بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در هرمزگان

  • تاریخ انتشار
  • 10 تير 1400

هرمزگان یکی از استان های جنوبی کشور به مرکزیت بندرعباس می باشد. بخش قابل توجهی از مساحت این استان شامل مناطق کوهستانی می باشد.با توجه به قرارگیری استان هرمزگان در این بخش، گرمی هوا مهمترین و متداول ترین پدیده اقلیمی این آب و خاک است.

خرید چمن مصنوعی در هرمزگان

خرید چمن مصنوعی در هرمزگان
 

 

در واقع به طور کلی می توان گفت که هرمزگان جزو مناطق گرم و خشک ایران محسوب می شود و اقلیم آن تحت تاثیر آب و هوای نیمه بیابانی و بیابانی قرار دارد.خط ساحلی این استان نیز دارای هوای گرم و مرطوب است، یعنی گاهی هوا از 52 درجه سانتی گراد هم عبور می کند.
اگر بخواهیم به یک جمع بندی برسیم، هرمزگان در سردترین حالت هوای خنکی دارد و طول عمر این هوای خنک بسیار کم است یعنی حدود 3 ماه یا کمتر، که در این دوران هوا نیز به شدت خشک می شود.

 

چگونه در استان بیابانی مانند هرمزگان فضای سبزی داشته باشیم؟
دمای بسیار بالای این منطقه جغرافیایی اجازه رشد هر گیاهی را نمی دهد و میزان شوری خاک نیز در این امر دخیل می باشد. چمن ها  که لازمه هر فضای سبزی می باشند نیز از این امر مستثنا نیستند.
به همین علت بسیاری از مردم عزیز این استان به فکر جایگزین می باشند تا بتوانند در روزهای گرم سال نیز از وجود فضای سبز اطراف خود لذت برده و به آرامش درونی برسند.

پیشنهاد شرکت آسیاچمن خرید چمن مصنوعی در هرمزگان به جای چمن طبیعی می باشد که مزیت های بسیار چشمگیری دارد که شاید حتی به فکرتان خطور نکرده باشد.
آسیاچمن برترین و اولین کارخانه تولید چمن مصنوعی در ایران و خاورمیانه شناخته شده است، در واقع این لقب به دلیل ساخت و ارائه باکیفیت ترین و بادوام ترین چمن های مصنوعی و درصد بالای رضایت از مشتریان به این شرکت تعلق گرفته است.
کارشناسان متخصص ما در هر ساعت از شبانه روز و هر روز از هفته آماده پاسخگوئی به سوالات و ارائه مشاوره در جهت انتخاب بهترین نوع چمن مصنوعی به مشتریان عزیز می باشند.

 


چمن مصنوعی در برابر شرایط آب و هوایی شدید، مقاوم است
تکنولوژی و فناوری ساخت این محصول مدرن به گونه ای است که می تواند در برابر آب و هواهای شدید و نوسانات دمایی که چمن طبیعی نمی تواند در این شرایط حتی رشد کند چه برسد به اینکه سالم بماند، مقاومت نماید، فرقی هم ندارد که پای گرمای سوزان در میان باشد یا یخبندان زمستان.

البته برخی از چمن های مصنوعی بهتر در این مناطق جواب می دهند، از این رو هنگام خرید چمن مصنوعی در هرمزگان باید جانب احتیاط را رعایت کنید و نوع ویژه و بخصوص آن را خریداری نمایید.
از همه مهمتر شما باید در این استان بیابانی و نیمه بیابانی، نوعی را انتخاب کنید که بادوام باشد و بتوانید دمای بسیار بالا را تاب بیاورد.


بهترین نوع چمن مصنوعی مناسب دمای بالا
برخی از چمن های مصنوعی از موادی ساخته شده اند که مخصوصا برای خنک نگه داشتن چمن در برابر نور مستقیم خورشید و آب و هوای گرم و بیابانی طراحی شده اند. اطمینان یافتن از این که نوعی از چمن را خریداری می کنید که مخصوصا برای استان هرمزگان جواب می دهد، عاقلانه ترین تصمیم و انتخاب می باشد.

 

1.چمنی که در هر متر مربع حدودا 2 کیلوگرم وزن داشته باشد می تواند در برابر آب و هوای خیلی گرم مقاومت بالایی داشته باشد.
 

2. چمنی که در هر متر مربع حدود 5/2 کیلوگرم وزن داشته باشد که گزینه مطمئن تری برای این شرایط اقلیمی در نظر گرفته می شود.
 
3. یک چمن مصنوعی سبک که از مواد مقاوم ساخته شده است و مخصوصا برای دنیای پر تحرک ورزشی طراحی شده است، می تواند برای آب و هوا بسیار گرم نیز مناسب باشد.

 

4. باید نوعی از چمن مصنوعی را در هرمزگان خریداری و انتخاب کنید که بتواند اشعه های UV را منتشر کند نه این که صرفا آن ها را منعکس نماید. این تکنولوژی موجب جلوگیری از نگهداری بیش از انداز گرما و محو شدن رنگ آن به مرور زمان زیر نور مستقیم خورشید می شود.

 

هنگام خرید چمن مصنوعی در هرمزگان به این سه عامل دقت کنید:
●    رنگ: رنگ های تیره سریع تر از رنگ های روشن افزایش دما می یابند، از این رو بهتر است چمن مصنوعی با رنگ روشن تر را انتخاب کنید که رنگدانه های آن نور و حرارت را نسبت به انواع تیره بیشتر منعکس می کنند.
●    وزن بالایی/ تراکم: چمن های مصنوعی با وزن بالایی سنگین تر نسبت به انواع چمن هایی که وزن بالایی سبک تری دارند، گرما را بیشتر در خود نگه می دارند.  
●    مواد تشکیل دهنده: چمن های مصنوعی پلی اتیلن و پلی پروپیلن به اندازه نوع نایلونی حرارت زیادی در خود نگاه نمی دارند.


مزایای چمن مصنوعی
چمن های مصنوعی به گونه ای طراحی شده اند که در برابر آب و هوای شدید و موقعیت های اقلیمی نامناسب به خوبی مقاومت کنند. از جایی که این محصول مصنوعی است به هیچ آبیاری نیاز ندارد و در همه روزهای سال سبز و نرم و لطیف باقی می ماند. به دلیل خاصیت ارتجاعی چمن ها، در دمای یخبندان یا دمای بالای هوا آسیبی نمی بیند و می تواند تا تغییرات دمای 175 درجه را تحمل کند.
به طور کلی چمن مصنوعی بادوام و مغلوب نشدنی است.
چمن های مصنوعی که نزدیک به پنجره ها نصب می شوند، مخصوصا آن هایی  که رو به جنوب می باشند می توانند به دلیل حرارت بالایی که از انعکاس نور خورشید به دست می آید، آسیب ببینند.
در این دمای بسیار بالا، رنگ چمن محو می شود و شروع به ذوب شدن می کند و تمامی الیاف به هم می چسبند. خوشبختانه روش های ساده ای نیز برای مقابله با این اتفاق و خنک نگه داشتن چمن ها وجود دارد.

 

مواد پرکننده چمن مصنوعی برای استان هرمزگان
هنگام خرید چمن مصنوعی در هرمزگان به سه دلیل باید به مواد پرکننده نیز فکر کنید:
●    حفظ حالت قائم و ایستاده الیاف چمن و قرارگیری سر جای خود
●    کمک به زهکشی مایعات
●    ایجاد حس نرمی و لطافت و بالش مانند زیر پاها

مواد پرکننده می توانند موجب نگهداری حرارت و گرمای بیشتر چمن ها شوند، دلیل این امر به افزایش تراکم چمن باز می گردد. از این رو زمانی که می خواهید در استان هرمزگان برای چمن مصنوعی خود مواد پرکننده انتخاب کنید، به دو عامل دقت داشته باشید:

●    سیلیس که معمولا خنک می ماند، حتی در آب و هوای خیلی گرم، اما این نوع از مواد پرکننده می توانند گران قیمت باشند
●    از مواد پرکننده خرده لاستیک ممانعت کنید. اگر چه این نوع مواد پرکننده برای چمن های مصنوعی ورزشی و زمین های بازی رایج و متداول می باشد، چون خاصیت جاذب ضربه دارد  جراحت و آسیب های جسمی را به حداقل می رساند، ولی گرمای بسیاری را جذب کرده و در خود نگاه می دارد.
 
از همه مهمتر انواع مختلفی از مواد پرکننده وجود دارند که مخصوصا برای خنک نگه داشتن چمن ها در محیط های خیلی گرم طراحی شده اند. برای چمن هایی که در استان هرمزگان با دمای هوای بالا و تحت نور مستقیم خورشید به کار می روند، پیشنهاد می شود از مواد پرکننده خنک کننده استفاده کنید:

●    شن سیلیس: یکی از رایج ترین مواد پرکننده می باشد و موجب نرمی و لطافت چمن ها زیر پا می گردد و جذب گرما و حرارت بسیار اندکی دارد. هم چنین شن گزینه بسیار به صرفه ای در نظر گرفته می شود.
●    هیدروچیل (Hydrochill)- یک لایه است که روی مواد پرکننده چمن مصنوعی را می پوشاند که معمولا برای شن ها به کار می رود. این لایه با قرارگیری در معرض رطوبت فعال می شود و از پدیده خنک شدن به وسیله تبخیر استفاده می کند و به این ترتیب چند روز می تواند چمن را خنک نگاه دارد، قبل از این که دوباره نیاز به اسپری کردن داشته باشید، البته این موضوع به موقعیت محلی نیز بستگی دارد.
●    تی کول (T°Cool )- یک ماده بسیار چشمگیر که تا 50 درجه فارنهایت دمای سطح را خنک نگاه می دارد. تی کول، شن مخصوص محوطه سازی است که دارای عامل ضد میکروبی نیز می باشد که رشد باکتری را مهار می کند و محیط را خنک نگاه می دارد.

 

چمن مصنوعی گرمای استان هرمزگان را شکست می دهد
این که بخواهید فضای سبز را با چمن های طبیعی در طول سال همیشه سبز و باطراوت نگاه دارید، هزینه بسیاری روی دستتان می گذارد، آن هم در استان گرم و خشکی مانند هرمزگان، به همین دلیل است که مردم به سراغ چمن مصنوعی به جای چمن های واقعی می روند.
حتی برخی از مهندسان و معماران به این دلیل خرید چمن مصنوعی در هرمزگان را پیشنهاد می کنند که می تواند مانند عایق انرژی روی پشت بام و روف گاردن عمل کند و در عین حال زیبایی منحصر به فردی به این فضا ببخشد.

چمن مصنوعی به اندازه کافی مقاوم است که می تواند در برابر آب و هوای بسیار شدید مقاومت کند و از طرف دیگر روش های بسیار ساده و راحتی وجود دارند که در صورتی که چمن ها در استان هرمزگان گرم و داغ احساس شدند، می توانید انجام دهید تا بتوانید در هر شرایطی از سرسبزی چمن های خود نهایت لذت را ببرید.
برخی از مردم نگران این هستند که چمنشان زیر نور خورشید چقدر حرارت جذب می کند، اما خنک نگه داشتن آن به سادگی انتخاب مواد پرکننده صحیح و اسپری کردن آب هر چند وقت یکبار است.

 

کلام آخر
خرید چمن مصنوعی در هرمزگان نیاز به نکاتی ویژه و بخصوص دارد که شاید در مناطق دیگر کشور صدق نکند. از این رو انتخاب و خرید از یک مرکز و شرکت معتبر که آوازه خوبی در زمینه چمن مصنوعی دارد، از اهمیت بالایی برخوردار است.
فرقی ندارد که در کجای این کره خاکی زندگی می کنید، دمای هوای محل زندگی تان چقدر بالا و چقدر پایین و حتی معتدل است، چمن مصنوعی در هر صورت می تواند روشنی بخش محیط اطرافتان باشد و شور و شوق زندگی را با ایجاد یک فضای همیشه سبز زیادتر می کند.

 

نظرات شما