بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

خصوصیات چمن مصنوعی استخر

  • تاریخ انتشار
  • 17 آذر 1399

استراحت کردن کنار استخر در روزهای تابستانی و حتی در فصل زمستان، روش عالی برای ریلکس کردن و احساس آرامش، به دور از دغدغه ها و مشغله های زندگی می باشد. انتخاب نوع چشم اندازی که می خواهید اطراف استخر خود به وجود آورید، تاثیر بسزایی در این احساس آرامش دارد. 
 

خصوصیات چمن مصنوعی استخر

چمن مصنوعی استخر


صرفه جویی در مصرف آب

چمن مصنوعی استخر برخلاف چمن طبیعی نیاز به آبیاری ندارد تا همیشه سالم و سرحال به نظر برسد، این امر می تواند به شدت در مصرف آب صرفه جویی کند. از طرف دیگر شما حتی در آب و هوای خشک و روزهای زمستانی و به طور کلی در تمام روزهای سال، از چمنی سبز و پر پشت و زیبا بهره مند خواهید شد. 

 


عدم آلودگی آب استخر با کود شیمیایی و آفت کش ها
همه ما می دانیم که داشتن فضای سبز با چمن طبیعی نیازمند استفاده از آفت کش ها، علف کش ها و کود شیمیایی است تا همیشه سالم باقی بماند. 
از طرف دیگر استفاده از این مواد شیمیایی در این بخش از حیاط می تواند آب استخر را آلوده کند. نتیجه این آلودگی به خطر افتادن سلامتی شما و عزیزانتان است. 
شما می توانید با استفاده از چمن مصنوعی در اطراف استخر، این ریسک و خطر را به صفر برسانید و در کمال آرامش و راحتی خیال، بهترین لحظات را سپری کنید.
هم چنین کلر موجود در آب استخر  که برای چمن طبیعی بسیار مضر است، روی چمن مصنوعی و ظاهر آن تاثیری ندارد. 


تخلیه و زهکشی عالی آب

یکی از مزیت های چمن مصنوعی برای استخر این است که به خوبی آب را زهکشی و تخلیه می نماید. این موضوع به این معنا است که بعد از این که کودکان و سایر اعضای خانواده تان در استخر شنا یا توپ بازی کردند، خبری از به وجود آمدن گل و لای در اطراف استخر نیست. 
زمانی که کودکان تان وارد استخر و یا از آن خارج می شوند، اصلا خود را کثیف نمی کنند و هیچ بهم ریختگی به وجود نمی آید. هم چنین دیگر خبری از آب استخر پوشیده شده با چمن های کنده شده نیست.
علاوه بر این، زمانی که می خواهید در آب شیرجه بزنید یا بازی کنید، آب بسیاری در اطراف استخر شما جمع نمی شود، دلیل این امر هم به بکینگ سه لایه و خاصیت زهکشی چمن مصنوعی باز می گردد. 


عدم وجود سطح لغزنده
از جایی که اطراف استخر به سرعت خیس و مرطوب می شود، وجود چمن مصنوعی سطح امن و غیر لغزنده ای را ایجاد می کند و مانع لیز خوردن و آسیب رساندن به شما و اعضای خانواده تان می شود. زمانی که آب در اطراف استخر پخش می گردد، چمن مصنوعی به اندازه سطح سیمانی و موزاییکی و سنگفرش لیز نمی شود. به این ترتیب قدم زدن و راه رفتن و استراحت کردن لب استخر خطری برای شما و عزیزان تان به همراه ندارد.


دوام و ماندگاری

مزیت دیگر چمن مصنوعی استخر این است که می تواند حتی در سخت ترین آب و هواها نیز مقاومت کند. چمن مصنوعی تاریخ گذشته نمی شود، کپک نمی زند، در معرض نور خورشید و گرمای زیاد نمی سوزد و یا اگر خیس شود، خاصیت خود را از دست نمی دهد. حتی فرش و موکت های داخل و بیرون خانه نیز به این اندازه در برابر اشعه های UV نور خورشید و سایر عوامل محیطی در امان نیستند. 

 


ایجاد یک چشم انداز باشکوه
استخر باید جذاب ترین بخش حیاط خانه شما به شمار برود. چمن مصنوعی می تواند کنتراست و تمایز بسیار شگفت انگیز و زیبایی را با آب استخر ایجاد کند. در واقع نمایی از چشمه و علفزارهای واقعی را جلوی دیدگان شما می آورد و در تمامی روزهای سال عالی و بی نقص به نظر می رسد، بدون این که حتی ذره ای تغییر کند. 
رسیدگی و مراقبت از چمن مصنوعی نیز بسیار ساده است. شما نیازی به هرس کردن، استفاده از دستگاه چمن زن، بذر پاشی، کود دادن و غیره ندارید، از این رو می توانید اوقات بیشتری را در استخر خانه خود همراه اعضای خانواده تان بگذرانید و لذت ببرید. 
 در واقع مدت زمانی که باید برای نگهداری از چمن طبیعی اختصاص می دادید را صرف اوقات خوش خود می کنید. راحتی و آسودگی خیال شما یکی از هدف های اصلی شرکت آسیا چمن می باشد. مطمئن باشید که هرگز از انتخاب چنین محصولی در اطراف استخر خود پشیمان نمی شوید.

یکی از جذابترین ایده ها برای اطراف استخر چمن بین موزاییک است شما میتوانید با مطالعه مقاله چمن  مصنوعی بین موزاییک به بهترین ایده ها برسید.


مقاوم در برابر تردد و رفت و آمد زیاد 

ساختار چمن مصنوعی استخر به گونه ای است که در برابر ترافیک و تردد بسیار بالا به خوبی مقاومت می کند، این دقیقا عکس چیزی است که در ارتباط با چمن طبیعی صدق می کند. زیرا وجود چمن طبیعی در اطراف استخر علاوه بر این که موجب به وجود آمدن گل و لای می شود، می تواند خیلی زود ساییده شود و از بین برود. بنابراین خیلی زودتر از موعد نیاز به احیای مجدد دارد.


قابل استفاده در رنگ های مختلف
تکنولوژی در ساخت چمن های مصنوعی به قدری پیشرفت کرده است که شما می توانید چمن های رنگارنگی در اطراف استخر خود داشته باشید. شما می توانید رنگ چمن خود را با سایر تزئینات اطراف استخر هماهنگ کنید و از چشم اندازی که به وجود آورده اید، نهایت لذت را ببرید.
 رنگ هایی از جمله قرمز، سبز تیره، سبز لیمویی، قهوه ای و غیره دست شما را برای ایجاد بهترین منظره دلخواه در حیاط منزل تان باز می گذارد. 

 


شاید حالا سوالات بیشتری درباره چمن مصنوعی استخر در ذهنتان وجود داشته باشد. به عنوان مثال:
1.آیا چمن مصنوعی در اطراف استخر داغ می شود؟ بله چمن مصنوعی مانند هر سطح دیگری در برابر آفتاب سوزان داغ می شود. این کار با نصب سایبان ها و آلاچیق ها یا اسپری مقداری آب به منظور کاهش دمای چمن مصنوعی قابل پیشگیری است. 

2. نمی خواهم چمن مصنوعی استخر خانه ام به نظر غیر واقعی بیایید؟! شرکت آسیا چمن به عنوان یکی از بروزترین تولید کنندگان چمن مصنوعی در ایران، محصولات خود را به گونه ای طراحی و تولید می کنند که از نظر ظاهری بسیار شبیه به چمن های طبیعی می باشد. همین امر باعث شده است تا ارزش محصولات این شرکت مورد توجه بسیاری از هم وطنان عزیز کشورمان قرار بگیرد.

3. آیا چمن مصنوعی اطراف استخر برای کودکان و حیوانات خانگی امن و بی خطر است؟ قطعا. محصولات شرکت آسیا چمن عاری از هرگونه مواد شیمیایی و مضر برای سلامتی شما و اعضای خانواده و حیوانات خانگی تان می باشد.

4. آیا سگ و یا گربه من می تواند به چمن مصنوعی استخر آسیب وارد می کند؟ تمامی چمن های مصنوعی ساخت شرکت آسیا چمن به منظور استفاده برای حیوانات خانگی ساخته شده اند. وجود سیستم سه لایه بکینگ نیز موجب شده است تا این چمن ها از استحکام بالایی برخوردار بوده و در برابر فشارها و زور و قدرت پنجه این حیوانات مقاومت بالایی داشته باشند. 

5. آیا چمن مصنوعی اطراف استخر من ممکن است بوی ناخوشایند ادرار حیوانات را به خود بگیرد؟ چمن مصنوعی نیاز به رسیدگی خاصی ندارد، اما اگر حیوانات خانگی شما روی آن ادرار می کنند، باید دست به اقداماتی بزنید. ساده ترین روش استفاده از محلول و آب صابون و اسپری کردن آن روی چمن مصنوعی است. 

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری درباره نصب و استفاده از چمن مصنوعی استخر دارید، می توانید با تیم متخصص و کارشناس ما تماس بگیرید. متخصصان ما با بررسی دقیق نیازهای شما و ابعاد و موقعیت استخر حیاط خانه تان، می توانند انتخاب و تصمیم گیری را برای شما ساده بسازند.
شرکت آسیا چمن همواره تمام تلاش خود را می کند تا همان زندگی سبز و رویایی را تجربه کنید که همیشه در ذهن خود به آن فکر می کنید.

نظرات شما

raha
۰۰
پاسخexcellent
محمد مالکی
۰۰
پاسخبرای استخر در فضای بسته هم میتوان از چمن مصنوعی استفاده کرد ؟