بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

English العربیه

چمن مصنوعی یا چمن طبیعی؟

  • تاریخ انتشار
  • 22 مهر 1399

خوب همه ما در خانه ای بزرگ نشده ایم که حیاط دلباز و مملو از درختان و گل های رنگارنگ داشته باشد، اما مطمئنا بیشتر ما پدربزرگ و یا مادربزرگ هایی داشته ایم که حیاط سرسبزی داشته اند که محل اصلی برای دورهمی های خانوادگی به شمار می رفت.

چمن مصنوعی یا چمن طبیعی؟

چمن مصنوعی یا چمن طبیعی؟

این حقیقت که روز به روز قسمت حیاط از خانه ها حذف می شود و جای خود را به پارکینگ و آپارتمان های آسمان خراش می دهد، واقعا دردناک است و بسیار جای فکر و تامل دارد. همه ما به دنبال راه حلی هستیم تا دوباره خاطرات دوران کودکی و نوجوانی خود را زنده کنیم و همراه خانواده و عزیزان مان در یک محیط سبز و شاد از باهم بودن مان لذت ببریم.

از طرف دیگر، مطالعات و تحقیقات بسیاری اثبات کرده است که فطرت و ذات انسان ها به گونه ای است که بودن در فضای سبز و طبیعت نیاز دارد و این موضوع بر کیفیت زندگی افراد تاثیر می گذارد.

شاید به این دلیل است که تکنولوژی در ساخت چمن مصنوعی روز به روز پیشرفت می کند و امروزه در خانه های بسیاری از مردم در سراسر دنیا این محصول در قسمت های مختلف و در اشکال گوناگونی دیده می شود، مانند، روف گاردن، پاسیو، بالکن و تراس، حیاط و حتی داخل خانه.

اما سوال مهمی که در این میان بیش از هر چیزی به ذهن خطور می کند، این است که برای ایجاد این فضای سبز به چمن مصنوعی نیاز داریم یا چمن طبیعی؟

آیا چمن مصنوعی بهتر از چمن طبیعی است؟

جواب به این سوال به فضایی که نیاز دارید در اطراف خود ایجاد کنید و البته به سلیقه و اولویت های شما بستگی دارد.

برای مثال، شما ممکن است بخواهید جایی مانند یک حیاط کوچک را به یک مکان شادابی تبدیل کنید که واقعا چمن طبیعی نمی تواند در آنجا رشد کند. یا کمبود بارش باران و مشکلات کم آبی در منطقه شما این اجازه را نمی دهد تا از چمن طبیعی استفاده کنید. به این ترتیب است که چمن مصنوعی می تواند انتخاب ایده آل و جایگزین عالی به نظر برسد.

خوب شاید برای این انتخاب نیاز به استدال و دلایل بیشتری دارید تا قانع شوید. ما سعی می کنیم در این مقاله به سوالات و ابهامات ذهن شما پاسخ دهیم. اگر باز هم موضوعی ذهنتان را مشغول می کند، بدانید که متخصصان و مشاروان شرکت کرمان موکت آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.

آیا چمن مصنوعی واقعی به نظر می رسد؟

این که چمن مصنوعی چگونه دیده و احساس شود به کیفیت محصول بستگی دارد. هرچه کیفیت آن بالاتر برود، بیشتر این احساس را به شما می دهد که روی چمن طبیعی قدم می گذارید.

بهترین راه حل از مطمئن شدن کیفیت محصول این است که از یک شرکت معتبر و با سابقه خرید کنید. شرکت کرمان موکت به شما مشتریان عزیز این اطمینان را می دهد که تمامی مراحل ساخت این محصول با دقت انجام می شود و از بهترین وبا کیفیت مواد در ساخت آن به کار می رود.

دو فاکتور وجود دارد که تولیدکنندگان و شرکت های چمن مصنوعی هنگام ساخت این محصول مورد توجه قرار می دهند، به این ترتیب می باشد:

تکنولوژی الیاف: شکل الیاف چمن مصنوعی مشخص می کند که چمن در برابر استفاده و رفت و آمد افراد چگونه دوباره به شکل قبلی خود باز می گردد، هم چنین چگونه نور را منعکس می کند و هم چنین زمانی که روی آن حتی با پای برهنه راه می روید، چگونه احساس می گردد.

شن و ماسه درون آن: این موضوع مشخص می کند که راه رفتن روی چمن مصنوعی چگونه است. محصولات باکیفیت باید نرم و لطیف و مانند چمن های طبیعی احساس شوند.

دو تفاوت دیگر میان چمن مصنوعی و طبیعی وجود دارد که باید به آن ها دقت داشته باشید:

چمن طبیعی ذاتا ناهموار می باشد و ممکن است به مرور زمان تغییر کند، این در حالی است که چمن مصنوعی همیشه هموار و یکنواخت و بدون تغییر می ماند.

چمن مصنوعی اغلب داغ تر از چمن طبیعی احساس می گردد، مخصوصا در معرض نور مستقیم خورشید. البته توجه داشته باشید که این گرما می تواند با اسپری کردن آب روی آن کاهش یابد.

حتی اگر جزو افرادی هستید که از بوی تازه علف ها لذت می برید، می توانید یک اسپری با عطر چمن تهیه کنید و آن را روی چمن مصنوعی خود اسپری نمایید.

مزایا و مضرات چمن مصنوعی

1.واقعی بودن

چمن مصنوعی همانند انواع گیاهان مصنوعی دیگر سال ها مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است و مواد تشکیل دهنده آن روز به روز پیشرفته تر و بهتر از گذشته می شود. گزینه هایی که هم اکنون در بازار موجود است، بسیار واقعی به نظر می رسند. گاهی حتی واقعی تر از چمن های قهوه ای می باشند که در مناطق کم آب وجود دارند. آن ها شامل انواع رنگ ها، بافت ها و اندازه ها در دسترس قرار دارند. به طور کلیف برای این که تفاوت این محصول راا با چمن طبیعی متوجه شوید، باید خیلی دقیق و ریزبین باشید.  

2. نگهداری و رسیدگی

یکی از بزرگ ترین مزیت های چمن مصنوعی این است که نیاز به رسیدگی اندکی دارد. شما می توانید به تمام دردسرهای ناشی از هرس کردن و چیدن چمن ها پایان داده و این زمان را به استراحت خود اختصاص دهید. شاید تنها نیاز باشد که ماهی یک بار گرد و غبار روی الیاف چمن مصنوعی را پاک کنید و یا برگ های درختان و ضایعات روی آن را جمع آوری کنید.

اگر هم حیوان خانگی دارید باید مرتبا از یک محصول کنترل کننده بوی چمن استفاده کنید- البته استفاده از این محصول بستگی دارد که چه تعداد حیوان خانگی دارید و چه اندازه و جثه ای دارند و غیره.

 هم چنین هر از چندگاهی بهتر است بخش هایی از الیاف چمن مصنوعی که بسیار مورد تردد و رفت آمد قرار دارد، شانه کنید تا مانند روز اول ایستاده و پرپشت به نظر برسند.

3. به نظر عالی می رسد

این روزها بحران کم آبی در بیشتر بخش های ایران بیداد می کند و به این ترتیب چمن های طبیعی بیشتر خشک می شوند و یا قهوه ای رنگ می گردند. اما چمن مصنوعی صرفه نظر از فصل و آب و هوا همیشه تازه و شاداب به نظر می رسد و فضای خانه را برای شما به بهترین وجه ممکن تبدیل می کند.

4. صرفه جویی در مصرف آب

اگر عاشق همیشه سرسبز بودن چمن طبیعی خود می باشید، مطمئنا آب بسیاری زیادی مصرف می کنید. این موضوع در مناطقی که با بحران کم آبی رو به رو می باشند، حسایت بیشتری دارد. مگر این که کانالی از آب رودخانه و یا آب شهری را به منزل خود باز کنید و یا آب باران را برای آبیاری آن ها جمع آوری نمایید.

5. محیط زیست

دستگاه های مراقبت از چمن طبیعی مانند چمن زن ها اغلب با سوخت بنزینی کار می کنند که تاثیر مخربی روی محیط زیست و میزان آلایندگی دارند، از این حذف این مرحله از پروسه مراقبت از چمن می تواند برای محیط زیست بسیار مناسب باشد.

نصب چمن مصنوعی هم چنین می تواند به معنی عدم نیاز به مواد سمی و شیمیایی مانند آفت کش ها باشد که مزیت دیگری برای محیط زیست و طبیعت به شمار می رود.

به همین دلیل است که استفاده و نصب چمن مصنوعی بهتر از چمن طبیعی شناخته می شود، اگرچه این محصول مزیت های بسیار دیگری دارد که تنها با استفاده از آن می توانید به طور کامل از آن ها آگاهی یابید.

با مطالعه این مقاله به مزایای چمن مصنوعی پی بردید اگر قصد خرید این محصول را دارید حتما مقاله راهنمای خرید چمن مصنوعی را مطالعه بفرمایید.

یکی از مهم ترین عواملی که موجب می شود تا چمن طبیعی را کنار گذاشته و به چمن مصنوعی فکر کنیم این است که زیبا و با طراوت نگاه داشتن آن می تواند مستلزم عوامل بسیار زیادی باشد. از جایی که زندگی این روزها ماشینی و پر مشغله شده است، شاید این موضوع اندکی برای زندگی روزمره ما سخت و دشوار باشد.

کرمان موکت به عنوان تولید کننده این محصول و با سال های سال سابقه درخشان و جلب رضایت مشتری می تواند خیال شما را بایت چمن مصنوعی با کیفیت راحت کند. مرغوب ترین مواد به کار رفته در این محصول باعث شده است تا علاوه بر زیبا و سرسبز دیده شدن آن در تمام روزهای سال و عدم نیاز به رسیدگی و محافظت بیش از اندازه، دوام بالایی نیز داشته باشد. در شرایط بهینه و ایده آل شما می توانید تا 15 سال و یا حتی بیشتر از فضای سبزی که با این محصول در اطراف خود به وجود آورده اید، بهره مند شوید.

نظرات شما