بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

راهنمای خرید چمن مصنوعی

  • تاریخ انتشار
  • 23 بهمن 1399

پول تنها عاملی نیست که باید هنگام خرید و انتخاب چمن مصنوعی به آن دقت کنید. موارد دیگری نیز وجود دارند که باید از قبل به خوبی آن ها را مورد ملاحظه قرار دهید تا بتوانید در سال های پیش رو از چمن و فضای سرسبزی که در اختیار دارید، نهایت استفاده را ببرید.

راهنمای خرید چمن مصنوعی

راهنمای خرید چمن مصنوعی

 


چیزی که مشخص است این می باشد که خرید چمن مصنوعی یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است. از این رو ما در شرکت آسیاچمن همیشه به گروه تولید و تیم فنی و تخصصی خود آموزش می دهیم تا بهترین چمن های مصنوعی را ساخته و از هر جهت مورد ارزیابی قرار دهند تا محصولی به دست هموطنان عزیزمان برسد که شایسته اعتماد آن ها می باشد.

با ما در ادامه همراه باشید تا نکاتی را خدمتتان عرض کنیم که بی شک موجب می شوند تا انتخاب چمن مصنوعی برای شما به یک تجربه مثبت و خاطره ماندگار تبدیل شود.


توصیه هایی برای انتخاب صحیح چمن مصنوعی 


 

1.میزان استفاده
قرار است چمن مصنوعی شما هر چند وقت یکبار مورد استفاده قرار بگیرد؟ میزان تردد پا و پنجه حیوانات خانگی‌تان در طول روز چقدر خواهد بود؟ 
به طور کلی مشخص کردن این که چقدر چمن شما مورد استفاده قرار می گیرد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 
اگر شما چمن مصنوعی ضعیف و نامرغوبی را خریداری کنید که در محل پرتردد و یا محل اصلی بازی حیوانات خانگی‌تان نصب می شود، مطمئن باشید که سرمایه‌تان خیلی زود از بین می رود و فایده ای برای شما به همراه ندارد.
اگر کودکان شما عاشق بازی کردن بیرون از خانه هستند و حیوانات خانگی‌تان هر روز از صبح تا شب هیجان دارند و بالا و پایین می پرند، پس قطعاً به چمن مصنوعی بادوام، نرم و لطیف نیاز دارید.
بالعکس، اگر می خواهید از چمن مصنوعی تنها به عنوان دکور و تزئین استفاده کنید، مانند دیوار سبز، لازم نیست نوع فوق العاده قدرتمند و مقاومی از این محصول را انتخاب کنید.


 

 

2. نحوه استفاده
حالا به این فکر کنید که می خواهید از چمن مصنوعی خود به چه منظوری استفاده کنید. این موضوع در خرید چمن مصنوعی اهمیت بالایی دارد، زیرا هر یک از انواع این محصولات بر اساس اهداف خاصی ساخته و تولید می شوند. 
یک چمن مصنوعی تماماً سبز  نمی تواند نمای خوب و طبیعی برای دکوراسیون و طراحی و تزیین محل مورد نظر شما به وجود آورد. از طرف دیگر چمن های تزئینی در زمین فوتبال و ورزشی نیز دوام زیادی نمی آورند. 
انتخاب نوع مناسب چمن بر اساس نحوه استفاده از آن می تواند موجب شود تا این سرمایه گذاری ارزشمند، پر بازده و پرسود باشد.
به طور مثال فکر کنید که صاحب خانه ای می خواهد چمن مصنوعی را در حیاط پشتی خانه خود نصب کند تا دورهمی ها و جشن های خانوادگی را در آنجا برگزار کند. در این شرایط، "زیبایی ظاهری" چمن بیش از هر چیز دیگری مورد توجه قرار می گیرد. 
از این رو باید چمن مصنوعی را انتخاب و خرید کنید که مخصوصاً برای چشم‌اندازها و مناظر ساخته و طراحی شده باشد.

 

 

3. کیفیت محصول
چمن مصنوعی باکیفیت از پلی پروپیلن، پلی آمید (نایلون)، پلی اتیلن و یا ترکیبی از این سه نوع ساخته می شود. به علاوه، چمنی از کیفیت بالایی برخوردار است که بکینگ قدرتمند و مستحکمی داشته باشد، رنگ خود را در برابر نور خورشید و اشعه های UV آن از دست ندهد و هم چنین دارای الیافی باشد که سفت و محکم روی لایه بکینگ کوک خورده اند. 
اگر می خواهید چمن مصنوعی باکیفیتی را خریداری کنید، باید انتظار پرداخت هزینه بیشتری نیز داشته باشید.
اجازه ندهید که عامل قیمت شما را از خرید یک محصول مرغوب باز دارد. مطمئن باشید که در دراز مدت سود این سرمایه گذاری را واقعاً احساس خواهید کرد. 
در واقع چمن مصنوعی را یک بازی در نظر بگیرید که یافتن نوع با کیفیت آن برد و موفقیت محسوب می شود. 
برای این که بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید، از جایی که چمن مصنوعی خود را تهیه می کنید، درخواست نمونه کنید تا انواع الیاف چمن را از نظر جنس، رنگ، اندازه و غیره با هم مقایسه کنید. این موضوع مخصوصاً زمانی که می خواهید به صورت آنلاین خرید خود را انجام دهید، از اهمیت بالایی برخوردار است و از این که محصول اشتباهی انتخاب کنید، جلوگیری به عمل می آورد.


 

 

4. ارتفاع پایل 
 این اندازه به طول الیاف از بالای بکینگ تا نوک الیاف گفته می شود. 
شاید وسوسه شوید که الیاف بلندی را انتخاب کنید، اما مراقب باشید. ممکن است در ابتدا ظاهر پرپشت و پر تراکم آن ها شما را گول بزنند، اما در هر صورت توجه به این واقعیت و حقیقت الزامی است که الیاف آن به مرور زمان تخت و خوابیده می شوند که نیاز به تلاش و وقت زیادی دارد تا به حالت اولیه خود باز گردند. 
برای این که نمای چمن شما خوب و عالی باشد، بهتر است از ارتفاع پایل 30 تا 37 میلی متر استفاده کنید.
خرید چمن مصنوعی با این اندازه نه تنها از نظر ظاهری شبیه به چمن های طبیعی تازه هرس شده است، بلکه الیاف آن می توانند به راحتی به حالت اول خود باز گردند و از همه مهم تر، قیمت کمتری دارد.


 

 

5. وزن و تراکم
هنگام خرید چمن مصنوعی این نکته را به یاد داشته باشید که تراکم به تعداد الیاف موجود در هر متر مربع از چمن مصنوعی باز می گردد. 
هر چه تراکم چمن بالاتر باشد، مقاومت بالایی دارد و هم چنین قیمت آن نیز بیشتر است. 
روش جایگزین دیگری نیز وجود دارد تا بتوانید از این محصول با تراکم به ظاهر بیشتر، ولی در ازای قیمت کمتر بهره مند شوید: می توانید کمبود تراکم را با اینفیل یا مواد پرکننده جبران نمایید. 

درباره وزن نیز هر چه کیفیت چمن بالاتر باشد، مطمئناً وزن بیشتری نیز دارد. 
شاید این موضوع برای نصب چمن مصنوعی در مکان هایی مانند حیاط اهمیت خاصی نداشته باشد، اما اگر می خواهید آن را در بخش هایی از خانه مانند پاسیو، تراس، روف گاردن و غیره نصب کنید، باید بسیار مراقب باشید زیرا برخی از ساختارهای این بخش ها تاب و تحمل وزن بالای چمن مصنوعی را ندارند. 


 

 

6. بکینگ و اینفیل
توجه به انواع مختلف اینفیل و مواد پرکننده هنگام خرید چمن مصنوعی نیز مورد دیگری است که باید به آن توجه کنید.
 اغلب اوقات شن و ماسه و سنگریزه بخشی از پروسه نصب به شمار می روند. اما انواع دیگر از مواد اینفیل نیز دسترس می باشند. این مواد به این هدف به کار می روند تا الیاف چمن شما قابلیت ارتجاعی و برگشت پذیری خود را حفظ کنند. 
بهتر است در این زمینه از مشاوران و متخصصان حرفه ای ما راهنمایی بگیرید تا بهترین نوع مواد اینفیل مطابق با نیازهای خود را بیابید.
لایه بکینگ نیز از پلی اورتان و لاتکس ساخته می شود. بکینگ های پلی اورتان برخلاف لاتکس به هیچ وجه منقبض و منبسط نمی گردند. 
اگر می خواهید از چمن مصنوعی برای مکان هایی که حرارات بالایی دارند استفاده کنید، بهتر است نوع پلی اورتان را انتخاب کنید. این امر موجب اطمینان خاطر شما می شود که چمن هرگز به طور مداوم کوتاه و یا بلند نمی شود و از این رو خبری از حباب و پارگی و ترک خوردگی نیست.

 

 

7. رنگ
این عامل نیز روی نتیجه که چمن مصنوعی برای شما به وجود می آورد، تاثیر بسزایی می گذارد. شاید وسوسه شوید تا چمن خیلی سبز را انتخاب کنید، زیرا احساس می کنید که خیلی شبیه چمن طبیعی به نظر می رسد. اما این گونه چمن ها زمانی که نصب شوند، آن نمای طبیعی مورد نظر شما را به وجود نمی آورند.
 به همین دلیل است که چمن های مصنوعی بی کیفیت و یا ضعیف از یک رنگ سبز بسیار تیره استفاده می کنند و حتماً قیمت پایین‌تری نیز دارند. 
هنگام خرید چمن مصنوعی بهتر است محصولی را انتخاب کنید که انواع مختلفی از سایه رنگ های سبز را در خود داشته باشد، به ترتیب است که یک چشم انداز سبز و طبیعی جلوی چشم هایتان به وجود می آید.


 

 

8. نگهداری و مراقبت
این عامل از دید مشتریان بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد. اما یک قانون کلی در خرید چمن مصنوعی وجود دارد: هر چه چمن ارزان تر باشد، شما باید هزینه و پول بیشتری بابت نگهداری از آن بپردازید. 
شما باید در این زمینه به محلی که زندگی می کنید و شرایط آب و هوایی که دارد، دقت نمایید و بررسی کنید که آیا چمن زیر سایبان نصب می شود یا آیا در جایی قرار می گیرد که احتمال ریختن شاخ و برگ های درختان روی آن وجود دارد یا خیر.
همه این ها مراقبت هایی هستند که هنگام انتخاب چمن مصنوعی به عنوان چشم انداز سبزتان باید مورد توجه قرار دهید. 


مرحله بعدی
و حالا کار شما به اتمام رسیده است و مطمئناً متوجه شده اید که بهترین نوع چمن مصنوعی برای شما می تواند چه ویژگی های ظاهری و عملکردی داشته باشد.  
البته ملاحظات منحصر به فرد دیگری نیز وجود دارند که متناسب با پروژه های هر مشتری می باشند. 
حالا باید فقط چمن را در محل مورد نظر خود نصب کنید و یا از کارشناسان متخصص بخواهید این کار را برای شما انجام دهند. 
مرحله آخر این است که خود را برای لذت بردن از چشم انداز سبزی که این چنین با دقت فراهم کرده اید، آماده کنید.

حرف آخر
توجه به تمامی این جزئیات هنگام خرید چمن مصنوعی ممکن است چالش برانگیز و دشوار باشد. اما ما اینجا هستیم تا در کنار شما بوده و شما را در این مسیر سبز همراهی کنیم. 
شاید خرید این محصول به نظر ساده برسد، اما مطمئناً ملاحظاتی دارد که آن را پیچیده و سردرگم کننده می سازد. 
ما هر روز با انواع مختلفی از مشتریان همکاری کرده و در پروژه های گوناگونی شرکت می کنیم، پس می توانید با خیال راحت به ما اعتماد کنید و سبز شدن دنیای خود را به ما بسپارید.

نظرات شما

m-a1999
۰۰
پاسخبسیار عالی ممنون بابت مطالب خوبتون