بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

چمن مصنوعی برای محوطه سازی، چمنی بدون حشرات

  • تاریخ انتشار
  • 16 ارديبهشت 1400

تابستان که از راه می‌رسد، همه دوست دارند در فضای باز و زیر نور خورشید شب را به صبح و صبح را به شب برسانند. برای این کار حیاط خانه‌تان از هر جای دیگری امن تر است. پس به فکرتان می زند که بساط میز و صندلی و تخت هایی را برپا کنید تا کنار عزیزانتان شب های تابستانی خاطره انگیزی داشته باشید.

چمن مصنوعی برای محوطه سازی، چمنی بدون حشرات

چمن مصنوعی برای محوطه سازی، چمنی بدون حشرات
 

اما خیلی زود متوجه می شوید که توسط حشرات بزرگ و کوچک محاصره شده اید و همیشه باید حواستان باشد که یک کدام از آن ها دوروبرتان نباشند و به شما آسیب نزنند.
حشرات عاشق چمن های طبیعی می باشند، زیرا هر چه که می خواهند در آن جا وجود دارد: غذا، محیطی برای تولید مثل و پناهگاه. در حالی که شما می توانید با راه حل هایی کنترل آفات از شر آن ها خلاص شوید. اما این یک راه حل موقتی است و به زودی دسته بزرگ‌تری از حشرات به سمت چمنتان هجوم می آورند.
این چرخه هم چنان ادامه می یابد و هزینه های شما نیز برای از بین بردن آن ها پایانی نخواهد داشت.


چاره چیست؟
با تغییر به سمت چمن مصنوعی برای محوطه سازی، تمام این مشکلات را کنار بگذارید و خود را به چمن های سبز بی دردسر دعوت کنید. این محصول یک جایگزین عالی برای چمن طبیعی می باشد که ظاهر مانند چمن های واقعی به شما می دهد اما در واقع هیچ یک از ماهیت های ذاتی آن را شامل نمی شود. این یعنی می توانید با تمام مشکلات چمن طبیعی خداحافظی کنید.


چمن مصنوعی برای حیاط را از کجا بخریم؟
شرکت آسیا چمن با دو دهه سابقه درخشان در زمینه تولید درجه یک‌ ترین چمن های مصنوعی توانسته است در ایران و خاورمیانه به نامی ماندگار تبدیل شود. دقت در ساخت، توجه به نیازهای مشتری، ارسال به موقع، پشتیبانی از مشتریان، راهنمایی و ارائه مشاوره آنان در هر روز از هفته و تضمین محصولات و خدمات این شرکت همه دلایل کافی برای اعتماد به نام بزرگ آسیاچمن می باشد.

تیم متخصص آسیا چمن با بررسی دقیق محوطه شما و ارزیابی موقعیت آن، بهترین نوع این محصول را به شما پیشنهاد می کند که می توانید به وسیله آن رویایی ترین و جذاب‌ترین فضای سبز را در اطراف خود به وجود آورید.

 

به وسیله چمن مصنوعی برای محوطه سازی با تمام دردسرهای حشرات خداحافظی کنید
در عرض یک روز حیاط پر از حشرات خود را به یک محوطه چمنی بسیار زیبا و بدون هیچ مشکلی تبدیل کنید. شما می توانید از مزیت های بی‌ شمار آن در ملک و خانه‌تان بهره مند شوید از جمله امن بودن سگ و گربه خانگی‌تان، وجود یک چمن سبز و بی خطر، محل مناسبی برای بازی بچه ها، چمن مناسب اطراف استخر و خیلی بیشتر.


دیگر استفاده از هیچ سموم خطرناک دفع آفات لازم و ضروری نیست
طبق تحقیقات به عمل آمده  مواد شیمیایی و سمی می توانند برای سلامتی ما، حیوانات خانگی‌مان، حیات وحش و محیط زیست خطرناک باشند. در واقع مضرات آن ها بیشتر از مزیت‌هایشان است.

اما چمن مصنوعی برای محوطه سازی شما را برای استفاده از این مواد بی نیاز می کند. خود چمن و لایه زیرین آن به طور کلی شامل هیچ ماده سمی و آلرژنی نمی باشد. این خبر خوشی برای هر کسی است که دوست دارد از چمن های سبز حیاط و محوطه خود در هر روز از سال و هر ساعت از شبانه روز لذت ببرد.
برای از بین علف های هرز در گوشه و کنار نیز لازم نیست مواد شیمیایی و علف کش ها  را به کار ببرید، تعداد آن ها با وجود چمن مصنوعی به‌قدری کم می باشد که کافی است آن ها را با دست بکنید.

 

 

آیا محوطه حیاط من نیز باعث جذب حشرات می شود؟
این تصور که حشرات فقط به حیاط هایی با ساختار قدیمی و نامناسب جذب می شوند، کاملا غلط است.
حتی سالم ترین و تر و تمیزترین محوطه ها نیز می توانند اغلب اوقات میزبانی برای حشرات مزاحم باشند، این در حالی است که نگهداری و رسیدگی های حرفه ای چمن باید همیشه به موقع و به طور مداوم انجام شود ولی باز هم مشکل به طور دائم برطرف نمی گردد.
این تنها انتخاب چمن مصنوعی برای محوطه سازی است که می تواند مشکل این حشرات پر دردسر را به طور کامل حل کند.


اما چگونه چمن مصنوعی می تواند این حشرات را از چمن های حیاط دور کند؟
با کیفیت‌ترین چمن های مصنوعی همیشه پر پشت، با طراوت و بدون نیاز به نگهداری خاصی می باشند، آن هم در تمام روزهایی که از آن استفاده می کنید. در ادامه نیز به شما می گوییم که چرا چمن مصنوعی بهترین گزینه برای دستیابی به چمن محوطه بدون حضور حشرات می باشد.

 

1.اصلا دوستدار حشرات نیست
حشرات و خزندگان از جویدن و ماندن در چمن مصنوعی چیزی عایدشان نمی شود. آن ها نه می توانند از چمن مصنوعی به عنوان منبع غذایی استفاده کنند و نه از آن به عنوان پناهگاه به کار ببرند. از جایی که چمن مصنوعی کاملا سطح خاکی زمین را پوشانده است، حشرات نمی توانند به زمین زیر چمن نیز نفوذ کنند و راه برای آن ها سد می شود.


 2. همیشه یک سطح چمن خشک در طول سال در حیاط وجود دارد
در ارتباط با چمن های طبیعی، زمانی که به اندازه کافی نور خورشید دریافت نکنند (به طور مثال به دلیل درخت ها و ساختمان های اطراف) رطوبت اضافه و انباشته شده، حشرات بیشتری را جذب می کند.
به دلیل قابلیت زهکشی فوق العاده چمن مصنوعی برای محوطه سازی این موضوع دیگر برای شما مشکلی ایجاد نمی کند. آب به سادگی از لا به لای الیاف آن عبور کرده و از بکینگ مشبک و نفوذ پذیر آن رد می شود و در نهایت چمن ها به سرعت بعد از مرطوب شدن، خشک می گردند.

  اگر علاقه دارید در مورد چمن مصنوعی و مزایای آن بیشتر بدانید حتما به مقاله چمن مصنوعی یا چمن طبیعی؟  سری بزنید .


3. موجب راکد شدن آب نمی شود
آب راکد می تواند عامل اصلی جذب حشرات مختلف باشد. نه تنها هوای اطراف را مرطوب می نماید، بلکه موجب رشد کپک و قارچ می شود. زمانی هم که این آب راکد بدون توجه رها شود، می تواند منبع اصلی تولیدمثل برای حشراتی مثل پشه ها باشد.
چمن مصنوعی برای محوطه سازی مجهز به سیستم زهکشی قدرتمندی است که به طور موثر و به طور اتوماتیک رطوبت اضافه را دفع می کند و از این رو دیگر خبری از ازدیاد هر روزه حشرات نیست که حتی اجازه نمی دهند لحظه ای روی چمن ها دراز کشیده و نفسی تازه کنید.


4. با گرده های علف و چمن خداحافظی کنید
از جایی که چمن مصنوعی هیچ گرده ای ندارد، نمی تواند منبع مناسبی برای انواع زنبورها و دیگر حشرات خطرناک باشد. شما نیاز نیست نگران این باشید که حیوان خانگی شما روی چمن هایی دراز می کشد که این حشرات گزنده آن جا حضور دارند و یا این که زنبورها کودکان شما را در حین بازی نیش بزنند.
این عدم وجود گرده می تواند هم چنین برای افرادی که به حساسیت و آلرژی مبتلا می باشند، خبر خوشی باشد.

 

 

چگونگی نگهداری از چمن مصنوعی در محوطه حیاط برای جلوگیری از جذب حشرات
همان طور که گفتیم چمن مصنوعی به گونه ای طراحی شده است تا بار سنگین نگهداری از چمن ها را از روی دوش شما بر دارد. اما این به این معنی نیست که یک بار آن را نصب کنید و دیگر آن را به حال خود واگذار نمایید. همیشه برای حفظ ماندگاری و طول عمر هر محصولی باید مراقبت های هر چند ناچیز و اندک آن را از یاد نبرید.

1.اگر در خانه حیوانات خانگی دارید که روی چمن اجابت مزاج می کنند، بهتر است همیشه فضولات آن ها را جمع کنید و یا محل مورد نظر را با آبپاشی ساده تمیز نگاه دارید.
2.در صورت ریختن هرگونه مواد غذایی جامد یا مایع و یا هر چیز دیگری سریعا آن ها را جمع آوری کرده و با یک دستمال تمیز کنید
3. برای از بین بردن گرد و غبار هم فقط به مقدار اندکی آب نیاز دارید
4. شاخ و برگ درختان و دیگر مواد آلی نیز باید از روی چمن ها برداشته شوند و تجمع آن ها می تواند حشرات را به چمن شما دعوت کنند

این چند کار ساده اما تاثیرگذار نه تنها حشرات را بیشتر از محوطه و چمن های حیاط شما دور می کنند، بلکه موجب می شوند تا فضای سبز و چشم انداز سبزتان ماندگارتر و بادوام تر بوده و روزهای خوش شما کنار خانواده و دوستانتان کامل‌تر شود.


کلام آخر
دور شدن حشرات آزاردهنده و آسیب زننده تنها دلیلی نیست که باید از چمن مصنوعی برای محوطه سازی استفاده کنید، مزیت های این محصول بسیار بی نهایت است و زمانی که از چمن مصنوعی باکیفیتی استفاده کنید، این مزیت ها برای شما بیشتر خواهد بود.
برای این که بتوانید از زیبایی چمن های حیاط خود بیشتر بهره ببرید و لحظات به یاد ماندنی برای خود و عزیزانتان بسازید، بهتر است هر چه سریع تر قبل از فرا رسیدن تابستان که فعالیت حشرات چند برابر می شود، به فکر خرید چمن مصنوعی باشید و خود را به دنیای سبز و بی دغدغه پیرامون بسپارید.

نظرات شما