بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در میبد

  • تاریخ انتشار
  • 30 شهريور 1400

اگر اخیراً احساس می کنید که محیط زندگی‌تان خشک و بی روح می باشد و هیچ جذابیتی در اطراف شما وجود ندارد تا بتوانید بعد از یک روز کاری سخت از آن آرامش بگیرید و برای شروع روز بعد انگیزه کسب کنید، شاید نیاز باشد همین حالا تغییر سبزی در زندگی خود ایجاد کنید.شهر میبد به عنوان شهر تاریخی در سینه کویر و در دل استان یزد به همراه جاذبه های تاریخی و تماشایی خود، گردشگران بسیاری از داخل و خارج از ایران جذب می کند.

خرید چمن مصنوعی در میبد

خرید چمن مصنوعی در میبد

اگر می خواهید تغییر زندگی خود را با شب های کویری و بافت زیبای شهر میبد همراه کنید، هیچ چیز به اندازه  زمین سبز زیر پاهایتان به شما شور و شوق زندگی نمی‌بخشد. واقعا ترکیب خارق العاده ای می شود.

برای این کار تنها نیاز به چمن های سبزی دارید که بتواند با شرایط اقلیمی این شهر سازگاری یابد و مقاومت خود را حفظ کند، به گونه ای که نه گرمای هوا روی آن تاثیر داشته باشد و نه قرارگیری معرض نور مستقیم خورشید.


آیا خرید چمن مصنوعی در میبد منطقی است؟
شاید قرارگیری استان یزد و شهر میبد در دل کویرهای بی نظیر و تماشایی، منظره و چشم اندازهای منحصر به فردی را به وجود آورده باشد، اما برای این که فضای سبزی در این نقطه از ایران در اطراف خود بگسترانید، با محدودیت های بسیاری رو به رو می باشید.
اما شرکت آسیا چمن به عنوان اولین و بهترین کارخانه چمن مصنوعی در ایران (گروه صنعتی کرمان موکت) با ارائه انواع چمن های مصنوعی که تفاوت آن ها با چمن های طبیعی قابل تشخیص نیست، می تواند رویای سبز هر کسی را در هر نقطه از ایران (چه مناطق معتدل و چه مناطق بیابانی و کویری) به سادگی و به زیبایی به واقعیت تبدیل کند.
تیم آسیا چمن این اطمینان را به شما می دهد که می تواند در مدت زمان کوتاهی زیر قدم‌هایتان را با مقاوم ترین و بادوام‌ترین چمن های مصنوعی سبز کند. کافی است نیازها و اهداف خود را با ما در میان بگذارید و شاهد باشید که همه چیز در زندگی تان رنگ و روی دیگری به خود می گیرد.

همیشه برای خرید خوب باید راجع به وضعیت یک محصول در شهر خود باید بیشتر بدانیم و مطالعه می تواند به اطلاعات ما بیافزاید برای کسب اطلاع بیشتر در مورد چمن مصنوعی در میبد به مطالعه  مقاله خرید چمن مصنوعی در یزد  بپردازید.

اما چه چمن مصنوعی را باید استفاده کنید؟
بیشتر مردم هنگام خرید چمن مصنوعی نمی دانند که این محصول از نظر جنس و طراحی بسیار متنوع و گوناگون می باشد.
امروز ما درباره انواع مختلف چمن مصنوعی و کاربردهای هر یک صحبت می‌کنیم تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

 

 


چمن مصنوعی از چه چیزی ساخته می شود؟ 3 ماده برتری که در ساخت این محصول به کار می رود
 

تمامی الیاف چمن مصنوعی به وسیله پلیمرهایی که در ساخت آن ها به کار می روند، طراحی و ساختار منحصر به فردی دارند. در هر صورت، انواع مختلفی از پلیمرها وجود دارند که هر یک دارای خواص و ویژگی های مخصوص به خود می باشند تا بتوانند نیازهای گوناگون و متفاوت مردم را به درستی برآورده کنند.
چمن های مصنوعی مدرن این روزها در جنس های مختلفی در دسترس قرار دارند، از جمله پلی اتیلن، پلی پروپیلن و نایلون (پلی آمید).
قبل از خرید چمن مصنوعی در میبد و تصمیم گیری برای این که کدام یک از این ها مناسب شما می باشد، اجازه دهید روی هر یک مرور کوتاهی داشته باشیم:


1.پلی پروپیلن
پلی پروپیلن رایج ترین پلاستیک تجاری است که در محصولات مختلفی به کار می رود. این گزینه به صرفه می تواند انتخاب خوبی برای چمن های ارزان قیمت تر باشد.
پلی پروپیلن برای خانه هایی که خیلی در معرض نور خورشید قرار ندارند، گزینه به صرفه ای در نظر گرفته می شود، اساسا به این دلیل که زیر نور خورشید بیشتر محو می گردد و کیفیت رنگ خود را از دست می دهد.
پلی پروپیلن هم چنین سطح براقی دارد که نمای مصنوعی به فضای سبز شما می دهد. به همین دلیل واقعی ترین چمن مصنوعی در میان سایر انواع به شمار نمی آید.
با وجود انواع دیگر چمن مصنوعی، پلی پروپیلن را به شما پیشنهاد نمی کنیم، مگر این که بودجه تان محدود باشد.


2. نایلون (پلی آمید)
چمسترند مخترع Astro Turf، در اولین محصولی که ساخت از نایلون یا پلی آمید استفاده کرد. در حقیقت در دهه 1960، آسترو دوم اولین استادیوم ورزشی بزرگ و عمده ای بود که به یک سطح چمن مصنوعی برای بازی و مسابقات مجهز شد.
این واقعا موفقیت بزرگی بود و چمن مصنوعی از همان زمان به بعد، روز به روز محبوبیت بیشتری به دست آورد.
چمن مصنوعی نایلونی می تواند برای سطح و کفپوش زمین با خاصیت ارتجاعی و قدرت بی مثل و مانند خود محصول ایده آلی باشد. این نوع از چمن برای ماندگاری و مقاومت بالای زمین های ورزشی حرفه ای، واقعا عالی و کاربردی به شمار می رود.
نایلون هم چنین جنس ایده آلی برای کفپوش های تجاری می باشد و کاربردهای متنوعی در انواع محصولات مختلف دارد، مانند کمربندها و پاراکورد.
بزرگترین نقطه عطف چمن مصنوعی نایلونی، به قیمت آن باز می گردد. این ماده گران ترین نوع در میان سه نوع چمن های مصنوعی می باشد.
هنگام خرید چمن مصنوعی در میبد دقت کنید که اگر حیاطتان در معرض تردد بالایی قرار ندارد، نایلونی انتخاب به صرفه ای محسوب نمی شود.
در هر صورت استفاده از چمن مصنوعی نایلونی موجب می شود تا سطح ماندگار و بادوامی داشته باشید که در دراز مدت در هزینه‌هایتان صرفه جویی می کند و در این صورت است که می تواند گزینه به صرفه ای در نظر گرفته شود.
بسیار اهمیت دارد تا بدانید که قدرت بالا و دوام بی نظیر چمن مصنوعی نایلونی ممکن است موجب شود تا اندکی زیر پاها زبر احساس شود.


3. پلی اتیلن
پلی اتیلن پلاستیک شناخته شده دیگری در تولیدات صنعتی می باشد. این ماده رایج ترین نوع در چمن های مصنوعی می باشد.
این نوع از چمن های مصنوعی پلی پروپیلن گران تر است، اما نسبت به چمن نایلونی مقرون‌به‌صرفه تر می باشد.
پلی اتیلن به شما تعادل خوبی از قابلیت ارتجاعی، قدرت، نرمی و لطافت زیر پاها ارائه می کند. بسیار اهمیت دارد تا به این نکته اشاره کنیم که هر چه الیاف چمن مصنوعی زیر پاها نرم و لطیف تر احساس شوند، ساده تر می شکنند. از طرف دیگر، الیاف قدرتمند زیر پاها زبرتر احساس می گردند.

به این ترتیب، مطمئن باشید که هنگام خرید چمن مصنوعی در میبد، این موضوع را امتحان می کنید و قبل از این که آن را سفارش دهید، بررسی کنید که آیا با چیزی که می خواهید همخوانی دارد یا خیر.
پلی اتیلن یک انتخاب عالی و مناسب برای بسیاری از کاربردهای چمن مصنوعی می باشد، از جمله برای نصب در حیاط پشتی.

 


کدام جنس از چمن مصنوعی بهتر است؟ نایلونی در برابر پلی پروپیلن و پلی اتیلن
 

حالا که تفاوت میان پلاستیک های به کار رفته در چمن های مصنوعی را درک می کنید، بیایید این سه نوع را با هم مقایسه کنیم تا متوجه شوید که انتخاب کدام یک برای شما مناسب تر بوده و نتیجه بهتری به شما ارائه می دهد.


استحکام و قدرت کششی
قدرت کششی مواد، نقش چشمگیری در قدرت و دوام کلی چمن مصنوعی ایفاء می کنند. قدرت کششی بالا به این معنی است که الیاف هرگز نمی شکنند، حتی تحت فشار بسیار سنگین.
از طرف دیگر، قدرت کششی پایین به این معنی است که چمن می تواند ضربه بخورد و حتی بشکند، مخصوصا اگر فشار زیادی روی آن ها اعمال شود (به طور مثال پایه های نوک تیز اثاثیه و مبلمان).
نایلون سخت ترین ماده با قدرت کششی بالا است، پلی پروپیلن در مرحله بعد از آن قرار می گیرد. پلی اتیلن نیز ضعیف ترین انتخاب در این زمینه به شمار می رود، اما به دلیل ماهیت نرم و لطیفی که دارد، بسیار طبیعی و واقعی دیده می شود.
چمن مصنوعی برنده: نایلونی


قابلیت ارتجاعی الیاف
قابلیت ارتجاعی به این که تک تک الیاف چگونه حالت اورجینال خود را حفظ می کنند، باز می گردد.
هنگام انتخاب و خرید چمن مصنوعی در میبد به یاد داشته باشید که هر چه یک چمن قابلیت ارتجاعی بیشتری داشته باشد، بعد از قدم گذاشتن روی آن، سریع تر به حالت اول خود باز می گردد.
و بالعکس، مواد نرم و لطیف تر بعد از مدت زمانی که تحت وسایل سنگین و رفت و آمد بالا قرار گرفتند، صاف و تخت و مات دیده می شوند.
چمن مصنوعی نایلونی بهترین قابلیت ارتجاعی را دارد. در حقیقت 40 درصد بیشتر از پلی اتیلن و 22 درصد بیشتر پلی پروپیلن از قابلیت ارتجاعی برخوردار می باشد.
در هر صورت این میزان از قابلیت ارتجاعی همیشه ضروری نیست، مگر این که قرار باشد روی چمن های شما تردد روزانه بالایی صورت بگیرد.
در واقعیت، بسیاری از مردم پلی اتلین را علی رغم قابلیت ارتجاعی ضعیفی که دارد، انتخاب می کنند، زیرا زیر پاها نرم و لطیف تر و بهتر احساس می شود.
شما می توانید به سادگی هر هفته با شانه کشیدن چمن های مصنوعی به وسیله فرچه و براش از تخت و هموار شدن الیاف آن ها جلوگیری کنید، زیرا این بخشی از روتین نگهداری الزامی و ضروری چمن های مصنوعی به شمار می رود.

چمن مصنوعی برنده: نایلون و پلی اتیلن

 


نقطه ذوب
هنگام خرید چمن مصنوعی در میبد، مطمئن شوید که توجه کافی به نقطه ذوب محصول مورد نظر خود می کنید. این امر به میزان حرارتی باز می گردد که پلاستیک مورد نظر می تواند ذوب شود.
در حالی که تمامی چمن های مصنوعی به اندازه کافی نقطه ذوب بالایی دارند تا از آسیب در برابر نور خورشید جلوگیری کنند، برخی دیگر با خاصیت بزرگنمایی مشکل دارند.
اگر شما پنجره های دوجداره محیط زیست دوستانه در خانه دارید که رو به حیاطتان باز می شوند، آن ها می توانند نور را روی چمن های انعکاس داده و بزرگنمایی کنند.
در حرارت بسیار شدید الیاف چمن ساخته شده از پلی پروپیلن و پلی اتیلن ممکن است نرم و شل شوند. این امر موجب ضعیف شدن الیاف می گردد و اگر وزن سنگینی روی آن اعمال شود، می تواند آسیب های دائمی را به وجود آورد.
در مقایسه نقطه ذوب بالای چمن مصنوعی نایلونی موجب می شود تا حتی در حرارت شدید نیز سالم و صحیح باقی بماند.


چمن مصنوعی برنده: نایلونی


نمای ظاهری و واقع گرایی
سه نوع از پلاستیک های به کار رفته در چمن های مصنوعی که در بالا توضیح دادیم، دارای تنوع رنگ بسیاری می باشند. در هر صورت پلی پروپیلن سطح منعکس کننده و براقی را نمایان می کند.
این امر نمای غیر طبیعی و عجیب و غریبی را نمایان می کند و هم چنین احساس لیز و سر بودن را زیر پاها به وجود می آورد.
چمن مصنوعی ساخته شده از نایلون در سایه رنگ های طبیعی بیشتری در دسترس می باشد، اما هنوز هم از نظر نرمی و لطافت نسبت به چمن های طبیعی ضعف دارد.
در نهایت پلی اتیلن انتخاب خوبی است که مزیت‌هایی از هر دو را برای شما به ارمغان می‌آورد: هم سایه رنگ‌های طبیعی دارد و هم احساس واقعی را زیر پای شما ایجاد می‌نماید.
برای واقع‌گرایی هر چه بیشتر، مطمئن باشید که به مراکز و شرکت‌های معتبر خرید چمن مصنوعی در میبد مراجعه می‌کنید و از میان محصولات آن‌ها، چمن مصنوعی را برمی گزنید که شامل الیاف قهوه‌ای‌رنگ در میان الیاف سبزرنگ خود می‌باشد. این لایه الیاف قهوه‌ای "کاهگل" نام دارد که در چمن‌های طبیعی هم مشاهده می‌شود.
همین موضوع موجب می‌شود تا چمن‌های مصنوعی شما با چمن‌های طبیعی فرقی نداشته باشند و به‌جای این‌که رنگ سبز نئونی براقی را در معرض نمایش بگذارند، چمنزارهای واقعی را جلوی چشم‌هایتان به تصور بکشند که حال و هوای هرجایی را بهاری و شاداب می‌کنند.

چمن مصنوعی برنده: پلی‌اتیلن


نتیجه
همان‌طور که می‌بینیم اگر بخواهیم ازنظر قدرت و دوام، یک چمن مصنوعی عالی را انتخاب کنیم، هیچ‌چیز نمی‌تواند جای چمن نایلونی را بگیرد.
درهرصورت این موضوع همیشه به این معنا نیست که باید هنگام خرید چمن مصنوعی در میبد فقط و فقط نوع نایلونی را انتخاب کنید. درحالی‌که نایلونی قابلیت ارتجاعی بالایی برای کاربردهای ورزشی دارد، اما اغلب گزینه مناسبی برای مصارف خانگی نیست.
ازاین‌رو هیچ بهترین گزینه ای برای همه افراد وجود ندارد. هرکسی بر اساس نیازها و خواسته‌ها و انتظاراتی که دارد، می‌تواند نوعی از بهترین چمن‌های مصنوعی را انتخاب کرده و از وجود آن در زندگی خود لذت ببرد.

نظرات شما