بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

بهترین قیمت چمن مصنوعی در ایران

  • تاریخ انتشار
  • 18 خرداد 1400

دوران چمن های مصنوعی به رنگ سبز روشن و براق که از راه دور نیز کاملا قابل تشخیص می باشند، به سر رسیده است.  صاحب‌خانه‌ها حالا می توانند اطمینان حاصل کنند که چمن مصنوعی مانند چمن طبیعی به نظر می رسد و حتی بهتر از آن.

بهترین قیمت چمن مصنوعی در ایران

بهترین قیمت چمن مصنوعی در ایران

 اگر شما هم از پرداخت قبض آب با مبلغ بسیار هنگفت خسته شده اید، اگر نگران خشکسالی هستید و می خواهید تغییری در حیاط و باغ خود ایجاد کنید، اجازه ندهید این تصور که چمن مصنوعی باعث می شود تا فضای بسیار ناخوشایند و غیر واقعی ایجاد شود، جلوی شما را بگیرد.


چمن های مصنوعی شرکت آسیاچمن با بهره گیری از بروزترین مواد تشکیل دهنده و فناوری های روز دنیا به قدری به انواع چمن های طبیعی شباهت دارد که شاید کمتر کسی بتواند تفاوت آن دو را با هم تشخیص دهد. تمرکز و حساسیت کادر متخصص آسیاچمن به تمامی جزئیات و مراحل پروسه تولید موجب شده است تا کیفیت این محصولات قابل مقایسه با انواع نمونه های خارجی باشد.

 

اما قیمت چمن های مصنوعی چگونه حساب می شود و چه عواملی روی آن تاثیر می گذارد؟
برای این که بتوانید از مزیت های چمن مصنوعی تزئینی یا ورزشی بهره مند شوید، باید نوعی از چمن را انتخاب کنید که هم ظاهر طبیعی داشته باشد هم از ماندگاری بالایی برخوردار باشد تا بتواند سال های سال همان چنان طراوت و شادابی خود را حفظ کند و کوچک‌ترین هزینه ای روی دستتان نگذارد.

در این مسیر باید درباره نحوه تاثیرگذاری عوامل مختلف روی قیمت چمن مصنوعی اطلاعات و آگاهی کافی به دست بیاورید. در ادامه برخی از مهم ترین آن ها را با هم بررسی می کنیم.

 

1.الیاف کاهگلی موجب طبیعی تر به نظر رسیدن چمن مصنوعی می شوند
یک برش از زمین چمن طبیعی خود را جدا کنید و با دقت به آن نگاه کنید، مطمئنا در نزدیک به ریشه شاهد الیاف قهوه ای رنگی هستید. این بخش "لایه کاهگلی" نام دارد و ترکیبی از مواد ارگانیک مانند شاخه و ساقه زنده و مرده الیاف و هم چنین ترکیبی به نام لیگنین می باشد که فضای بین سطح خاک و ساقه های سبز را تشکیل می دهند.
هر چمن طبیعی دارای یک لایه از این کاهگل‌ها می باشد که به عایق بندی کردن خاک و حفظ رطوبت کمک می کند. هم چنین حس نرمی و لطافت و بالش مانندی را زیر پاها ایجاد می نماید. (توجه کنید که وجود کاهگل‌های بیشتر موجب حفظ رطوبت اضافه و به وجود آمدن مشکلات دیگر می شود).

کاهگل‌های مصنوعی دقیقا به گونه ای طراحی شده اند که ظاهر واقعی به چمن ها می دهند و همین موضوع روی قیمت چمن مصنوعی تاثیر می گذارد، زیرا این عامل به ظاهر ساده موجب اضافه شدن رنگ قهوه ای به رنگ سبز چمن ها می شود و به این ترتیب از اینکه تماما به طور یکنواخت سبز دیده شوند (که عامل اصلی در مصنوعی به نظر رسیدن می باشد)، ممانعت به عمل می آورد.


چگونه بهترین چمن مصنوعی ترکیب شده با کاهگل را بیابیم؟
شما می توانید کاهگل های چمن مصنوعی را در انواع رنگ ها بیابید. گروه پشتیبانی شرکت و تهیه کننده که می خواهید چمن مصنوعی خود را از آن ها خریداری کنید، می توانند در انتخاب این که چه تراکم لایه کاهگلی مناسب پروژه‌تان می باشد، به شما کمک کنند، زیرا این امر هم چنین روی دوام و ماندگاری بالای چمن ها در مکان های پر تردد تاثیر بسزایی می گذارد.

 

2. انواع رنگ های چمن مصنوعی
یکی از مواردی که روی قیمت چمن مصنوعی تاثیر می گذارد و موجب می شود تا هر کسی در هر جایی که زندگی می کند بتواند چمن مصنوعی با ظاهر طبیعی را انتخاب نماید، تنوع رنگی این محصول می باشد.
شاید از خود بپرسید که این موضوع چه ارتباطی با ظاهر طبیعی چمن مصنوعی دارد، اما جالب است بدانید که چمن های طبیعی هر منطقه با منطقه دیگر متفاوت هستند، این تفاوت فقط صرفا به جنس و بافت و شکل آن ها باز نمی گردد، بلکه رنگ متفاوتی نیز دارند.
به همین منظور تولیدکنندگان سعی می کنند تا چمن های مصنوعی را در رنگ های متنوعی تولید و عرضه نمایند تا هر کسی مطابق با شرایط مکانی مورد نظر خود بتواند از چمن های به ظاهر طبیعی که دارد، نهایت استفاده را ببرد.
به طور مثال ممکن است در یک منطقه چمن زرد- سبز انتخاب بهتری باشد و هماهنگی بیشتری با چمن های طبیعی آن جا ایجاد نماید، اما در بخش های دیگر بهترین نوع چمن به رنگ سبز زیتونی باشد.

 

3. چمن مصنوعی می تواند مانند چمن های تازه بریده شده استشمام شود
یکی از تکنولوژی های برتر در صنعت تولید چمن های مصنوعی این است که می توانند درست مانند چمن های واقعی عطر و رایحه دلپذیری داشته باشند.
برخی از صاحبخانه ها شک و تردید دارند که از چمن های قدیمی حیاط خود صرفه نظر کنند، زیرا عاشق عطری هستند که مخصوصا هنگام بریده شدن چمن ها استشمام می کنند.
شاید این رایحه دلپذیر یادآور دوران کودکی و بازی های بچگانه بین چمن ها باشد. از طرف دیگر دانشمندان به این نتیجه دست یافته اند که عطر چمن ها می تواند استرس را کاهش دهد.
اما نگران نباشید. محصولاتی ساخته و طراحی شده اند که رایحه علف های تازه بریده شده را در چمن های مصنوعی به وجود می آورند. تمام کاری که نیاز است انجام دهید این می باشد که یکی از آن ها را تهیه کرده و روی چمن های خود اسپری کنید و اجازه دهید خشک شود.

 

4. شکل الیاف موجب انعکاس نور می شود
شکل الیاف چمن مصنوعی مشخص می کند که چه مقدار نوری و با چه زاویه ای انعکاس می یابد و همین موضوع نقش اساسی روی ظاهر آن دارد.
به طور مثال افرادی که در مناطق آفتابی ساکن هستند، باید شکل الیاف مختلفی را نسبت به افرادی که در مناطق مه آلود سکونت دارند، انتخاب کنند.

قیمت چمن مصنوعی برای انواع شکل های الیاف متفاوت است، دلیل این امر هم مقدار مواد به کار رفته و پروسه پیچیده ساخت آن ها می باشد.

●    الیاف تخت نور را به صورتی مستقیم و یک طرفه منعکس می کنند که همین امر موجب می شود تا چمن ها مصنوعی به نظر برسند.
نکته: چمن های مصنوعی که تازه نصب شده اند همیشه نصب به مدتی که مورد استفاده قرار می گیرد، براق تر می باشند.
●    الیاف M  شکل نور را در جهت های مختلفی منعکس می سازند و این امر موجب می شود تا چمن مصنوعی به واقعیت بیشتر نزدیک باشد.
●    الیاف V شکل نیز در برابر ترافیک های سنگین و مکان های پر رفت و آمد، حالت قائم و ایستاده خود را حفظ می کنند.
●    الیاف توخالی نیز رطوبت بیشتری را نگهداری می کنند و دمای چمن را کاهش می دهند.


 

5. نگهداری مناسب نیز موجب می شود تا چمن مصنوعی شما همیشه در بهترین حالت خود قرار داشته باشد
یک روش برای اطمینان از این که چمن مصنوعی شما همیشه در شرایط مناسب و مطلوبی قرار دارد، این است که از آن مراقبت ویژه و مناسبی به عمل بیاورید.
بسته به این که میزان تردد روی چمن چقدر خواهد بود، شما باید هرازگاهی آن را شانه بزنید تا از این که الیاف تخت خوابیده گردند، جلوگیری نمایید.
بهترین روش این است که از یک شانه با موهای نرم و لطیف و یا جارو باغبانی پلاستیکی روی چمن مصنوعی استفاده کنید. اگر به هیچ یک از این ابزارها دسترسی ندارید، گزینه آخر می تواند جاروبرقی باشد.
در هر صورت به یاد داشته باشید که مناطق پرتردد بیشتر به شانه زدن نیاز دارند تا همیشه نمای طبیعی خود را حذف کنند.

از جایی که شاید قیمت چمن مصنوعی مخصوصا آن دسته چمن هایی که از هر لحاظ طبیعی دیده و احساس می شوند، اندکی بالا به نظر می رسد، اما تنها با محافظت و نگهداری ساده و راحت از این سرمایه گذاری ارزشمند، می توانید متوجه شوید که در بسیاری از بخش های زندگی‌تان، شاهد کاهش مخارج هستید.
شاید تمیز کردن چمن به سالم ماندن و عمر طولانی آن کمکی نکند، اما باعث می شود تا همیشه ظاهر زیبای خود را در معرض نمایش بگذارد.

 

6. از چمن مصنوعی مانند چمن های عادی استفاده کنید
اجازه دهید تا حیوانات خانگی تان روی آن آزادانه راه بروند و بدوند. صندلی و مبل های مورد علاقه خود را به حیاط و روی چمن های بیاورید و خود را به یک نوشیدنی خنک در روزهای تابستان دعوت کنید.
فقط مراقب باشید که تیزی پایه های اثاثیه و وسایلی که روی چمن قرار می دهید، آسیبی به بکینگ آن وارد نکند. شما باید سبک زندگی خود را با چمن مصنوعی مطابقت دهید.
از این رو قسمت اعظم قیمت چمن مصنوعی به این دلیل است که همان چمن های عادی و واقعی را به شما تحویل می دهند اما هیچ محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد.

 

حرف آخر
اگر حس و حال چمن های طبیعی شما را از انتخاب چمن مصنوعی باز می دارد، از شرکت و تولیدکننده مورد نظر خود بخواهید تا نمونه های از چمن مصنوعی مورد نظرتان را به شما ارائه کنند.

تکنولوژی پیشرفته چمن های مصنوعی به گونه ای است که اصلا هیچ شباهتی به انواع چمن هایی که در دهه های قبلی در زمین های فوتبال و تنیس مورد استفاده قرار می گرفت، ندارند.
بسته به قیمت چمن مصنوعی و نوعی که انتخاب می کنید، فضای سبزی در اختیار خواهید داشت که جلوه ای از طبیعت های بکر را در معرض نمایش قرار می دهد.

 

 

نظرات شما