بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در عسلویه

  • تاریخ انتشار
  • 28 شهريور 1400

عسلویه، به عنوان یک منطقه عظیم صنعتی از توابع استان بوشهر، در جنوب ایران و در کرانه خلیج فارس واقع شده است. نام این شهر به دلیل یک منطقه ویژه اقتصادی در میان مردم بسیار مشهور و شناخته شده است و سالانه افراد بسیار زیادی برای کار به عسلویه مهاجرت می کنند.

خرید چمن مصنوعی در عسلویه

خرید چمن مصنوعی در عسلویه

اما این فقط بخش اقتصادی و اشتغال عسلویه نیست که آن را در سراسر کشور برجسته و ممتاز کرده است، بلکه مناطق زیبا و طبیعت های شگفت انگیزی دارد که گردشگران داخلی و حتی خارجی بسیاری را به خود جذب می کنند.
از همه مهمتر آب و هوای عسلویه گرم است، از این رو بهترین زمان برای سفر به این شهر معمولا پاییز و زمستان یا اوایل بهار می باشد.

مکان های دیدنی عسلویه
پارک ملی نایبند، دهکده گردشگری ساحلی نخل تقی، اسکله های عسلویه، جنگل های حرا، ساحل صخره ای و بسیار از چشمه ها و آبگیرهای متعدد از جمله مکان های دیدنی و جذاب این مرز و بوم می باشند.


چرا خرید چمن مصنوعی در عسلویه اهمیت دارد؟
همان طور که می دانیم عسلویه از نظر آلودگی آلاینده ها، وضعیت تنفس هموطنان عزیز را در خطر قرار داده است و همین امر می تواند سرآغاز بروز انواع بیماری ها و مشکلات جسمی شود که بی شک بر کسی پوشیده نیستند.
این آلودگی هوا نه تنها به انسان ها و حتی به پوشش گیاهی عسلویه نیز رحم نکرده است، در واقع این میزان آلایندگی ها و آتش های سرکش و دودهای غلیظ چه در دراز مدت و چه در کوتاه مدت بسیاری از مراتع و گونه های گیاهی و حتی حیوانی را تهدید می کند.
آلودگی هوا و گاها آلودگی خاک و یا حتی بالا بودن دمای هوا در بیشتر روزهای سال در این خطه همگی موجب می شوند تا نه تنها پوشش های گیاهی موجود رفته رفته وضعیت خوبی نداشته باشند، بلکه جایی برای چمن کاری و کاشت درختان متنوع نباشد.

 


پس خواسته مردم برای فضای سبز چه می شود؟
شرکت آسیا چمن (گروه صنعتی کرمان موکت) با بیش از دو دهه سابقه فعالیت در عرضه تولید چمن های مصنوعی مرغوب و باکیفیت آماده خدمت رسانی به مردم عزیز استان بوشهر و شهر عسلویه می باشد تا آن طور که باید و شاید بتوانند از فضای سبز اطراف خود لذت ببرند، بدون این که هیچ یک از شرایط زیست محیطی روی آن تاثیری بگذارد و آن ها را به دردسر بیاندازد.

 
چرا نصب چمن مصنوعی در عسلویه اهمیت دارد؟
کیفیت چمن های طبیعی در صورت رفت و آمد بسیار روی آن، تنزل پیدا می کند، این امر به دلیل شرایط آب و هوایی نامناسب و مشکلات ذکر شده در بالا نیز باز می گردد.
از این رو  اگر نمی دانید که به جای چمن طبیعی رو چه چیزی سرمایه گذاری کنید تا بتوانید جذابیت ملک و ساختمان خود را چندین برابر نمایید و خود نیز از بودن در یک محیط سبز و شاداب بهره مند شوید، خرید چمن مصنوعی در عسلویه می تواند پیشنهاد ویژه ای برای شما باشد.
شما حالا با رنج عظیمی از انواع چمن های مصنوعی رو به رو هستید که از نظر کیفیت و هزینه، تفاوت های چشمگیری با هم دارند. اما وجه مشترک آن ها به ویژگی هایی مربوط می شود که تک تک این انواع چمن های مصنوعی شامل می شوند.


1.چمن مصنوعی آلودگی هوا را تشدید نمی کند
از جایی که برای مرتب کردن و رسیدگی به چمن های مصنوعی به دستگاه های چمن زن بنزینی که خود آلودگی معادل 11 ماشین سواری به ازای یک ساعت رانندگی تولید می کنند، ندارید، این قدم مثبتی برای کمک به کاهش آلودگی هوای عسلویه می باشد که در نهایت نتیجه بسیار خارق العاده ای نه تنها برای سلامت انسان ها در پی دارد، بلکه محیط زیست را برای گونه های گیاهی و حیات وحش به جای بهتری تبدیل می کند.


2. به مواد شیمیایی نیاز ندارد
از جایی که چمن مصنوعی، گیاه زنده ای محسوب نمی شود، به موادی برای علف کش، دفع آفات، کودهای شیمیایی برای رشد و یا هر چیز دیگری نیاز ندارد، بنابراین این مواد کمتر و کمتر وارد محیط زیست و منابع آبی مهم انسان ها و حیات وحش استان بوشهر می گردد. از طرف دیگر، هزینه های شما برای خرید این محصولات نیز کاهش می یابد.

 

 


3. نیازی به آبیاری مداوم ندارد
شاید میزان تبخیر بالای این شهر جنوبی و نیاز به آبیاری مداوم گیاهانی هم چون چمن های طبیعی، واقعا کلافه تان کند. اما با خرید چمن مصنوعی در عسلویه فقط زمانی به مقدار بسیار اندکی آب نیاز دارید که بخواهید گرد و غبار را از روی آن پاک کنید. فرقی هم ندارد که دمای هوا چقدر باشد، چمن مصنوعی هیچ وقت تشنه آب نیست و همیشه سرسبزی و شادابی خود را تحت هر شرایطی حذف می کند.


4. جذابیت ظاهری ملک شما را افزایش می دهد
ساختمان های مسکونی و حتی اداری و تجاری شما هر چقدر هم که زیبا و با مهندسی خارق العاده ساخته شده باشند، باز هم بدون فضای سبز در اطراف آن خیلی مورد توجه قرار نمی گیرند. این چمن های سبز و درخت های پرپشت و سر به فلک کشیده در اطراف ساختمان می باشند که می توانند آن را در معرض توجه قرار دهند و چشمان هر بیننده ای را به سمت خود بکشانند.

نصب چمن مصنوعی مناسب در محوطه شما می تواند آن نمای طبیعی و زیبا از چمنزارها را به زیباترین شکل ممکن نمایان کند و ساختمان شما را به ستاره شهر تبدیل نماید. این ها همه در حالی است که قرار نیست برای حفظ سرسبزی این محیط، هزینه بسیاری بپردازید و وقت بسیاری را به آن اختصاص دهید.


هنگام خرید چمن مصنوعی در عسلویه به این موارد دقت کنید:
 
محوطه مورد نظر شما چقدر در معرض تردد قرار دارد؟
میزان تردد افراد و حیواناتی که روی چمن‌هایتان عبور و مرور می کنند، می تواند عاملی مهمی در نصب این محصول باشد. شما به یک سطح بادوام تر از چمن های طبیعی نیاز دارید تا بتواند در برابر این میزان ترافیک بدون تغییر باقی بماند.
به این ترتیب اگر هزاران نفر، میلیون ها بار در طول روز روی چمن های مصنوعی قدم بگذارند، چمن های شما هم چنان سبز و زیبا و دل انگیز به نظر می رسند.

 


طول الیاف چمن مصنوعی باید چقدر باشد؟
زمانی که بحث چمن های طبیعی به میان بیاید، شما هیچ کنترلی روی طول الیاف آن ندارید. اما در مقابل، هنگام خرید چمن مصنوعی در عسلویه شما می توانید انواع الیاف بلند را برای داشتن چمن های شاداب و پر پشت انتخاب کنید و یا به سراغ انواع ارتفاع های کوتاه یا متوسط بروید تا علاوه بر زیبایی، به صاف و ایستاده قرار گرفتن سریع الیاف کمک بسیاری کند.
بهترین توصیه این است که نوعی از چمن مصنوعی را انتخاب کنید که ارتفاعی بین 30 تا 37 میلیمتر داشته باشد تا چمن های مرتب و منظم و تازه هرس شده به نظر برسند.


تراکم و وزن چمن مصنوعی چقدر باید باشد؟
حالا دلیل دیگری برای تنوع بسیار بالای چمن های مصنوعی وجود دارد: هر چه تراکم چمن در هر متر مربع بیشتر باشد، مطمئنا تعداد الیاف موجود در سطح چمن مصنوعی شما نیز بیشتر می باشد.

البته همه این ها به توانایی مالی و بودجه و نیازهای تزئینی و زیبایی موردنظر شما بستگی دارد.
هر چه تراکم و وزن چمن مصنوعی بالاتر برود، کیفیت بهتری را ارائه می دهد. اگر هدفتان از خرید چمن مصنوعی در عسلویه، استفاده در محوطه های بیرونی است، بهتر است تراکم بیشتری را انتخاب کنید.
اما در مقابل اگر هدفتان استفاده از چمن در داخل منزل و ساختمان است، می توانید به سراغ انواع کم تراکم یا وزن کم چمن مصنوعی بروید زیرا در این بخش ها جنبه تزیینی بیشتر از جنبه کاربردی مورد توجه می باشد.


چه رنگ چمن مصنوعی را باید انتخاب کرد؟
آیا تا به حال به چمن های طبیعی بنفش، آبی، قرمز و یا هر رنگ دیگری برخورد کرده اید؟ آیا اصلا چنین چیزی وجود خارجی دارد؟
اما چمن های مصنوعی این امکان را برای شما فراهم می کنند تا از میان انواع رنگ ها از سبز زیتونی و سبز لیمویی گرفته تا انواع رنگ های دیگر مانند بنفش، قرمز، صورتی، سفید و غیره به انتخاب بپردازید.
برای این که بهترین رنگ چمن مصنوعی را برای مکان مورد نظر خود انتخاب کنید، توصیه می شود نوعی را برگزینید که سایه رنگ های سبز مختلفی را در بر داشته باشد تا از نظر ظاهری قابل تشخیص با چمن های طبیعی نباشد.
وجود الیاف کاهگلی قهوای در میان الیاف رنگی چمن های مصنوعی نیز به طبیعی به نظر رسیدن هر چه بیشتر آن ها کمک می کند.

اگر بعد از مطالعه این مقاله هنوز  در مورد چمن مصنوعی تردید دارید به مقاله چمن مصنوعی یا چمن طبیعی؟ سری بزنید.


کلام آخر
مقایسه خرید چمن مصنوعی در عسلویه با کاشت چمن های طبیعی همیشه و همیشه تنها یک برنده دارد و آن هم چمن مصنوعی است و دلیل آن هم به نیاز به نگهداری بسیار اندک، کاهش هزینه ها، کاهش نیاز به آبیاری، کاهش آلودگی هوا و خیلی از موارد دیگر باز می گردد.
این محصول مدرن و پیشرفته بدون توجه به مشکلات زیست محیطی حاکم در منطقه در یک چشم برهم زدنی نمایی از طبیعت های بکر را در معرض نمایش قرار می دهد که کوچک ترین مسئله و مشکلی را برای شما ایجاد نمی کند. پس با این انتخاب برتر و سرمایه گذاری روی چمن مصنوعی، دنیای خود را باطراوت کنید و از روزهای زندگی خود بیشتر لذت ببرید.

 

نظرات شما