بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در خوزستان

  • تاریخ انتشار
  • 24 شهريور 1400

خوزستان یکی از استان های جنوبی کشور محسوب می شود که از نظر اقتصادی و نفت گاز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در خوزستان شاهد جاذبه های گردشگری بسیار متنوع و مختلفی هستیم، از روستاهایی که برف می بارد تا ساحل گرم و شرجی آن. موقعیت جغرافیایی این استان از شمال به لرستان و ایلام، از شرق به چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، از جنوب به استان بوشهر و در غرب به عراق منتهی می شود.

خرید چمن مصنوعی در خوزستان

خرید چمن مصنوعی در خوزستان

از بالا تا پایین استان خوزستان یک تغییر چشمگیر و جالب وجود دارد، کوه های برف گیر گرفته تا ساحل دریای خلیج فارس. این استان به دو منطقه جلگه ای و کوهستانی تقسیم می شود. بزرگترین رودخانه ایران یعنی رود کارون نیز در این استان واقع شده است.
از نظر تاریخی می توان خوزستان را یکی از قدیمی ترین و باستانی ترین نواحی جهان و کهن ترین سرزمین های متمدن بشر به شمار آورد.

اقلیم استان خوزستان
در مناطق کوهستانی، تابستان ها معتدل و زمستان ها سرد می باشد. در نواحی کوهپایه ای آب و هوای بیابانی است. در نواحی پست و جلگه ای خصوصیات آب و هوا از نیمه بیابانی به بیابانی کناره ای تغییر می کند. به طور کلی خوزستان زمستان های کوتاه و تابستان های گرم و طولانی دارد.


جاذبه های گردشگری خوزستان
•    آبشار شوی
•    کاخ آپانادی داریوش
•    آتشکده سرمسجد
•    بقعه دانیال نبی
•    پل دزفول
•    رودخانه کارون
•    آسیاب های شوشتر
•    تالاب شادگان
•    قلعه شوش
•    و خیلی از مکان های طبیعی و تاریخی دیگر

چرا استان خوزستان دچار کم آبی شده است؟
جالب است بدانید که این استان جزو پر آب ترین استان های ایران به شمار می رفت و این به دلیل سوء مدیریت می باشد که در حال حاضر این چنین دچار بی آبی شدید و بحرانی شده است.
از جمله موارد بسیار مهم و تاثیر گذار بر بی آبی در این استان:

1.کشاورزی و پرورش ماهی بیش از اندازه و به صورت غیر اصولی
2. برداشت مجاز و غیر مجاز از آب رودخانه
3. خشکسالی
4. سدسازی های بی رویه
5. انتقال آب کارون
6. کاهش ورودی به رودخانه ها
7. مدیریت ناکارآمد


خرید چمن مصنوعی در خوزستان امکان پذیر است؟
متوسط سرانه فضای سبز شهری در خوزستان چیزی حدود 8.7 مترمربع می باشد که این امر با توجه به استاندارد 12 تا 14 متر مربعی کشور فاصله بس زیادی دارد. به طور کلی فضای سبز خوزستان در شرایط مناسبی قرار ندارد. این موضوع را می توان به کم آبی و دلایلی که در بالا عرض نمودیم نیز نسبت دهیم. با این کم آبی فاجعه بار و محدودیت های آبی برای ساکنین این استان، فضای سبز چه در سطح شهر و چه در مناطق مسکونی تحت تاثیر قرار گرفته است.

همه این ها مقدمه ورود چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی در سطوح مختلف و برای اهداف گوناگون می باشد. این راه حل نه تنها به محیط زیست کمک می کند، بلکه به طور همزمان در مصرف آب و هم در زمان و تلاشی که باید صرف کنید، صرفه جویی می نماید.

شرکت آسیاچمن به عنوان بزرگترین و بروزترین کارخانه چمن مصنوعی در ایران و خاورمیانه، آماده ارائه چمن های مصنوعی در انواع رنگ ها، طرح ها، بافت ها و اشکال مختلف می باشد تا هموطنان عزیز خوزستانی بتوانند برای هر هدفی که دارند، بهترین نوع چمن را انتخاب کرده و از حضور آن در زندگی خود لذت ببرند. تیم ما همواره آماده پاسخگوئی به سوالات و ارائه مشاوره برای خرید و انتخاب این محصول شگفت انگیز می باشد.


مزیت های خرید چمن مصنوعی در خوزستان به جای کاشت چمن طبیعی

●    واضح است که چمن مصنوعی نیازی به آبیاری مداوم و همیشگی ندارد، شاید برای تمیز کردن هر چند وقت یک بار آن به مقداری بسیار اندکی آب  نیازداشته باشید اما واقعا در برابر چمن طبیعی اصلا به حساب نمی آید. مصرف آب به شدت پایین چمن مصنوعی موجب می شود تا علاوه بر جلوگیری از بحرانی تر شدن معضل کم آبی در خوزستان، قبض آب ماهانه شما نیز کاهش یابد.

●    چمن مصنوعی به حفاظت از کره زمین کمک می کند زیرا از هیچ ماده شیمیایی برای رشد و سلامتی آن به کار نمی رود. این در حالی است که چمن های طبیعی به سموم دفع آفات و علف کش ها نیاز دارند تا حشرات و قارچ ها را از محیط پیرامون خود دور نمایند. اما چمن مصنوعی بی نیاز از تمام این محصولات است.
●    از همه مهمتر، همزمان با صرفه جویی در مصرف آب، در زمان شما نیز صرفه جویی می گردد. نگهداری از چمن طبیعی در ملک مسکونی و حتی توسط شهرداری ها، به معنی آبیاری، هرس کردن، کود دادن و استفاده از سموم دفع آفات و علف کش های متنوع می باشد.
البته همه این ها در حالی است که زمان کافی در اختیار داشته باشید. در غیر این صورت باید افراد و تیم خدماتی را به این منظور به کار بگیرید.
●    از طرف دیگر شما با خرید چمن مصنوعی در خوزستان خیال خود را راحت می کنید که موجب شدت گرفتن آتش سوزی در مواقع بحرانی نمی شود و هم چنین ضد حساسیت می باشد. از این رو کودکان و حیوانات خانگی شما می توانند روی چمن های غلت بزنند و بازی کنند و بدوند، بدون این که نگرانی بابت واکنش های آلرژیک وجود داشته باشد.
از همه مهمتر می توانید بساط باربیکیو را بدون نگرانی درباره آتش سوزی راه بیندازید، فقط توجه داشته باشید که منقل باربیکیو از چمن مصنوعی دور باشد، زیرا می تواند به الیاف آن آسیب برساند.

صرفه جویی در آب در سراسر ایران بحث داغ هر ساله است وکمبود اب در بیشتر مناطق معضل بزرگی است که با آن روبه رو هستیم خوزستان نیز این مشکل را دارد  برای اطلاع بیشتر از چمن مصنوعی استانی مانند خوزستان می توانید مقاله خرید چمن مصنوعی در آبادان را نیز مطالعه کنید.

آیا می توان با چمن مصنوعی در هزینه و آب نیز صرفه جویی کرد؟
البته که می توانید. برای این که بدانید خرید چمن مصنوعی در خوزستان به نفع شما است یا خیر به این موارد توجه کنید و سپس تصمیم نهایی را بگیرید:

1.برای اطمینان از این که از چمن های طبیعی به خوبی مراقبت شده است و به میزان کافی آب دریافت کرده اند (حالا فرقی ندارد چمن در باغ شخصی باشد، اطراف استخر و یا یک مکان رایج در حیاط و اطراف منزل)، در هر صورت به طور میانگین 6 لیتر آب به ازای هر متر مربع از چمن مورد نیاز می باشد.

2. برای یک مکان 100 متر مربعی، شما به 18 متر مکعب در هر ماه و 216 متر مکعب در هر سال به آب نیاز دارید.
3. اگر به طور مثال قیمت هر لیتر آب 2000 تومان باشد، پس هزینه هر ماه شما برای نگهداری یک باغ 100 متر مربعی با چمن طبیعی حدود 36000 تومان است و این مبلغ در طول سال 432000 تومان می رسد. البته این تنها هزینه آبرسانی به چمن های طبیعی است.

4. با خرید چمن مصنوعی در خوزستان، عمر فضای سبز و سرسبزی چمن های شما به بیش از 15 سال نیز می رسد و در این مدت می توانید 3240 متر مکعب آب و هم چنین 6480000 تومان در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

5. جدا از این هزینه، هزینه های عوامل دیگر مانند کود دادن، هرس کردن و بذرپاشی باید مورد ملاحظه قرار بگیرد.

6. هم چنین چمن طبیعی حشرات و آفات دیگری را نیز جذب می کند و یا حتی عامل بسیاری از بیماری ها می شود که از استفاده از مواد شیمیایی ناشی می گردد. باز هم هزینه درمان را نیز باید به لیست اضافه کنید.

7. درباره استفاده دستگاه چمن زنی و ابزارها و تجهیزات مربوط به چمن و کار کردن با آن ها نیز باید فکر کنید. علاوه بر این که همه این ها مدت زمان قابل توجهی نیاز دارند، باید هزینه بسیاری برای تعمیر و نگهداری و استفاده از آن ها بپردازید.

8. جدا از پس اندازهای اقتصادی، به یاد داشته باشید که آب مهمترین و با ارزش ترین منبع طبیعی در کره زمین به خصوص در استان هایی مانند خوزستان می باشد که با بحران کم آبی شدیدی رو به رو می باشند. با خرید و نصب چمن مصنوعی به کاهش مصرف آب کمک کنید و گامی مثبت در جهت حفظ محیط زیست استان خود بردارید.

9. از همه مهم تر با چمن مصنوعی به سادگی می توانید در هر جای این استان با هر شرایط آب و هوایی که زندگی می کنید، طبیعت سبزی داشته باشید حتی اگر امکان رشد هیچ گیاهی وجود نداشته باشد و یا سختی های خاص خود را داشته باشد.

10. یکی از مزیت های خرید چمن مصنوعی در خوزستان این است که در هر روز از سال می تواند شادابی و سرسبزی خود را حفظ کند، بدون این که وابسته به عامل خارجی باشد و یا توجه زیادی از جانب شما طلب کند.

 
کلام آخر
همه ما برای تحمل هر چه بهتر سختی ها و پستی و بلندی های زندگی به یک منبع آرامش درونی نیاز داریم. شاید این آرامش برای هر کسی منحصر به فرد باشد اما چیزی که مشخص و اثبات شده است این می باشد که وجود فضای سبز همیشه و در همه حال به هرکسی در این کره خاکی حس وصف نشدنی می دهد. اصلا به همین دلیل است که هر کسی بیش از هر چیزی دوست دارد در فضای کوچک و بزرگی که در اختیار دارد، درخت و چمن های سبزی بکارد.

حالا چمن مصنوعی این جا است تا علاوه بر این که منبع آرامش شما باشد، دردسرهای روزانه شما را کم کند و زندگی را برایتان راحت و ساده تر بسازد. این محصول سبز با تمامی مزیت های شگفت انگیز خود می تواند نقطه مثبتی برای محافظت از محیط زیست باشد که آینده فرزندانمان را تضمین می کند. دنیای چمن مصنوعی، دنیای آسودگی و آرامش خاطر به دور از خستگی ها و دغدغه های منفی می باشد.

نظرات شما