بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در دماوند

  • تاریخ انتشار
  • 01 مهر 1400

 شهرستان دماوند واقع در استان تهران می باشد که به همراه تمامی آثارش در فهرست آثار ملی ثبت گردیده است. هم چنین دماوند به منطقه نمونه گردشگری ایران تبدیل شده است. البته می توان آن را به عنوان یکی از کهن ترین و قدیمی ترین شهرهای ایران نیز نام برد.

خرید چمن مصنوعی در دماوند

خرید چمن مصنوعی در دماوند

اگر قصد بازدید از این شهر را دارید، پیشنهاد می شود روزهای گرم سال را برای این کار انتخاب کنید، چرا که آب و هوای کوهستانی دلپذیری در این خطه وجود دارد که واقعا روح آدمی را تازه می کند.
در تمام فصل ها درختان گردو و سیب، چشم انداز تماشایی به شهر دماوند می بخشند. جالب است بدانید که در این شهر در فصل پاییز با هزار رنگ چشم نواز مواجه می شوید که نقاش بی نظیر و بی مثل و مانند آن را در دل تحسین می کنید.


از جمله مناطق دیدنی شهر دماوند
●    چشمه اعلا
●    پیست آبعلی
●    دریاچه تار
●    برج شیخ شبلی
●    قله دماوند
●    دشت لار
●    چشمه و آبشار تیزآب
●    آبشار گروبار
●    غار رود افشان

آیا خرید چمن مصنوعی در دماوند تصمیم عاقلانه ای است؟
شاید طبیعت های خدایی این شهر که مانند آهنربا هر کسی را به خود جذب می کند، این فکر را به سرتان بیاندازد که در حیاط ویلا و ساختمان خود و حتی در مراکز تجاری که می خواهید مشتریان بیشتری را جلب کنید، نمای سبز طبیعی را در معرض نمایش قرار دهید.
اما بدانید و آگاه باشید که همیشه طبیعت مطابق میل شما رفتار نمی کند و همیشه آن ظاهر تماشایی خود را به ملک شما نمی دهد. به عبارت دیگر برای این که چمن های سبز و درختان مرتب و منظمی داشته باشید تا همه چیز جذاب و عالی به نظر برسد، باید برنامه مراقبت و رسیدگی سفت و سختی بچینید و هزینه زیادی را در نظر بگیرید.

چاره چیست؟
شرکت آسیاچمن که به یک نام درخشان در زمینه تولید انواع چمن های مصنوعی با کیفیت درجه یک و برگرفته شده از مرغوب ترین مواد اولیه تبدیل شده است، فعالیت خود را در جای جای ایران و استان تهران از جمله دماوند آغاز نموده است و آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز در هر پروژه فضای سبز می باشد.

در حالی که محبوبیت چمن مصنوعی به سرعت در حال پیشرفت است و ما مشاهده می کنیم که شمار نصب این محصول به طور مداوم روند صعودی به خود می گیرد، هنوز هم درباره کارکرد این محصول اطلاعات بسیاری در میان مردم رواج ندارد. این موضوع به این معنا است که این محصول بدون نیاز به آبیاری و با نگهداری بسیار اندک، سوالات بسیاری در پیرامون خود دارد که گاها موجب می شود تا مردم برای خرید چمن مصنوعی در دماوند، به شک بیافتند.
 

یکی از سوالاتی که به طور مکرر از ما پرسیده می شود درباره قابلیت نفوذپذیری چمن مصنوعی می باشد. برای مثال مشتریان چنین پرسش هایی را بیان می کنند:
●    آیا چمن مصنوعی بعد از بارش باران موجب آبگرفتگی می شود؟
●    اگر سگ ها و دیگر حیوانات خانگی روی چمن های مصنوعی ادرار کنند، چه اتفاقی می افتد؟
●    آیا چمن مصنوعی مانند چمن طبیعی آب باران را زهکشی می کند؟
●    آیا چمن مصنوعی رواناب بیشتری دارد؟
●    چه اتفاقی می افتد اگر برای تمیز کردن چمن مصنوعی، روی آن را با شیلنگ آبپاشی کنم؟
●    آیا چمن مصنوعی روی هر سطحی قابلیت زهکشی و تخلیه آب دارد؟

در این مقاله سعی داریم تا برای این که خرید چمن مصنوعی در دماوند را بدون شک و شبه انجام دهید و درصد اطمینان شما بالا باشد، به این سوالات تا جایی که امکان دارد به طور تمام و کمال پاسخ دهیم.
 

 

آیا چمن مصنوعی نفوذپذیر است؟
اولین موردی که باید بدانید این است که تمامی چمن های مصنوعی به یک شکل ساخته نمی شوند. دومین مورد این است که همگی چمن های تولید شده بر اساس استاندارد و به طور کامل نصب نمی گردند. از این رو در حالی که این سوال که "چمن مصنوعی چقدر نفوذپذیر می باشد؟" به فاکتورهای متعددی بستگی دارد، این دو مورد در صدر لیست به چشم می خورد.

برای اطمینان از رضایت نهایی از چمن مصنوعی، شما باید مطمئن شوید که شرکتی را برای خرید چمن مصنوعی در دماوند انتخاب می کنید که آگاهی و تجربه و سابقه طولانی در این زمینه دارند و می توانند به شما کمک کنند تا نوعی را برگزینید که کیفیت مناسبی مطابق با پروژه شما داشته باشد.

با این وجود، اجازه دهید که بیشتر به موضوع زهکشی و تخلیه آب چمن مصنوعی بپردازیم:

1.زمانی که شما چمن مصنوعی را به درستی نصب کنید، چمن شما همانند یا بهتر از چمن طبیعی زهکشی می گردد. در واقع دلیل این موضوع این است که چمن به درستی نصب شده، قابلیت زهکشی فوق العاده ای نسبت به چمن طبیعی دارد.

2. برای لایه بالایی سیستم زهکشی، چمن مصنوعی دارای بکینگ نفوذپذیری است که به مایعات اجازه نفوذ بین الیاف را می دهد که به لایه بیس زیر چمن تخلیه می گردند.
این موضوع به این معنی است که آب باران، آبپاشی با شیلنگ، اسپری کردن آب، سیستم های آبپاشی اطراف، حتی ادرار حیوانات خانگی و دیگر مایعات از طریق سوراخ های زهکشی عبور می کنند و به این ترتیب از به وجود آمدن آبگرفتگی روی چمن ها جلوگیری می نمایند.

3. همه این ها بر فرض این است که یک لایه بیس و سیستم زهکشی وجود دارد که مایعات می توانند در آن جریان پیدا کنند. برای مثال، برخی مردم یک رول چمن را می خرند و آن را مستقیما روی سطح سیمانی نصب می کنند تا سریعا بخش های ترک خورده و ناهموار و زشت و زننده را بپوشانند. با این نوع نصب ممکن است به نحوی به اهداف خود برسند، اما مطمئنا زهکشی و تخلیه آب با مشکل مواجه می شود.

4. نصب مناسب شامل مراحل متعددی است، اما این مراحل برای زهکشی بسیار اهمیت دارند، از جمله تخریب سطوح نرم و سخت، حفاری و لایه برداری خاک، فشرده سازی ساب بیس یا لایه زیر اساس و اضافه کردن لایه بیس و فشرده کردن آن.

5. بسته به شرایط، سیستم زهکشی اضافه نیز می تواند نصب گردد. حتی الیاف چمن مصنوعی و مواد پرکننده نیز برای کمک به روند زهکشی موثر عمل می کنند.

6. لایه بیس مخصوصا برای نفوذپذیری در برابر بارش باران یا زمانی که چمن در معرض مایعات قرار می گیرد، اهمیت دارد.

7. این لایه های فشرده شده سیستم چمن مصنوعی است که پایه محکم و استوار و هم چنان نفوذپذیری را به وجود می آورد که مایعات را از خود عبور می دهد و به خاک و زمین زیر خود منتقل می نماید.

 


مسائل و مشکلات زهکشی چمن مصنوعی
اگر تصمیم به خرید چمن مصنوعی در دماوند دارید، به یاد داشته باشید که هر چمنی، چه مصنوعی و طبیعی فرقی ندارد، می توانند مسائل زهکشی و آبگرفتگی را بعد از بارش های سنگین و یا در زمان وقوع سیل تجربه کنند. این موضوع مخصوصا در بخش هایی که تمام مراحل نصب به درستی و به طور اصولی انجام نشده است، بیشتر صدق می کند.

جدا از این مورد، شرایطی وجود دارد که می توانند موجب اشکالاتی در سیستم زهکشی چمن مصنوعی شوند:
●    ترکیدن لوله های زیر چمن ناشی از یک سیستم آبپاش قدیمی که به درستی نصب نشده و یا رها شده است
●    ترکیدن لوله آب یا فاضلاب زیر چمن
●    نصب ضعیف
●    اطلاع ندادن به اعضای تیم نصب درباره مناطقی از حیاط که مستعد آبگرفتگی می باشند
●    نصب چمن مصنوعی روی سطوح سخت، ماند پاسیو و مسیرهای پیاده روی سیمانی و بتنی و سنگفرشی

یکی از مهمترین مراحل برای داشتن چمن مرغوب نصب آن است برای کسب اطلاعات مفید در این زمینه به مقاله نصب چمن مصنوعی سری بزنید.


کار کردن با یک شرکت متخصص که تیم آگاه و با تجربه ای برای نصب چمن مصنوعی دارد، این اطمینان را به وجود می آورد که از بروز تمامی این مشکلات جلوگیری به عمل می آید و خرید چمن مصنوعی در دماوند به یک نتیجه خارق العاده ختم می گردد که سال ها لذت و خوشی را برای شما به همراه دارد.
چنین تیم متخصصی، سال ها در پروژه های مختلفی شرکت داشته اند و در هر یک از آن ها تجربه های ارزشمندی را به دست آورده اند که می توانند از آن ها برای بهبود هر چه بیشتر فضای سبز شما به کار بگیرند.

 


کلام آخر
فرقی ندارد که در یک منطقه خوش آب و هوا مانند دماوند زندگی می کنید و یا در یک منطقه جغرافیایی با شرایط اقلیمی سخت، نصب چمن مصنوعی هیچ محدودیت مکانی و آب و هوایی ندارد و می تواند در هر شرایطی طبیعت سبزی را برای شما به ارمغان آورد و تاثیر مثبتی بر سلامت روحی و حتی جسمی شما و اعضای خانواده و مهمانانتان بگذارد.
پیشرفت تکنولوژی در ساخت چمن های مصنوعی نیز موجب شده است تا علاوه بر نمای زیبا و طبیعی که قابل تشخیص با انواع چمن های واقعی نیست، حس بی نظیری را زیر پاها به وجود بیاورد که شما را به وسوسه می اندازد تا کفش‌هایتان را دربیاورید و روی دنیایی از لطافت چمن ها قدم بگذارید و یا حتی روی آن دراز بکشید و خود را به دست احساسات بی نظیری بسپارید که شاید هیچ کجای دیگر آن ها را تجربه نکنید.

نظرات شما