بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

English العربیه

قیمت چمن مصنوعی تولید ایران

  • تاریخ انتشار
  • 09 بهمن 1400

هر کسی نیاز به تغییر داره تا بتونه یه موقع هایی به خودش تلنگر بزنه که هنوز دنیا خوشگلی هاشو داره، هنوز میشه با دلخوشی های کوچیک، خوشبختی های بزرگ ساخت. یکی از راه هایی که می تونی روش حساب باز کنی، چمن مصنوعی. کافیه تحقیق کنی که "قیمت چمن مصنوعی تولید ایران چقدره؟" تا در نهایت بتونی متناسب با بودجه و خواسته ای که داری، بهترین انتخاب رو داشته باشی.

قیمت چمن مصنوعی تولید ایران

قیمت چمن مصنوعی تولید ایران
 
 

برای این که جواب این سوال هم پیدا کنی، باید خیلی هوشیار باشی و به یک سری نکات ریز دقت کنی. شاید این نکات ساده و بی اهمیت به نظر برسه، اما باورت نمیشه که چقدر روی هزینه هات و هم چنین نتیجه سبزی که به دست میاری، تاثیر میذاره. میگی نه؟ پس با ما در این مقاله همراه باش.


قیمت چمن مصنوعی چه طور حساب میشه؟
از جایی که خیلیا چمن مصنوعی رو جزو کالای های لوکس برای تزئین و دکور و یا کفپوشی میدونن  که میتونه کاربردی تر از کفپوش های دیگه باشه، که الحق هم همین طوره، پس باید باید از همون اول کار حساب و کتاب کنی که چه چمن مصنوعی را با چه ویژگی هایی باید خرید کنی.

قیمت چمن مصنوعی تولید ایران بر اساس یک سری فاکتورها حساب میشه که همین موضوع موجب تنوع انواع چمن مصنوعی و حتی تعداد کثیری از کارخانه چمن مصنوعی در سراسر کشور و هم چنین دنیا شده.

 

 

1.ارتفاع الیاف
این مورد به اندازه الیاف از بالای بکینگ تا سطح چمن میگن که بر اساس میلیمتر حساب میشه.

چه طور ارتفاع الیاف رو تشخیص بدیم؟
این موضوع هم به صورت چشمی قابل تشخیصه و هم می تونی به اطلاعات فنی چمن که فروشندگان میگن و یا اطلاعاتی که در وب سایت فروش چمن مصنوعی هست، دقت کنی.
به طور مثال چمن مصنوعی یاس 8 میل، چمن مصنوعی صدف 25 میل، چمن مصنوعی فیروزه 11 میل و غیره.
اگر هم به طور حضوری به فروشگاه و یا بورس چمن مصنوعی میری، می تونی چمن های مختلف رو کنار هم قرار بدی تا بدونی هر کدوم چه ارتفاع الیاف یا ارتفاع پایلی داره.
ارتفاع الیاف نیز می تونه قیمت چمن مصنوعی تولید ایران رو بالا پایین کنه، هر چه ارتفاع الیاف بیشتر باشه، قیمت اون هم افزایش پیدا می کنه، اما در مقابل زیباتر به نظر میرسه.
یادت باشه که شاید ارتفاع الیاف خیلی بالا خیلی زود تخت و مسطح به نظر برسه، پس بهتره فقط ارتفاع الیاف خیلی بالا رو برای تزئین و کاربردهای دکوراتیو که خیلی رفت و آمد روش صورت نمی گیره، انتخاب کنی.
 
2. تراکم طولی
تراکم طولی به تعداد الیاف کوک خورده روی بکینگ در هر متر مربع میگن. مثلا یک چمن مصنوعی می تونه تراکم طولی 180 گره در متر مربع داشته باشه.

چطوری تراکم طولی رو تشخیص بدیم؟
خیلی ساده می تونی این موضوع رو از روی ظاهر چمن متوجه بشی. وقتی دو تا چمن مصنوعی رو کنار هم قرار بدی، خیلی ساده می تونی بفهمی که کدومش تراکم بیشتری داره و یا اگر بخواییم واضح تر بگیم، باید ببینی کدوم پرپشت تر یا کم پشت تره.
مسلمه که هرچه تراکم طولی بالاتر باشه، یعنی چمن مصنوعی پرپشت تر باشه، خیلی بیشتر شبیه به چمن های واقعی احساس میشه و از جایی که مواد بیشتری در ساختش به کار رفته، می تونه قیمت بالاتری هم داشته باشه. اما در مقایسه چشم انداز بی نهایت واقعی ایجاد میکنه و حس واقعی طبیعت رو بهت میده.

3. دیتکس
دیتکس به وزن الیاف در یک متر مربع میگن که مبنای قیمت گذاری چمن مصنوعی ایرانی توسط کارخانه ها و تولیدکنندگان محسوب میشه.

چطوری دیتکس تشخیص بدیم؟
مواردی مثل دیتکس یک ویژگی اختصاصی محسوب میشه که شاید فهمیدنش آسون نباشه. از این رو بهتره که وقتی که می خوای بدونی که قیمت چمن مصنوعی تولید ایران چه جوریه، خیلی روی این موضوع تمرکز نکنی.
چیزی مثل دیتکس که با چشم مشخص نباشه، نمی تونه فاکتور محکمی برای تشخیص یه چمن مصنوعی خوب باشه.


4. جنس چمن مصنوعی
این موضوع مهمه که چمن مصنوعی رو از کدام کارخانه چمن مصنوعی تهیه می کنی. چرا؟ خوب یه وقت هایی هست چمن مصنوعی که در بازار چمن مصنوعی بهش برخورد میکنی از تیولون هلند ساخته شده که خوب کیفیت فوق العاده بالایی داره و مسلما قیمتش هم بیشتره چون دوام و ماندگاری غیر قابل مقایسه ای داره.
اما یه وقت های هم ممکنه چمن مصنوعی که روش دست گذاشتی، برای کارخانه معمولی باشه که از دستگاه های چینی ساخته شده که از کیفیت خوب و قابل اطمینانی نداره و خیلی زود تغییر رنگ میده و یا در معرض استفاده ساییده شده و از بین میره.
یه وقت هایی هم هست که با چمن مصنوعی آسیاچمن برخورد می کنی که به دلیل شهرت بسیار بالایی که در این زمینه دارن، بهتره بهشون اعتماد کنی که هیچ وقت ضرر نمی بینی.

 
5. جنس بکینگ یا زیره چمن مصنوعی
بکینگ میتونه یک لایه، دو لایه و حتی سه لایه باشه و در بیشتر مواقع چمن مصنوعی ایرانی از بکینگ های لاتکس درجه یک ساخته میشه که مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما داره و از این رو ترک بر نمی داره و پاره نمیشه.

چطوری بکینگ خوب چمن مصنوعی رو تشخیص بدیم؟
این مورد هم مانند دیتکس نخ به هیچ وقت قابل  و ارزیابی برای دید عام نیست.  از این رو بهتره که خیلی روی خرید چمن مصنوعی با بکینگ سه لایه اصرار نکنی، چون  این موضوع برای یک فرد عادی که تخصصی در این زمینه نداره قابل تشخیص نیست.
خیلی از فروشنده ها ممکنه به دروغ بهت بگن که چمن مصنوعی بکینگ سه لایه داره اما در واقع یک لایه بیشتر نداره.

6. از کجا چمن مصنوعی رو خریداری می کنی
چیزی که مشخص و واضح هست، هر چه دست واسطه ها بین مشتری و یک کالایی کوتاه  تر باشه، قیمت اون محصول پایین تر میاد.
درباره چمن مصنوعی هم همین موضوع صدق میکنه. به طور مثال اگر شما به بورس چمن مصنوعی بری که یک سری مغازه های مخصوص فروش انواع کفپوش و از جمله چمن مصنوعی هستن، مطمئنا 30 تا 50 درصد چمن مصنوعی رو گرون تر می خری.
اما زمانی که برای خرید به یک کارخانه چمن مصنوعی زنگ میزنی و به اونا اعتماد می کنی، می تونی مطمئن باشی که درست از تولید کننده چمن مصنوعی داری اطلاعات می گیری و یا حتی چمن مصنوعی رو می خری، بنابراین قیمت چمن مصنوعی تولید ایران که مستقیم از تولید کننده دریافت می کنی، 30 تا 50 درصد پایین تر از مغازه های معمولی سطح شهر هست.


و اما یک نکته مهم:
به یاد داشته باش که نمی تونی با یه بودجه خیلی کم، بهترین چمن مصنوعی رو دنیا رو بخری، این اصطلاح رو یادت نره که "هرچی پول بدی، آش میخوری".
مثلا چمن مصنوعی مدل یاس 8 میل یا چمن مصنوعی فیروزه 11 میل مسلما نسبت به چمن مصنوعی مدل صدف 25 میل قیمت کمتری داره اما هیچ وقت نمیتونن زیبایی چمن مصنوعی صدف رو داشته باشن.

یا مثلا قیمت چمن مصنوعی فوتبالی بیشتره، چرا؟ چون شاید تراکم کمتری از چمن مصنوعی تزئینی داشته باشه اما ارتفاع الیاف بالای 50 میل داره (5 برابر چمن مصنوعی فیروزه)، بکینگ 3 لایه داره و از خیلی لحاظ با چمن مصنوعی دکوراتیو که صرفا برای زیبایی و تزئین به کار میرن فرق داره، پس دور از انتظار نیست که هزینه زیادی داشته باشه.

 


چرا باید برای چمن مصنوعی هزینه کنم؟
خوب شاید به این فکر کنی که کفپوش های دیگه با قیمت خیلی کمتر هم وجود داره که می تونی سراغ اونا بری. اما یادت باشه که چمن مصنوعی دو مزیت کلی بسیار عالی داره که می تونه نسبت به همه اونا برتری داشته باشه:

1.طول عمر بالایی داره. وقتی صحبت از طول عمر بالا می کنیم، منظورمون یکی یا دو سال نیست، بلکه داریم به بیش از 10 یا حتی 20 سال اشاره می کنیم. چمن مصنوعی که درست مطابق با خواسته ای که داری و هدفی که در نظر داری، انتخاب بشه و درست و حسابی ازش نگهداری کنی، می تونه حتی یکی از بادوام ترین سطوحی باشه که می تونی با خیال راحت روش سرمایه گذاری کنی.

اگر شما هم تمایل دارید بیشتر در مورد قیمت چمن مصنوعی و نحوه قیمت گذاری این محصول بدانید حتما به مقاله قیمت چمن مصنوعی ایرانی سری بزنید.

2. زیبایی و راحتی بی نهایتی داره: چمن مصنوعی از بکینگ و الیاف فوق العاده نرم و لطیف ساخته شده که حتی می تونی با پای برهنه روش راه بری، درست مثل چمنزارها و چمن های پارک و حتی راحت تر از اونا، چون که تو با زمین سفت و سختی رو به رو نیستی، یعنی بکینگ اجازه نمیده که خاک و سنگ های سخت پاهاتو آزار بدن.
این موضوع میتونه نسبت به کف پوش های سخت و سفت برتری و حتی امنیت بیشتری داشته باشه. از طرف دیگر همیشه سرسبزی و طراوت طرفدار بیشتری داره، یعنی هیچ وقت طبیعت نمی تونه دل آدمو بزنه، بلکه ممکنه روز به روز بیشتر وسوسه بشی که کفپوش چمن مصنوعی خودت رو با وسایل مختلف تزئین کنی و از منظره سبز و طبیعتی که داری، لذت ببری و کیف کنی.


کلام آخر
این که تصمیم گرفتی که با چمن مصنوعی تحولی اساسی به زندگیت بدی و بتونی از روزهای عمرت بهتر و بیشتر لذت ببری، خیلی خوبه، اما بهتره قبل از اقدام به خرید، قیمت چمن مصنوعی تولید ایران رو خوب بررسی کنی و ببینی که چه چیزی به درد میخوره و چه چیزی با بودجه ای که داری همخونی داره.
مطمئن باش که اول و آخر روی یک چمن مصنوعی ایرانی با کیفیت سرمایه گذاری می کنی که همه جوره دوام و ماندگاری بالایی داره و می تونی سال های سال روش حساب باز کنی.
آسیاچمن گروه صنعتی کرمان موکت بیش از 20 سال است که در زمینه تولید انواع چمن مصنوعی تزئینی و ورزشی فعالیت داره و بیش از 6000 پروژه چمن مصنوعی فوتبالی و بیش از هزاران هزار پروژه های دکوراتیو و فضای سبز رو انجام داده و در سراسر ایران و حتی خاورمیانه صاحب نام شده.
به ما اعتماد کنید تا بهترین ها را برایتان رقم بزنیم.

نظرات شما