بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در یزد

  • تاریخ انتشار
  • 24 دی 1399

بحران کم آبی، تغییرات اقلیمی، گرم شدن کره زمین و گسترش بیابان‌ها در سراسر دنیا مشکلات بزرگی برای محیط زیست به وجود آورده است. 
این مشکلات در صورتی که به طور متداوم و متناوب اتفاق بیفتند، موجب بیابانی شدن مناطق مختلف بیشتری می گردند. استان یزد نیز با قرار گرفتن در مرکز ایران، یکی از استان های خشک و بیابانی کشور محسوب می شود. 
 

خرید چمن مصنوعی در یزد

استان های خشکی مانند یزد به دلیل موقعیت جغرافیایی و بیابانی بودن خود، شرایط را برای اکوسیستم و فضای سبز سخت و سخت تر و یا حتی غیر ممکن می سازند.
 

دوری از دریا، کمبود بارش باران، افزایش میزان تبخیر، وجود مناطق کویری و بیابانی در اطراف شهر یزد از جمله موارد دیگری می باشند که روی آب و هوای خشک این شهر تأثیر بسزایی دارند. 

 


وضعیت فضای سبز در استان یزد چگونه است؟
بارها شنیده ایم که مسئولین بر افزایش میزان فضای سبز در استان یزد تأکید دارند. حتی استاندار یزد در چند سال گذشته خاطر نشان کرد: "با توجه به محدودیت هایی که در تأمین منابع آب داریم، باید از پساب ها، صرفه جویی های خانگی و بازتولید آب برای برنامه های درختکاری استفاده کنیم".
همه این موارد نشان از وضعیت سخت و دشوار رشد گیاهان و درختان و چمن ها در استان بیابانی یزد دارد. خیلی از مردم عزیزمان در این شهر از طبیعت بکر و محیط های سبز به دور می باشند و یا باید برای لذت بردن از چنین فضایی مسافت طولانی را طی کنند.

 


چاره چیست؟
شرکت آسیاچمن به عنوان اولین و بروزترین تولیدکننده و مرکز خرید چمن مصنوعی در یزد آماده ارائه خدمت به هموطنان عزیز می باشد. شما می توانید با تیم کارشناسی آسیاچمن تماس بگیرید و با مشاوره بهترین نوع چمن مصنوعی که مناسب آب و هوای یزد باشد را تهیه کنید و در کنار لذت بردن از شب های کویری و آسمان پر ستاره، از  فضای سبز اطراف خود نیز بهره مند شوید. 


اما چمن مصنوعی چگونه به جلوگیری از خشکسالی کمک می کند؟
بر اساس آمارهای به دست آمده حدود یک سوم از آب مصرفی خانوار و خانه های مسکونی به نگهداری از فضاهای سرسبز اختصاص می یابد، به زبان ساده تر، این میزان آب برای آبیاری چمن های طبیعی هدر می رود. این چمن طبیعی حیاط علاوه بر آبیاری، نیاز به بذرپاشی، هرس کردن و مراقبت های خاص و ویژه دیگر نیز دارد. 
اما موضوع مهمی که در این جا وجود دارد این است که با خرید چمن مصنوعی در یزد که خشکسالی بسیار قابل توجهی دارد، شما نیازی به آبیاری چمن خود ندارید، زیرا آبی که برای چمن مصنوعی به کار می رود به طرز چشمگیری کمتر از چمن طبیعی است. 
در واقع چمن مصنوعی را یک محصول برای مقابله با خشکسالی معرفی می کنند، زیرا موجب صرفه جویی در مصرف آب می شود و هیچ گاه ظاهر و شکل و شمایل خود را تحت تأثیر خشکسالی از دست نمی دهد.
با پیشرفت تکنولوژی، این روزها شاهد چمن های مصنوعی بسیار زیبایی هستیم که گویی همین حالا هرس شده اند و همیشه تازه و با طراوت به نظر می رسند، بدون این که نیاز به زمان بسیار، مواد شیمیایی و یا مصرف آب بالا برای نگهداری از آن وجود داشته باشد. 
چمن مصنوعی به هیچ وجه تحت تأثیر آب و هوا و شرایط اقلیمی قرار ندارد تا ظاهر زیبای خود را حفظ کند و این موضوع در شهرهای هم چون یزد از اهمیت بالایی برخوردار است. 

 


آیا واقعاً چمن مصنوعی موجب صرفه جویی در مصرف آب می شود؟
زمانی که تصمیم بگیرید این تغییر را در زندگی و اطراف خود ایجاد کنید و به جای چمن طبیعی از چمن مصنوعی بسیار مدرن استفاده کنید، هزاران هزار لیتر آب در هر سال صرفه جویی می شود و این یعنی کمک به محیط زیست و پیشگیری از افزایش خشکسالی.
دلیل این امر هم به جنس پلاستیکی الیاف چمن مصنوعی باز می گردد که نه تنها اصلاً حالت زبر و سفتی ندارند، بلکه اصلاً رشد نمی‌کنند تا به عوامل خارجی وابسته باشند. الیاف چمن مصنوعی هر روز از سال چهره سبز خیره کننده خود را حفظ می کنند و تا زمانی که بخواهید آن را تمیز کنید به هیچ وجه به آب نیاز ندارند.
در واقع شما با خرید چمن مصنوعی در یزد یک محصول چند کاره تحویل می گیرید که هم موجب صرفه جویی در مصرف آب شده و هم در برابر خشکسالی مقاوم است و هم نیاز به نگهداری زیادی ندارد تا حتی در خشک ترین و گرم ترین روزهای سال، سلامت و شادابی خود را حفظ کند.
مطمئن باشید که با استفاده از این محصول هم شما سود می برید و هم نقش مؤثری در حفاظت از محیط زیست ایفا می کنید.

آیا رنگ چمن مصنوعی در برابر گرما و حرارت نور خورشید از بین می رود و محو می گردد؟
اگر تصمیم خود را گرفته اید تا با خرید چمن مصنوعی در یزد، فضای سبز مناسبی برای خود و اعضای خانواده تان مهیا کنید، این حق شما است تا درباره این که چه مقدار ماندگاری دارد، اطمینان به دست بیاروید. خیلی از مشتریان این سؤال را از ما می پرسند که آیا رنگ چمنشان به مرور زمان محو می گردد؟
برای این کار باید اندکی بیشتر درباره خاصیت مقاومت چمن مصنوعی در برابر اشعه UV با شما صحبت کنیم. 


چرا چمن مصنوعی در برابر نور خورشید مقاوم است؟
مواد به کار رفته در چمن مصنوعی به شدت در برابر آسیب های متنوع و متعدد، مقاوم و بادوام می باشد، مخصوصاً در برابر نور مستقیم خورشید. 
در حالی که نورخورشید می تواند رنگ بسیاری از پارچه ها و الیاف را محو کند، اما مواد به کار رفته در چمن مصنوعی به هیچ وجه تحت تأثیر این عامل قرار نمی گیرند. چمن مصنوعی در هر شرایطی رنگ خود را حفظ می کند، فرقی هم ندارد که در سایه نصب شده باشد یا در معرض نور مستقیم خورشید.
در واقع جنس نایلونی، پلی اتیلن و پلی پروپیلن جزو مواد رایجی هستند که در ساخت چمن های مصنوعی به کار می روند. هر سه این ها به شدت بادوام بوده و در برابر هر نوع آسیبی از جمله پاره شدن، شکاف برداشتن، سوراخ شدن، ساییده شدن و تغییر رنگ مقاومت بالایی دارند. 
خبر خوش این است که چمن های مصنوعی مدرن و باکیفیت به گونه ای ساخته می شوند که در برابر نورخورشید و اشعه های UV ساختار و حالت اورجینال خود را حفظ می کنند. این موضوع به این معنا است که در بازار چمن مصنوعی مانند هر بازار دیگری، محصولات بی کیفیت نیز یافت می شوند که از هیچ یک از خصوصیت های یک چمن مصنوعی برخوردار نیستند.
چمن های مصنوعی در طول پروسه ساخت، با اشعه های UV تثبیت می شوند. این امر آن ها را در بر محو شدن و از دست دادن رنگ خود قدرتمند می سازد. هم چنین آزمایش های سختگیرانه برای مقاوم بودن چمن مصنوعی در برابر این اشعه ها انجام می پذیرد تا محصول مطمئن و آزموده شده به دست مشتریان برسد.

 

 

نور مستقیم خورشید مشکل خاصی به وجود نمی آورد
حدود یک سوم چمن مصنوعی که در حیاط یا بالکن و تراس نصب می شود، توسط درخت ها تحت پوشش قرار می گیرد و یا حتی فنس ها و ساختمان به خودی خود روی چمن سایه می اندازند.
باقی قسمت های چمن در تمام طول روز در معرض نور خورشید قرار دارند. اشعه های ماوراء بنفش خورشید نیز مشهور هستند که رنگ پارچه ها و وسایل را به مرور زمان محو می کنند.
اگر وسایل خانه، موکت و فرش و هر چیز دیگری برای مدت زمان طولانی در مکانی قرار داشته باشند که نورخورشید مستقیماً به آن ها بتابد، رنگ خود را از دست می دهند یا محو و کمرنگ می گردند. 
به این ترتیب، شما هیچ کاری نمی توانید بکنید تا جلوی تغییر رنگ چمن طبیعی خود را بگیرید، مگر این که از چمن مصنوعی استفاده کنید که مقاومت بالایی در برابر نور خورشید دارد.


نکاتی برای خرید چمن مصنوعی در یزد
هنگام خرید چمن مصنوعی حتماً از بابت ضمانت و گارانتی رنگ چمن مصنوعی اطمینان حاصل کنید. 
در هر صورت باید به یک هشداری در این زمینه دقت کنید. برخی برندها چمن های مصنوعی می سازند که با UV تثبیت شده اند تا در برابر محو شدن رنگ در مقابل نور مستقیم خورشید مقاومت کنند. اگرچه نمی توان به جرات گفت که بعد از گارانتی چه اتفاقاتی می افتاد، اما این شانس وجود دارد تا رنگ سبز چمن مصنوعی به مدت 10 تا  15 سال باقی بماند. 
 برای این کار بهتر است از یک شرکت معتبر و سرشناس، چمن مصنوعی خود را خریداری کنید، زیرا هر چه چمن باکیفیت تر باشد، در برابر نورخورشید مقاوم تر است.

 

حرف آخر
خوشبختانه فناوری و تکنولوژی ساخت چمن های مصنوعی به قدری پیشرفت کرده است که در برابر نورخورشید ضعیف و بی رنگ نمی شوند و همیشه و در هر شرایطی ظاهر زیبا و سبز خود را حفظ می کنند.
از این رو با خرید چمن مصنوعی در یزد و نصب آن در محل مورد نظرتان می توانید خیال خود را بابت داشتن یک محیط سبز برای سال های سال راحت کنید. این شما و این محیط سبزی که درست جلوی چشم هایتان قرار دارد و احساس نشاط و آرامش را تقدیم حضور با ارزشتان می نماید.

 
 

نظرات شما

مهدی
۰۰
پاسخمرررسی مفید بود