بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

English العربیه

خرید چمن مصنوعی در شیراز

  • تاریخ انتشار
  • 27 مرداد 1400

اگر تصمیم خود را نهایی کردید و در استان شیراز به‌وسیله چمن مصنوعی در خانه و ملک تجاری و یا مرکز تفریحی و سرگرمی موردنظرتان، فضای دلچسبی را ایجاد کردید که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند و یا میزان جذب مشتریان و مراجعه کنندگان را افزایش می دهد، پس احتمالا راه دور و درازی را طی کردید تا توانستید چمن مصنوعی مناسبی را انتخاب کنید که دقیقا مطابق با نیازهایتان بوده و نتیجه به دست آمده دقیقا مطابق با چیزی باشد که در ذهنتان تصور می کردید.

خرید چمن مصنوعی در شیراز

خرید چمن مصنوعی در شیراز


مطمئنا نمی‌خواهید به سادگی آن همه وقت و تمرکز و هزینه ای که برای خرید چمن مصنوعی در شیراز صرف کردید را یک شبه بر باد بدهید. به طور کلی برای حفظ ماندگاری چمن مصنوعی باید دو اصل را رعایت کنید: خرید از یک شرکت معتبر و نگهداری صحیح از آن.


چمن مصنوعی مرغوب در شیراز از کجا تهیه کنیم؟
آسیاچمن با بهره گیری از کادر متخصص خود و بهترین مواد اولیه، تولید کننده انواع چمن مصنوعی با بالاترین کیفیت می باشد. جلب رضایت مشتری و ایجاد فضای سبز رویایی مطابق با خواسته شما و محقق کردن آرزوهایتان همیشه هدف اصلی شرکت آسیاچمن بوده است و ما افتخار می کنیم که می توانیم نقش هر چند کوچکی در سبز کردن زندگی تان داشته باشیم.

7 روش برای جلوگیری از آسیب های دائمی به چمن مصنوعی
خرید چمن مصنوعی در شیراز که از کیفیت بالایی برخوردار باشد موجب می شود تا سطح مقاوم و بسیار مستحکمی در اختیار داشته باشید.
چنین محصولی در برابر تردد و رفت و آمد مکرر تحمل بالایی دارد و می تواند برای سگ ها و یا هر حیوان خانگی دیگر، بازی کودکان و ورزش اعضای خانواده و غیره مورد استفاده قرار بگیرد، هم چنین می تواند محل مناسبی را برای سرگرمی و برگزاری مهمانی و دورهمی با دوستان و آشنایان فراهم کند.
اما به یاد داشته باشید که چمن مصنوعی تخریب ناپذیر و از بین نرفتنی نیست. چیزهایی وجود دارد که باید به طور کامل از آن ها ممانعت کنید تا از بروز هرگونه آسیب های دائمی به چمن‌هایتان جلوگیری نمایید.


1.سیگار را از چمن مصنوعی خود دور نگاه دارید
چمن مصنوعی مرغوب و بادوام در برابر آتش مقاوم است. این موضوع به این معنی است که حتی اگر بدترین اتفاق بیافتد، چمن شما در آتش فرو نخواهد رفت.
هیچ وقت به ادعای فروشنده اعتماد نکنید و بهتر است گواهینامه ها و علائم مربوطه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در برابر آتش مقاوم می باشد.

به این ترتیب خیالتان راحت می شود که اگر کسی بر حسب اتفاق سیگار را روی چمن شما انداخت، چمن شما آتش نمی گیرد.
اما این موضوع به این معنا نیست که شما باید کنار چمن مصنوعی سیگار بکشید. زیرا درست است که چمن آتش نمی گیرد اما الیاف پلاستیکی آن ذوب شده و از بین می روند.
اگر این اتفاق بیفتد، امکان ترمیم و تعمیر وجود دارد اما این ترمیم آن گونه که فکر می کنید به راحتی انجام نمی پذیرد و حتی ممکن است بعد از اصلاح، آن قسمت نیز واقعا با بقیه بخش های چمن متفاوت به نظر برسد.


2. روی چمن مصنوعی بساط باربیکیو راه نیندازید
شاید یکی از اهدافتان از خرید چمن مصنوعی در شیراز این باشد که در کنار دوستان و اعضای خانواده تان بساط کباب  و باربیکیو را فراهم کنید و از کنار هم بودن لذت ببرید.
اما به یاد داشته باشید که درست مانند سیگار، باید باربیکیو و منقل کبابی را از چمن های خود نیز دور نگاه دارید.
بزرگترین تهدیدی که در این جا توسط باربیکیو سلامت چمن مصنوعی را تحت الشعاع قرار می دهد این است که امکان دارد جرقه های زغال روی چمن بریزد.
شاید فکر کنید که این امر محال است اما زغال باربیکیو برای چند ساعت بعد از اتمام پخت و پز شما نیز داغ باقی می ماند، بنابراین کوچک ترین ضربه ناگهانی یا برخورد با باربیکیو موجب ریختن زغال ها داغ روی چمن می شود.
یا حتی هنگام باد زدن کباب، امکان دارد این جرقه ها با الیاف چمن تماس پیدا کنند. البته تاثیر وزش باد را نیز نمی توان نادیده گرفت.

شیراز شهر شعر و عطربهارنارنج و مردمی طبیعت دوست برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به  چمن مصنوعی شیراز به مقاله خرید و فروش چمن مصنوعی در شیراز مراجعه کنید.

3. الیاف چمن مصنوعی را نکشید و نکنید

چمن مصنوعی از دو جزء اصلی ساخته شده است: الیاف (از جنس پلاستیکی) و بکینگ که غالبا از لاتکس ساخته می شود.
در پروسه تولید نیز کوک ها روی بکینگ اولیه وصل می شود و سپس در بکینگ لاتکس ثانویه قفل و مهر و موم می گردد.
این امر از این که الیاف جدا شوند و این که چمن مصنوعی پراکنده و نازک به نظر برسد، جلوگیری می نماید.
زمانی که به خرید چمن مصنوعی در شیراز فکر می کنید، بسیار اهمیت دارد که ویژگی ها و اطلاعات چمن موردنظرتان را خوب مطالعه کنید. چنین محصول مرغوبی باید در برابر فشار و نیرو زیاد مقاومت کند و الیاف آن به راحتی از بکینگ جدا نشود.
برخی از تولیدکنندگان برای کاهش هزینه تولید چمن های مصنوعی خود، از مقدار لاتکس کمتری در بکینگ به کار می برند. خرید این نوع از چمن ها یعنی ضرر مالی شما.

همیشه به بکینگ چمن مصنوعی انتخابی تان قبل از خرید دقت کنید.
در هر صورت بسیار اهمیت دارد تا به یاد داشته باشید که اگر الیاف چمن را بکشید و یا بکنید، همیشه این احتمال وجود دارد که تعدادی از آن ها جدا شوند، حتی بهترین و مرغوب ترین چمن های مصنوعی این چنین هستند.
اما به این معنی نیست که چمن مصنوعی به این صورت خراب نمی شود. درست است که چمن مصنوعی می تواند در برابر جنب و جوش سگ های شما مقاومت کند و یا به عنوان زمین بازی فوتبال و زمین بازی برای کودکان شما سطح مقاومی را ایجاد کند، اما شما در هر صورت باید از کشیدن و کندن الیاف چمن مصنوعی ممانعت کنید تا به چمن های خود آسیب های دائمی وارد نکنید.


4. وسایل نقلیه خود را روی چمن مصنوعی پارک نکنید
یکی از سوالاتی که هنگام خرید چمن مصنوعی در شیراز از ما پرسیده می شود این است که آیا می توان روی آن ماشین را پارک کرد.
بسیاری از مردم می خواهند از چمن مصنوعی در مسیر ماشین رو و پارکینگ خانه خود استفاده کنند و چه کسی می تواند آن ها را سرزنش کند، زیرا چمن مصنوعی نرم و لطیف تر است و نمای طبیعی تری نسبت به سطوح سیمانی سنگفرش دارد. از این رو به نظر می رسد که راه حل مناسب و عالی برای افرادی است که نمی خواهند ماشین خود را در جاده و خیابان پارک کنند و دوست دارند تا آن را به داخل منزل و روی چمن های سبز بیاورند.
متاسفانه ما توصیه نمی کنیم که به این منظور از چمن مصنوعی استفاده کنید و دلیل خاصی برای این موضوع وجود دارد.
اولین و مهمترین دلیل این است که تایرهای لاستیکی ماشین ها موجب جدا شدن الیاف از بکینگ آن می‌گردد و یا ممکن است چمن را از آن قسمت به طور کلی جدا کند، فرقی هم ندارد که چقدر آن را محکم کرده بودید.
هم چنین چمن مصنوعی نمی تواند وزن بالای وسایل نقلیه را تحمل کند و البته روغن ریزی نیز روی چمن به سختی تمیز می شود. از این رو بی رنگ و رو شدن چمن در این قسمت دور از انتظار نیست.
برای جلوگیری از هدر دادن پولتان، سعی نکنید از چمن مصنوعی برای پارکینگ منزل خود استفاده کنید.


5. هیچ آدامس، روغن و یا وسایل چسبیدنی و چسبناکی نباید روی چمن مصنوعی ریخته شود

برخی از مواد مشخصی مثل آدامس، چربی و چسب ها باید از چمن مصنوعی دور نگاه داشته شوند.
در حالی که روی این موضوع هنوز بحث و گفت و گو وجود دارد که آیا این مواد می توانند موجب آسیب دائمی به چمن های مصنوعی شوند و یا می توان آن ها را به راحتی از چمن ها جدا کرد، اما در هر صورت پیشگیری بهتر از درمان است.
از طرف دیگر ریختن روغن روی چمن مصنوعی به معنای استفاده از مواد پاک کننده قوی است که مطمئنا آسیب های جدی به آن وارد می کند.
آدامس ها گاهی اوقات به سختی از چمن جدا می شوند، زیرا با الیاف آن گره می خورند. اگر این اتفاق افتاد، باید با یک چاقو پلاستیکی آن را از چمن بیرون بکشید و یا اگر روی چمن خشک شد، شاید نیاز باشد تا آدامس یخ بزند و سپس آن را از الیاف چمن جدا کنید.

6. وسایل و اثاثیه نوک تیز را روی چمن مصنوعی قرار ندهید
برای این که بهترین نتیجه ممکن را از خرید چمن مصنوعی در شیراز به دست بیاورید، بهتر است نوعی را برگزینید که مجهز به تکنولوژی Instant Recovery  (بازگشت سریع الیاف سر جای خود) باشد. این امر موجب مقاومت بالای چمن در برابر اثاثیه مانند مبل، میز و صندلی می شود.

اما قبل از این که این وسایل را روی چمن قرار دهید، بررسی کنید که لبه ها و پایه های آن ها تیز و برنده نباشند. چمن مصنوعی وزن اثاثیه شما را تحمل می کند اما هر چیز تیزی برای بریده شدن الیاف و بکینگ آن کافی است.


7. چمن مصنوعی را نباید در معرض انعکاس نور خورشید قرار داد

چمن مصنوعی به گونه ای طراحی شده است که در برابر حرارت و اشعه های نور خورشید مقاومت می کند و به دلیل قرارگیری در معرض نور خورشید ذوب نمی گردد.
در هر صورت اگر نور خورشید به وسیله پنجره خانه و حتی پنجره های همسایه انعکاس یابد و روی چمن مصنوعی بتابد، شیشه می تواند با خاصیت بزرگنمایی خود نور خورشید را روی چمن مصنوعی متمرکز کند. همین امر زمینه را برای ذوب شدن الیاف چمن مهیا می نماید.
برای جلوگیری از این اتفاق چمن مصنوعی را در جایی نصب کنید که انعکاس نور از پنجره اتفاق نمی افتد و یا پنجره های آن قسمتی را که ممکن است موجب انعکاس روی چمن شود، باز نکنید.

نتیجه گیری
خرید چمن مصنوعی در شیراز می تواند یک سرمایه گذاری عالی و به صرفه برای شما باشد که مراقبت کردن از آن نیز موجب سود دهی بیشتر در دراز مدت می شود.
به این ترتیب جلوگیری از بروز هر گونه آسیب و صدمه، بخش عمده ای از مراقبت از چمن مصنوعی را شکل می دهد. شاید این نگهداری ها ساده و اندک باشند، اما می توانند روی عملکرد و ماندگاری آن تاثیر بسزایی بگذارند.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد و توانسته باشید جواب سوالات خود را بگیرید که چگونه از چمن مصنوعی مراقبت کنیم تا چیزی از ماندگاری و طول عمر و مقاومت آن کم نشود.

نظرات شما