بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

English العربیه

خرید چمن مصنوعی در اردبیل

  • تاریخ انتشار
  • 22 تير 1400

استان اردبیل در منطقه سردسیر در شمال غربی فلات ایران قرار گرفته است که حدود دو سوم آن دارای بافت کوهستانی با اختلاف ارتفاع بسیار زیاد بوده و بقیه را مناطق هموار و پست تشکیل داده است.

خرید چمن مصنوعی در اردبیل

خرید چمن مصنوعی در اردبیل

یکی از بارزترین شرایط آب و هوایی این منطقه به باران و برف آن باز می گردد. از طرف دیگر، نواحی پست واقع در دره رودخانه ارس و دشت مغان گرمترین و ارتفاعات سبلان سردترین مناطق این استان به شمار می روند.


شاید جالب باشد بدانید که تعداد روزهای یخبندان در این استان به حدود 6 ماه در سال می رسد.
طوفان و رعد و برق نیز از آن دسته پدیده های جوی است که رخداد آن ممکن است خسارت مالی و حتی جانی وارد کند. به طور متوسط در مرکز استان اردبیل در هر سال تقریبا 8 تا 9 روز طوفان و رعد و برق را شاهد هستیم که فراوانی آن بیشتر مربوط به ماه های اردیبهشت و خرداد می شود که آب و هوا از سرد به گرم تغییر می کند.


آیا می توان از چمن مصنوعی در استان اردبیل استفاده کرد؟
بسیاری از مردم در این استان متوجه شده اند که چمن مصنوعی برای خانه ها، املاک تجاری و تجهیزات شهری یک امر واجب و ضروری می باشد. در واقع مزیت های این محصول موجب شده است تا مردم از آن به عنوان جایگزین چمن های طبیعی استفاده کنند که گاها امکان رشد و نگهداری از آن ها در این منطقه وجود ندارد.


شرکت آسیاچمن به عنوان تولیدکننده نخست و برتر در ایران و خاورمیانه و با بیش از 20 سال سابقه ارائه خدمت، آماده عرضه هر گونه چمن مصنوعی مطابق با سلیقه، نیاز، بودجه و موقعیت محلی مشتریان عزیز می باشد.
به این ترتیب، از شما یک تماس با متخصصان ما، و از ما کمک به تصمیم گیری شما به منظور بهره بردن هر چه بیشتر از چمن مصنوعی.

علی رغم مزیت های آشکاری که از تغییر چمن طبیعی به سمت چمن مصنوعی وجود دارد، اما باز هم افسانه هایی پیرامون خرید چمن مصنوعی در اردبیل وجود دارد که عده ای را به شک انداخته است. بیشتر این افسانه ها به آب و هوای سرد و گاهی برفی و یخبندان این مرز و بوم باز می گردد.

ما برای هوای سرد اردبیل دو مدل چمن زیبا و مقاوم با نامهای  چمن فیروزه و صدف 25 میل را معرفی میکنیم.با خیالی آسوده از آنها استفاده کنید.
 

افسانه: یخبندان به چمن مصنوعی آسیب می رساند
اگر شما هم به این افسانه اعتقاد دارید باید بگوییم که شما درباره چمن های طبیعی این گونه فکر می کنید. چمن های واقعی می توانند به دلیل یخبندان آسیب ببینند، مخصوصا اگر خود الیاف چمن ها یخ ببندند. زمانی که این اتفاق می افتد و شما روی آن ها راه می روید، در واقع مستقیما به الیاف آن ضربه محکمی وارد می کنید.
هم چنین بعد از ذوب شدن یخ ها و برف ها ممکن است چمن‌هایتان آن چمن های سبز و زیبای اولیه نباشند و یا به طورکل از بین رفته باشند.


چمن مصنوعی چطور؟
چمن مصنوعی یخ نمی زند. این محصول به گونه ای طراحی شده است تا مقاومت بالایی داشته باشد، از این رو در هر روز از سال زیبا و به بهترین وجه دیده می شود. این موضوع به این معنا است که مهندسی ساخت چمن مصنوعی بر این اساس انجام گرفته است که در برابر هر آب و هوایی مقاوم باشد.
وقتی می گوییم هر آب و هوایی منظورمان یخبندان استان اردبیل و حتی آب و هوای گرم عرق ریزان تابستان می باشد.
جالب است بدانید که اگر هم چمن مصنوعی تحت هر شرایطی یخ بست، می توانید بدون این که آسیبی به الیاف آن وارد کنید، روی آن قدم بزنید.


توصیه
البته مراکز و فروشگاه های خرید چمن مصنوعی در اردبیل به شما گوشزد می کنند که در شرایط یخبندان روی چمن ها راه نروید. زیرا اگر این لایه های یخ به اندازه کافی ضخیم باشند، قدم های شما می توانند آن ها را فشرده تر نمایند. شاید هم وسوسه شوید که لایه هایی از یخ را با دست بردارید و یا با یک بیل بکنید، اما این کار به الیاف چمن مصنوعی شما آسیب می رساند.


از طرف دیگر چمن های یخ زده بسیار لغزنده هستند و خدای نکرده ممکن است باعث افتادن شما شوند. درست است که چمن مصنوعی زمانی که خیس است اصلا لغزنده احساس نمی شود، اما یخ به خودی خود یک سطح لغزنده را شکل می دهد، فرقی هم ندارد که روی چه سطحی قرار داشته باشد

با یخبندان روی چمن مصنوعی در اردبیل چه کنیم؟
جواب کوتاه به این سوال این است که اجازه دهید که خود به خود و به طور طبیعی تبخیر و ذوب شود.
در بیشتر مواقع این یخبندان ها هم چنان که از صبح به سمت ظهر نزدیک می شوییم، آب می شوند.
از طرف دیگر اگر روی خرید چمن مصنوعی در اردبیل تمرکز کافی کرده بودید و نوعی را خریداری نمودید که مناسب شرایط اقلیمی و جوی استان شما می باشد و هم چنین آن را به صورت اصولی و تخصصی نصب کرده اید، نباید نگرانی بابت آب شدن یخ ها داشته باشید.
سیستم چمن مصنوعی که به درستی و به طور مناسب نصب شده باشد، حتی بهتر از چمن طبیعی کار می کند، از این رو یخ هایی که آب می شوند به راحتی از چمن مصنوعی تخلیه و زهکشی شده و به زمین زیر منتقل می گردند.


آیا می توان برای آب شدن یخ ها از نمک و یا مواد شیمیایی استفاده کرد؟
اگرچه این مواد آسیبی به بخش الیاف چمن مصنوعی وارد نمی کنند، اما بقایای آن ها ممکن است به بکینگ چمن صدمه بزند و در نهایت موجب اخلال در سیستم زهکشی آن شود.


اگر برای آب شدن یخ ها عجله داشته باشید، باید از چه روش هایی استفاده کنید؟
اگر مجبور هستید که در مدت زمان کوتاهی یخ های روی چمن را آب کنید و نمی توانید صبر کنید تا به خودی خود تبخیر شود، می توانید مقداری آب ولرم روی چمن های خود بریزید تا سرعت تبخیر را افزایش دهید.
یا حتی می توانید حوله و پتوی گرم استفاده کنید و به آرامی آن را روی چمن های خود قرار دهید.


آیا پیش بینی می کنید که یخبندان در اردبیل در راه است؟
اگر اخبار هواشناسی، یخبندان را پیش بینی کرده است، بهتر است شب هنگام یک پلاستیک روی چمن های خود پهن کنید تا جلوی یخ بستن چمن مصنوعی را بگیرید و صبح روز بعد و یا هر زمان که می خواهید از چمن ها استفاده کنید، پلاستیک را بردارید.


آیا یخبندان موجب آسیب به ظاهر چمن مصنوعی می شود
اگر خرید چمن مصنوعی در اردبیل خود را با هدف دستیابی به باکیفیت ترین و مرغوب ترین محصول انجام داده باشید و هم چنین از برند و شرکت معتبر و باسابقه خرید خود را انجام داده باشید، نه رنگ آن محو می گردد و نه ظاهر آن دچار مشکل می شود.
بعد از آب شدن یخ ها، شما می توانید چمن های خود را مانند همیشه سبز و باطراوت مشاهده کنید، بدون کوچک ترین تغییری. شگفت انگیز است، این طور نیست؟

 
نکاتی که باید در طول ماه های یخبندان و سرمای اردبیل رعایت کنید:
●    قبل از این که هوای سرد از راه برسد و یا زمانی که پیش بینی می کنید برف و یخبندان به وقوع می پیوندند، برگ های روی چمن را جمع کنید تا از به وجود آمدن لجن یا انباشته شدن آشغال هایی که موجب تکثیر افزایش باکتری ها می شوند، خودداری کنید.


●    حتی اگر یک لایه برف روی چمن مصنوعی باشد باز هم نباید از حرارت هایی مانند آتش، بخاری یا هیتر، گریل و غیره به کار ببرید. حتی اگر به معتبرترین و برترین مرکز خرید چمن مصنوعی در اردبیل مراجعه کرده باشید، به این معنا نیست که الیاف آن تحت هیچ حرارتی نمی سوزند و آب نمی شوند.


شاید این محصول خاصیت خود اطفائی در برابر آتش داشته باشد، اما باز هم در برابر حرارت شدید از بین می رود.
●    اگر برف می بارد، سعی کنید قبل از این که تبدیل به یخ شود، آن را از روی چمن های خود بردارید و برای این کار از بیل های پلاستیکی و یا دستگاه باغبانی مکنده برگ استفاده کنید. هیچ وقت سراغ بیل های فلزی برای این کار نروید، زیرا موجب آسیب به الیاف آن می شود.
●    هرازگاهی میخ های چمن مصنوعی خود را مخصوصا در طول زمستان چک کنید تا مطمئن شوید که تحت تاثیر آب و هوای شدید جا به جای نمی شوند و یا از جای خود در نمی آیند.


نکاتی که هنگام خرید چمن مصنوعی در اردبیل باید رعایت کنید؟
1.همیشه از شرکت معتبری که به کیفیت محصولات آن اطمینان دارید خرید کنید تا به خوبی از کارکرد و عملکرد و حفظ ظاهر چمن مصنوعی اطمینان داشته باشید.


2. بهتر است از مواد پرکننده مناسب برای جلوگیری و کاهش میزان یخ زدگی استفاده کنید که انتخاب نوع مواد پرکننده را با مشورت متخصصان و کارشناسان شرکت فروش چمن مصنوعی در اردبیل انجام دهید.
3. جنس پلی اتیلن و پلی پروپیلن چمن مصنوعی معمولا در دمای زیر صفر درجه مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.
4. از تیم متخصص نصب بخواهید تا سیستم چمن مصنوعی شما را مو به مو مطابق با اصول و قاعده نصب کنند تا به این ترتیب جلوی اخلال در روند زهکشی چمن مصنوعی در آینده را بگیرید.

و اینکه اگر میخواهید چمن مصنوعی با کیفیت و با قیمت مناسب خریداری کنید به مقاله چمن مصنوعی ارزان از کجا بخرم نیز سری بزنید. 

کلام آخر
چمن مصنوعی محصول نوینی است که به هیچ وجه منحصر به یک آب و هوا و یک موقعیت اقلیمی نمی شود. این خبر خوشی برای افرادی است که در سردسیر ترین مناطق و یا حتی گرمسیرترین نواحی ایران زندگی می کنند.
هموطنان عزیز اردبیل می توانند با سفارش بهترین نوع چمن مصنوعی مناسب با نیازها و اهداف خود، سال های سال از چمن های همیشه سبز خود لذت ببرند، بدون این که از شرایط جوی موجود تاثیر بگیرند.

نظرات شما