مقاومت می کنند.
در عوض ممکن است حیاط شما یک مکان پرتردد باشد، به این ترتیب دوام و ماندگاری برای شما به معنی چمن هایی است که در معرض استفاده و ترافیک سنگین، هم چنان زیبایی خود را حفظ می کنند و شما را به زحمت نمی اندازند.
فرقی ندارد که دوام و ماندگاری برای شما چه معنایی دارد، در هر صورت چمن مصنوعی که می تواند در شرایط بسیار سخت مقاومت کند، همان چیزی است که موجب صرفه جویی در هزینه و وقت و انرژی شما می شود.

بی شک پس از مطالعه این مقاله شما به تفاوت بین چمن مصنوعی و طبیعی پی بردید اما اگر همچنان سوااتی در ذهن شما وجود دارد که شما را سر در گم کرده  به مقاله چمن مصنوعی یا چمن طبیعی ؟ سری بزنید.

کلام آخر
اگر بخواهیم نتیجه گیری کنیم، باید گفت که چمن مصنوعی از بسیاری از جهات از چمن طبیعی برتر است. برای اطمینان از دوام و ماندگاری هر چه بیشتر چمن مصنوعی نیز بهتر است به یک شرکت خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد اعتماد کنید که پروژه های بسیاری را در این زمینه انجام داده اند و رضایت مشتریان از آن ها بسیار بالا می باشد.
چمن مصنوعی مرغوب و باکیفیت در برابر تغییرات آب و هوایی، آفات، پشه ها و علف های هرز مقاوم است.  از این رو می تواند انتخاب عالی برای صاحبخانه ها و مالکان پرمشغله می باشد.

نظرات شما