بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در تبریز

  • تاریخ انتشار
  • 14 تير 1400

اگر جزو هموطنان عزیز در استان آذربایجان شرقی هستید و در شهرستان زیبای تبریز زندگی می کنید و می خواهید تغییر و تحول اساسی به محوطه بیرونی منزل، ویلا و محل کار خود بدهید و یا اگر تصمیم دارید تا پروژه فضای سبزی را به عنوان مرکز تفریحی و سرگرمی برای کودکان و بزرگسالان مهیا کنید، شاید آشنا شدن با محصولی به نام "چمن مصنوعی" برای شما خالی از لطف نباشد.

خرید چمن مصنوعی در تبریز

خرید چمن مصنوعی در تبریزچرا؟
دلایل بسیاری برای این گفته وجود دارد، از ایجاد ویو حیرت انگیز در محوطه مورد نظر تا مهیا نمودن فضایی راحت و دنج با کمترین نیاز به نگهداری و غیره. همه این ها سبک زندگی تان را بهتر و لوکس تر می کنند.

شرکت آسیاچمن خرید چمن مصنوعی در تبریز را برای هموطنان عزیزمان به ساده ترین شکل ممکن مهیا کرده است. این تولیدکننده برتر و نخست در ایران و خاورمیانه بهترین و مدرن ترین و صد البته بادوام ترین چمن های مصنوعی را به مشتریان عزیز خود ارائه می دارد تا شاهد لذت بردن از روزهای سبز آن ها باشد.
تیم متشکل از مشاوران و متخصصان مجرب آسیاچمن همواره آماده پاسخگوئی به سوالات شما و ارسال سفارش های شما در کمترین زمان ممکن می باشد.

 

چرا چمن مصنوعی گزینه ارجح تری نسبت به چمن طبیعی به شمار می رود؟
چمن مصنوعی در مقایسه با چمن واقعی بسیار بادوام تر است، اصلا این ویژگی بادوام بودن آن موجب شده است تا بیشتر صاحبخانه ها و یا حتی مسئولان حوزه شهری به استفاده از آن تمایل پیدا کنند.
کاشت چمن های طبیعی زیر نور آفتاب مساوی است با زرد و قهوه ای رنگ شدن و نمایان کردن بخش های خالی و خاکی که اصلا هم جلوه خوشایندی ندارد و می تواند بهترین و زیباترین چشم اندازه ها را دچار مشکل کند.
اما این موضوع اصلا با چمن مصنوعی احساس نمی شود، شما در کمال اطمینان خاطر می توانید مناسب ترین نوع چمن مصنوعی را خریداری کنید که دقیقا مطابق با نیازها و اهدافتان می باشد.
از آن پس مشاهده می کنید که به جز چند کار ساده و پیش پا افتاده، مسئولیت سنگینی به گردن ندارید و حالا باید منتظر باشید که روزهای خوش و پر از سرسبزی و نشاط در خانه تان را بزنند.

 

10 اشتباه رایج هنگام خرید چمن مصنوعی در تبریز


1.بی توجهی به زهکشی ضعیف

اگر می خواهید چمن مصنوعی شما به طور مناسب و بدون هیچ مشکلی نصب شود، وجود سیستم زهکشی بدون نقص برای آن باید یک عامل بسیار مهم در نظر گرفته شود.
اگر چمن مصنوعی شما زهکشی کافی نداشته باشد، آب راه خروج ندارد و در نتیجه در بخش های مختلف حیاط هنگام بارندگی و یا حتی آبپاشی، گودال هایی از آب را مشاهده خواهید کرد.
همین امر شرایط را برای رشد خزه، کپک و علف هرز مهیا می کند. به این ترتیب شما با چمن های بسیار نامنظم و ژولیده رو به رو خواهید بود که اصلا با آن تصوری که از چمن مصنوعی داشتید، مطابقت ندارد.
بنابراین پیشنهاد می شود قبل از نصب چمن مصنوعی، زمین زیر آن را آماده سازی کرده و ابتدا از یک لایه خرده سنگ و سپس یک لایه شن استفاده نمایید.
همین کار بسیار ساده موجب می گردد تا با هر تغییر آب و هوایی و یا بارش باران در تبریز، هیچ مشکلی بابت آبگرفتگی به وجود نیاید.


2. سطح ناهموار

اگر می خواهید چمن مصنوعی را روی سطحی نصب کنید که پستی و بلندی هایی دارد، اولین کار واجبی که باید انجام دهید هموار کردن و رفع نواقص آن می باشد. در غیر این صورت مطمئنا مشکلاتی نظیر محکم نشدن حاشیه ها و لبه های چمن مصنوعی، اتصال های نادرست و ناهموار چمن ها به یکدیگر و ایجاد ظاهر ناخوشایند در چشم انداز را به دنبال خواهد داشت.
برای جلوگیری از این مسائل بهتر است به یک مرکز خرید چمن مصنوعی در تبریز مراجعه کنید که دارای کادر متخصص و فنی می باشند و می توانند زمین مورد نظر را برای نصب چمن مصنوعی، مورد ارزیابی و بررسی قرار دهند. به این ترتیب می توانند تمام نقص های موجود در سطح مورد نظر را مشخص کرده و به سادگی آن ها را برطرف کنند و یا راهکارهایی برای حل آن به شما ارائه دهند.

ایجاد شیب مناسب، از بین بردن عوامل اضافی مانند علف های هرز و تپه ها و یکسان کردن تمام سطح و برداشتن سنگ های بزرگ و کوچک که موجب اخلال در سیستم زهکشی می شود و خیلی از مسائل دیگر با حضور یک کارشناس متخصص به سادگی انجام می پذیرد.

 

3. رشد ناخواسته علف های هرز
صرفه نظر از این که سطح شما هموار است یا خیر، اگر آن را مستقیما روی خاک نصب کنید، رشد علف های هرز و گیاهان ناخواسته دور از انتظار نیست و این امر سطح چمن ها را ناهموار نمایان می کند.
به منظور جلوگیری از این اتفاق، هنگام خرید چمن مصنوعی در تبریز، مطمئن شوید که لایه محافظ در برابر علف های هرز را نیز سفارش می دهید تا زیر چمن های خود نصب کنید.

هم چنین مراقب گرده ها در فصل بهار و برگ ها در فصل پاییز باشید که همگی می توانند سیستم زهکشی چمن مصنوعی شما را دچار مشکل کنند، زیرا انباشته شدن و فاسد شدن این مواد ارگانیک، تمیز کردن آن ها را سخت و دشوار می نماید.


4. اتصال ها و لبه های خطرناک
بیشتر صاحبخانه ها فراموش می کنند که به طور مناسبی لبه های چمن مصنوعی را محکم کنند. اگر این لبه ها با چسب کافی و ویژه به خوبی سر جای خود قرار بگیرند، دیگر خبری از جمع و رول شدن این نواحی از چمن نیست.
این امر می تواند موجب راه یافتن عواملی به زیر چمن مصنوعی شود که شرایط را برای پارگی و سوراخ شدن آن مهیا می نماید، جدا از این که همین مشکل به ظاهر ساده موجب افتادن و جراحت خود ساکنین و افرادی که در آن محل رفت و آمد می کنند نیز می شود.


5. نگه داشتن باقی مانده چمن مصنوعی

بعد از خرید چمن مصنوعی در تبریز و نصب آن، ممکن است مقداری از چمن باقی بماند که احتمالا اولین کاری که می کنید، آن ها را دور می ریزید. این چمن های اضافه دقیقا چیزی هستند که در برخی مواقع که با مشکل روبه رو شدید، به دادتان می رسند.
به عنوان مثال شاید بخواهید بخش کوچکی از چمن را جایگزین کنید، یا حتی زمانی که می خواهید تمام چمن های مصنوعی نصب شده را تعویض نمایید، بسیار عالی است که نمونه ای از چمن مصنوعی قبلی خود را در دست داشته باشید تا بتوانید دقیقا همان چمنی را بیابید که استفاده می کردید.


6. قرارگیری چمن مصنوعی زیر نور خورشید انعکاس یافته
چمن مصنوعی به گونه ای طراحی شده است که در برابر قرارگیری در معرض حرارت نور خورشید مقاومت نماید و به این ترتیب زیر تابش مستقیم نور خورشید اصلا ذوب نمی شود. اما اگر نور خورشید از پنجره به روی چمن مصنوعی انعکاس یابد، خود شیشه موجب ایجاد اثر بزرگنمایی شده که در نهایت الیاف چمن مصنوعی را می سوزاند.
برای جلوگیری از این اتفاق، مطمئن شوید که چمن مصنوعی را در جایی نصب می کنید که این انعکاس اتفاق نمی افتد و یا این که پنجره ای که موجب انعکاس روی چمن ها می شود را باز نکنید.


7. پارک کردن وسایل نقلیه سنگین روی چمن  

شاید یکی از اهداف خرید چمن مصنوعی در تبریز این باشد که از آن در مسیر ماشین رو استفاده کنید، زیرا چمن ها نرم و لطیف بوده و ظاهر طبیعی دارند و گزینه بهتری نسبت به سنگفرش و یا سطوح سیمانی به نظر می رسند.

اما اصلا توصیه نمی شود که چمن مصنوعی را به این منظور استفاده کنید زیرا لاستیک های ماشین موجب پارگی و سوراخ شدن الیاف و آسیب به بکینگ لاستیکی آن می شود، فرقی هم ندارد که چقدر آن را محکم نصب کرده باشید.
در عوض می توانید از چمن مصنوعی بین سنگفرش ها یا موزاییک های حیاط استفاده کنید تا هم آن فضای سبزی که در محل تردد ماشین نظرتان بود ایجاد شود و هم به این ترتیب می توانید یک سبک از طراحی مدرن محوطه سازی را امتحان کنید.


8. انتخاب پایه و بیس اشتباه
وجود بیس و پایه مناسب و صحیح برای چمن مصنوعی این اطمینان را ایجاد می کند که چمن شما بدون چین و چروک می باشد و هیچ آبگرفتگی در سطح آن صورت نمی گیرد. به همین دلیل همه چیز باید با یک حفاری دقیق و مناسب شروع شود.
یک طرح بندی ایده آل برای پایه چمن مصنوعی، استفاده از مواد محکم و متخلخل است که زهکشی و تخلیه آب را ساده و روان می نماید. مطمئن شوید که این پایه شما نامتعادل نیست زیرا موجب ایجاد چین و چروک، چاله، زهکشی ضعیف می شود. چیزی به سادگی انتخاب خرده سنگ های اشتباه و یا عمق نادرست می تواند مشکلاتی را برای چمن شما به وجود بیاورد.


9. حرارت شدید
هنگام خرید چمن مصنوعی در تبریز به عامل  مقاومت آن در برابر حرارت توجه کنید و نوعی از چمن مصنوعی باکیفیت را خریداری کنید که این ویژگی را داشته باشد.
چمن مصنوعی مرغوب از انواع پلیمرهای پلاستیکی ساخته شده است که در حالت عادی نمی سوزد اما در معرض قرارگیری حرارت شدید ذوب می گردد.
بهترین کار این است که باربیکیو و یا گودال آتش را در جایی نصب کنید که با چمن مصنوعی در تماس نباشد.
حتی خاکستر های داغ زغال و یا جرقه های آتش و یا سیگار و آتش بازی نیز می توانند به الیاف چمن مصنوعی شما آسیب بزنند.


10. انتخاب رنگ چمن مصنوعی غیر طبیعی
شما هنگام خرید باید توجه کنید که کدام یک از رنگ های چمن مصنوعی مطابق با شهر تبریز و شبیه به چمن های واقعی منطقه شما به نظر می رسد.
به طور مثال اگر چمن های محل زندگی شما سبز زیتونی است، انتخاب چمن مصنوعی سبز روشن تنها موجب مصنوعی به نظر رسیدن محوطه و چشم انداز شما می شود.

 

کلام آخر
ایجاد فضای سبز که روح آدمی را تازه کند و مکانی را برای استراحت و آسایش فراهم نماید، بدون این که نگهداری از آن تمام وقت و برنامه شما را پر کند، در هر استان و شهر و روستایی مهیا شده است، بدون این که حتی ذره ای اخلال در روند زندگی پر مشغله شما ایجاد شود.
چمن مصنوعی با تکنولوژی پیشرفته خود اینجاست تا تعجب همگان را برانگیزد و روزهای پر از خاطرات شیرین را برای مصرف کنندگان خود به ارمغان بیاورد.

نظرات شما