بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

English العربیه

نصب چمن مصنوعی

  • تاریخ انتشار
  • 07 دی 1399

این روزها نیاز به فضای سبز بیشتر از گذشته احساس می شود و دلیل آن هم فقط زندگی شهری و ماشینی می باشد که فرصت لذت بردن از طبیعت را از ما سلب می کند. 
 

 نصب چمن مصنوعی

نصب چمن مصنوعی

این روزها نیاز به فضای سبز بیشتر از گذشته احساس می شود و دلیل آن هم فقط زندگی شهری و ماشینی می باشد که فرصت لذت بردن از طبیعت را از ما سلب می کند.اما از جایی که تکنولوژی و فناوری در جای جای زندگی ما رخنه کرده است، می تواند در این زمینه نیز به یاری ما بشتابد و فاصله ما را با طبیعت و دنیای سبز کم و کمتر کند. 
 


بله ما درباره چمن های سبز رنگ و باطراواتی صحبت می کنیم که نیازی به آبیاری، نور خورشید، کود دادن، بذرپاشی و غیره ندارد. شاید تعجب کنید اما این موضوع واقعیت دارد. شما با نصب چمن مصنوعی در هر مکانی که مد نظرتان است می توانید طبیعت را مهمان چشم هایتان کنید. 

نکته ای که در این جا بیشتر به چشم می خورد این است که آیا نصب این محصول در محیط های باز می تواند در برابر بارش باران مقاومت کند؟ آیا گودال های آب و گل لای را به وجود می آورد؟ 

در این جا است که مهم ترین مزیت چمن مصنوعی به میان می آید: زهکشی و تخلیه آب.

یکی از موارد کلیدی در نصب چمن مصنوعی به سیستم زهکشی آن باز می گردد. اگر سطحی که می خواهید چمن مصنوعی را روی آن نصب کنید، به خودی خود نتواند آب را زهکشی و تخلیه نماید، بسیار واجب و ضروری است که به راه اندازی یک سیستم تخلیه جداگانه فکر کنید. 
در کنار سیستم زهکشی، بسیار اهمیت دارد تا چمن مصنوعی بسیار باکیفیتی را تهیه کنید تا از بروز مشکلات احتمالی ممانعت به عمل بیاورید.
در
شرکت آسیاچمن ما از آخرین تکنولوژی های روز دنیا برای ساخت تمامی محصولات مان استفاده می کنیم. به این ترتیب چمن های مصنوعی ساخت آسیاچمن از قابلیت زهکشی بالایی برخوردار می باشند. همین مزیت بزرگ موجب شده است تا محصولات ما برای حیوانات خانگی بسیار مناسب باشند، چرا که موجب تخلیه مایعات و از بین رفتن بوی بد می شوند.
اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره این سیستم بسیار مهم به دست بیاورید، می توانید با متخصصان و کارشناسان ما در تماس باشید.
در ادامه می خواهیم نگاهی کوتاه به این سیستم کلیدی در ساختار چمن مصنوعی داشته باشیم و اهمیت آن را بیشتر درک کنیم.


آیا چمن مصنوعی واقعا نیاز به زهکشی و تخلیه آب دارد؟
شاید خیلی افراد از اهمیت خاصیت زهکشی اطلاع نداشته باشند اما زمانی که این محصول را نصب می کنند، متوجه خواهند شد که وجود این ویژگی چقدر می تواند در عملکرد چمن مصنوعی و نتیجه و ظاهر کار تاثیر گذار باشد. بنابراین قبل از خرید چمن مصنوعی، باید پاسخ این سوال را به طور تمام و کمال بدانید.


زمانی که می خواهید چمن مصنوعی را نصب کنید، بیس و پایه همیشه خاک یا گل نیست. چمن مصنوعی می تواند روی سطوح سیمان، پاسیو، بالکن و اطراف استخر مورد استفاده قرار بگیرد. شما حتی می توانید  آن  را به عنوان موکت و کف پوش در محیط های داخلی به کار ببرید.
برای خاک و گل، شما نیاز به یک بیس و پایه چمن مصنوعی دارید. در بیشتر مناطق خاک در اثر دما و آب و هوا منقبض و منبسط می شود. اما مواد مخصوص چمن مصنوعی متخلل می باشند از این رو آب به راحتی از آن ها عبور می کند.


 در این صورت اگر  مواد پایه چمن مصنوعی شما به درستی و به طور مناسبی نصب نشود، می تواند چین و چروک ها و فضای خالی را در سطح چمن به وجود آورد. سطوح ناهموار می تواند موجب شیب در چمن مصنوعی شود و به این ترتیب امکان بروز حوادث خیلی دور از انتظار نیست. 

در واقع کیفیت چمن مصنوعی به کیفیت پایه و بیس آن ارتباط دارد. به این دلیل است که این بیس به عنوان زهکشی و تخلیه آب که مهم ترین عملکرد برای چمن مصنوعی به شمار می رود، عمل می کند. حتی با کیفیت ترین و زیباترین چمن های مصنوعی نمی توانند با مواد پایه ضعیف و ناکارآمد ماندگاری داشته باشند. بهترین پایه برای چمن مصنوعی آن است که بتواند آب را از سطح جذب و به زمین زیر خود تخلیه نماید. 


این موضوع را همیشه به یاد داشته باشید که چمن مصنوعی به خودی خود نمی تواند آب را زهکشی کند، بلکه این بیس و پایه است که باید این کار را انجام دهد و کیفیت و دوام چمن را تضمین نماید.


سیستم زهکشی در سطوح سخت

استفاده از چمن مصنوعی در هر نوع سطحی امکان پذیر است، از جمله سیمانی، موزاییک و یا سطوح سخت دیگر. زمانی که بحث زهکشی و تخلیه آب به میان می آید، شیب یکی از مهمترین مسائلی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد. برای داشتن یک سیستم زهکشی مناسب چمن مصنوعی، سطح سخت شما باید حداقل دارای 1 درصد شیب باشد. 


آماده سازی پایه چمن مصنوعی با یک شیب ملایم به منظور زهکشی مناسب می تواند از به وجود آمدن گودال های آب مخصوصا در مناطق جغرافیایی که بارندگی بالایی دارند، جلوگیری نماید. یک زیر سازی مناسب و اصولی می تواند طول عمر چمن مصنوعی را افزایش دهد. 
اگر قبل از نصب چمن مصنوعی، سیستم زهکشی مناسبی وجود نداشته باشد، باید به فکر راه اندازی یک سیستم تخلیه آب جداگانه باشید. 


برای کامل کردن این سیستم، محصولات شرکت آسیاچمن (از کمترین ارتفاع پایل تا بیشترین ارتفاع پایل) شامل منافذی در لایه بکینگ خود می باشند که به تخلیه و عبور آب از الیاف چمن مصنوعی به سطح زیر خود کمک می کنند. 
وجود یک سیتسم زهکشی مناسب می تواند زیبایی چمن را حفظ کند و آن را برای مدت زمان بیشتری شگفت انگیز و جذاب نگاه دارد. هم چنین به این ترتیب می توانید در هر نوع آب و هوایی از جمله بارش باران، از چمن سبز خود استفاده کرده و از آن لذت ببرید. 

سیستم زهکشی در سطوح ارگانیک

در باغ ها و حیاط ها که زمین از جنس خاک و شن و ماسه یا سنگریزه است، زهکشی آب نیز از اهمیت بالایی برخوردار می شود. این پروسه اندکی با سطوح سخت متفاوت می باشد. در هر صورت شیب نیز هم چنین مسئله مهمی به شمار می رود که باید به آن دقت و توجه شود. برای داشتن زهکشی مناسب، سطوح ارگانیک مانند حیاط باید حداقل 2 درصد شیب داشته باشند. 


علاوه بر شیب، بسیار اهمیت دارد که قبل از نصب چمن مصنوعی، زمین به خوبی آماده سازی شود. از این رو بهتر است در ابتدا ساختار زمین را مورد بررسی قرار دهید. 
 

به طور مثال، اگر زمین از جنس رس است، سیستم زهکشی قدرتمندتری مورد نیاز می باشد. هم چنین استفاده از حداقل 15 سانتی متر لایه سنگریزه فشرده توصیه می شود. 


اما اگر سطح مورد نظر دارای زهکشی مناسبی باشد به طور که آبگرفتگی ایجاد نشود، یک لایه 7 سانتی متری از سنگریزه کفایت می کند. 
از طرف دیگر توصیه می ش
ود بین چمن مصنوعی و لایه سنگریزه، از ژئوتکستایل استفاده نمایید تا از رشد علف های هرز در لا به لای الیاف چمن مصنوعی جلوگیری به عمل آید. البته این موضوع به سادگی اتفاق نمی افتد، زیرا بکینگ به خودی خود مانع رشد علف های هرز می شود. اما در برخی مواقع آن ها از منافذ موجود در لایه زهکشی به چمن مصنوعی نفوذ می کنند که در این جا ژئوتکستایل راه حل مناسب و کاربردی می باشد. 


به طور کلی استفاده از این محصول پیشرفته و تکنولوژی یافته، عمر زمین و کف پوش سبز شما را افزایش می دهد و مانع اخلال در ساختار و عملکرد آن ها می شود.


سیستم زهکشی ضعیف موجب بروز مشکلات احتمالی می شود
نصب چمن مصنوعی با سیستم زهکشی ضعیف و ناکارآمد ممکن است چنین مشکلاتی را به وجود آورد:
●    آبگرفتگی بعد از بارش مداوم و سنگین باران 
●    کاهش دوام و ماندگاری چمن مصنوعی
●    بی نظمی و بر هم ریختگی سطح و نمای ناپسند
●    ناکارآمد شدن چمن 


تیم فنی و تخصصی آسیاچمن به دلیل تجربه و دانشی که طی مشارکت در پروژه های مختلف کسب کرده اند، به خوبی می توانند از بروز این مشکلات جلوگیری کنند و به نحوه عملکرد و کارایی سیستم زهکشی چمن مصنوعی شما توجه و دقت بالایی نمایند.

مهمترین نکته در خرید چمن اطمینان از برند و تیمی است که برای خرید انتخاب کرده ایم بنابراین حتما قبل از خرید به مقاله اولین کارخانه چمن مصنوعی در ایران سری بزنید .


شاید با نگاهی به بازار و برندهای مختلف در این صنعت، متوجه شوید که چمن های مصنوعی ارزان قیمت و گران قیمت بسیاری وجود دارند، اما به یاد داشته باشید که همه آن ها باکیفیت نبوده و از خاصیت زهکشی که تاثیر بسزایی در عملکرد چمن مصنوعی دارد، برخوردار نیستند. از این رو تنها راه ممکن انتخاب یک شرکت معتبر و باسابقه می باشد تا از خرید خود اطمینان کامل داشته باشید. 


ما در شرکت آسیاچمن همواره برای جلب رضایت مشتریان خود تلاش می کنیم. ما تمام پروسه های ساخت چمن مصنوعی را با دقت مورد ارزیابی قرار می دهیم و سعی می کنیم از آخرین تکنولوژی و فناوری روز دنیا استفاده کنیم تا باکیفیت ترین محصولات را به مشتریان خود عرضه کنیم. 


اگر می خواهید تصمیم گیری صحیح و درستی داشته باشید و از انتخاب خود پشیمان نشوید، با متخصصان و کارشناسان ما در شرکت آسیاچمن در تماس باشید و رویاهای سبز خود را به واقعیت تبدیل کنید.

نظرات شما