بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

چمن مصنوعی روف گاردن

بازدید: 613
  • تاریخ انتشار
  • 18 تير 1400

همه چمن های مصنوعی برای هر کاربردی مناسب نیستند. به دلیل مزیت های گسترده چمن مصنوعی، کاربردهای مختلف و متنوعی از این محصول وجود دارد که همین موضوع دلیلی برای استفاده از آن به عنوان جایگزین چمن طبیعی می باشد.

چمن مصنوعی روف گاردن

چمن مصنوعی روف گاردن

چمن مصنوعی علاوه بر این که می تواند انتخاب مناسبی برای تراس، بالکن، حیاط و غیره باشد، گزینه مناسبی برای طراحی و دکوراسیون روف گاردن در نظر گرفته می شود.
شما به وسیله این محصول در پشت بام خانه خود مشاهده می کنید که بار سنگین نگهداری های دردسرساز از روی دوش شما بر داشته شده است، این در حالی می باشد که حجم سنگینی از تردد را به طور مداوم می تواند تحمل کند.

شرکت آسیاچمن با بهره گیری از مواد مرغوب و باکیفیت و استفاده از بروزترین تجهیزات و دستگاه ها و متخصص ترین کارشناسان نظارت بر پروسه ساخت، اقدام به تولید و عرضه انواع چمن های مصنوعی در طرح ها، رنگ ها، بافت ها، اشکال و کاربردهای مختلف نموده است تا هر کسی با هر سلیقه و نیازی که دارد بتواند نوعی از این محصول را انتخاب کرده و از آن به بهترین نحو ممکن بهره مند شود.

چرا باید چمن مصنوعی روف گاردن را انتخاب کنم؟
همه می دانیم که وجود فضای سبز، تاثیر آرام بخش و شگفت انگیزی روی ما دارد و اجازه می دهد تا افکار منفی را از خود دور کنیم. اما مشکل روف گاردن و حتی بالکن ها این است که کاشت و نگهداری از چمن طبیعی در آن جا سخت و صد البته پر هزینه است.
در این جا است که چمن مصنوعی مخصوص روف گاردن می تواند چاره کار شما باشد.
این محصول به سادگی، سریع و بدون هزینه زیادی نصب می گردد و جلوه ای از طبیعت را در دنج ترین جای منزلتان به شما هدیه می دهد.


اما آیا تا به حال دقت کرده اید که هنگام خرید چمن مصنوعی برای روف گاردن باید به چه مواردی دقت کنید؟ با ما همراه باشید.

بهترین ارتفاع پایل چمن مصنوعی روف گاردن چقدر است؟
برای این نوع کاربرد، هر چه ارتفاع الیاف کوتاه تر باشد، بهتر است. زیرا چمن مصنوعی تقریبا فقط از نمای بالا به آن نگاه می شود، به این معنی است که از جایی که چمن ها از فاصله دور در معرض دید قرار دارند، پس به آن حس عمیق زیر پاهای خود چندان نیاز نخواهید داشت.
چشم های ما واقعاً نمی‌توانند تفاوت میان ارتفاع پایل 25 میلیمتری یا 35 میلیمتری را از این فاصله تشخیص دهند.

البته، هر چه ارتفاع پایل چمن ها بیشتر باشد، گران تر از ارتفاع های کوچک تر است، از این رو انتخاب یک ارتفاع پایل بلند چمن مصنوعی نمی تواند خیلی گزینه به صرفه ای برای شما در نظر گرفته شود.
زمانی که می خواهید چمن مصنوعی پشت بام را انتخاب کنید، پیشنهاد می شود که به دنبال ارتفاع پایل بین 20 میلیمتر تا 30 میلیمتر باشید.


بهترین تراکم چمن مصنوعی برای روف گاردن چیست؟
از جایی که این چمن ها از بالا دیده می شوند، بسیار اهمیت دارد تا نوعی از چمن مصنوعی روف گاردن را انتخاب کنید که به هیچ وجه پراکنده به نظر نمی رسد- اگر شما تراکم مناسبی را انتخاب نکنید متاسفانه شاهد چنین صحنه ای خواهید بود.

 

شما باید چمن های مصنوعی با حداقل 18000 کوک در هر متر مربع را انتخاب کنید، در واقع هر چه بیشتر بهتر.
از فروشنده و شرکت مورد نظر خود بخواهید تا جزئیات ویژه و بخصوص محصولاتشان را برای شما شرح دهند و در این میان به میزان تراکم چمن مصنوعی مورد نظر خود توجه کنید.

بهترین جنس چمن مصنوعی که باید برای روف گاردن انتخاب کنید، چیست؟
اگرچه وجود الیاف چمن مصنوعی بسیار سخت و مقاوم از اهمیت بالایی برخوردار است، اما نرمی و لطافت نیز از جمله ویژگی های کلیدی در این زمینه می باشد، زیرا ممکن است بخواهید با پای برهنه روی چمن های پشت بام خود راه بروید.
از این رو الیافی را انتخاب کنید که بین نرمی و لطافت و قابلیت ارتجاعی، تعادل مناسبی داشته باشد. به این منظور، الیاف پلی اتیلن می تواند گزینه عالی در نظر گرفته شود.

آیا چمن مصنوعی روف گاردن به تکنولوژی " Instant Recovery" نیاز دارد؟
این تکنولوژی الیاف پلاستیکی را قادر می سازد تا موقعیت قائم خود را بعد از تردد و رفت و آمد و قرارگیری اثاثیه، دوباره به دست بیاورند.
این تکنولوژی برای مناطقی که میزان عبور و مرور بسیار زیاد است، اهمیت ویژه ای دارد.

 

تکنولوژی Instant Recovery با استفاده از الیاف نایلونی (پلی آمید) فوق العاده قدرتمند و با خاصیت ارتجاعی بالا  در کنار الیاف پلی اتیلن کار می کند.
در هر صورت یکی از مضرات الیاف نایلونی این حقیقت است که نسبت به پلی اتیلن و پلی پروپیلن زبرتر می باشد. به این ترتیب، نتیجه به دست آمده چمنی خواهد شد که خیلی زیر پاها نرم و لطیف احساس نمی شود.


آیا با از چمن مصنوعی با خاصیت Instant Recovery استفاده کنید؟
این امر بستگی دارد که چگونه می خواهید از چمن مصنوعی خود استفاده کنید.
اگر می خواهید روف گاردن، تراس و بالکن زیبایی داشته باشید که در معرض تردد بالا قرار دارد و اگر هم شانس با شما یار باشد و افرادی روی آن قدم بگذارند که لاغر اندام هستند، بله بهتر است این نوع از چمن مصنوعی روف گاردن با این تکنولوژی را انتخاب کنید. زیرا به شما چمن های قدرتمندتر و مقاوم تری می دهد.


اما از طرف دیگر، اگر می خواهید با پای برهنه روی چمن ها راه بروید و از آن ها لذت ببرید، پس بهتر است چمن مصنوعی را انتخاب کنید که فقط از الیاف پلی اتیلن در آن به کار برده شده باشد، البته تا زمانی که تراکم مناسبی نیز داشته باشد.


آیا چمن مصنوعی با تکنولوژی FeelGood برای پشت بام شما مناسب است؟
این تکنولوژی دمای چمن مصنوعی شما را کنترل می کند.
 
در طول ماه های تابستانی، اشعه های نور خورشید دمای الیاف را بالا می برند از این رو شاید لمس کردن آن ها با دست یا پا بسیار داغ احساس شود.
در هر صورت تکنولوژی به نام Feelgood وجود دارد که چمن های شما را 12 درجه خنک تر از چمن های مصنوعی استاندارد نگاه می دارد.
این تکنولوژی پیشرفته با پراکنده کردن و انعکاس حرارت از چمن مصنوعی، کار می کند.
اگر روف گاردن  شما در معرض نور خورشید و در ساعت متمادی از روز قرار دارد، این نوع از چمن مصنوعی روف گاردن مدرن را انتخاب کنید که ایده بسیار خوبی می باشد، اما اگر این چنین نیست، اصلا ضرورتی ندارد آن را انتخاب کنید.

با مطالعه بیشتر مقالات در مورد روف گاردن به انتخاب بهتری خواهید رسید برای انتخاب بهتر حتما مقاله روف گاردن مدرن با چمن مصنوعی را مطالعه کنید .

آیا چمن مصنوعی برای پشت بام باید دارای تکنولوژی Natural Look باشد؟
این تکنولوژی اطمینان حاصل می کند که روف گاردن شما از هر زاویه و از هر جهتی بسیار طبیعی و واقعی به نظر می رسد.

 

بسته به این که از چه زاویه ای به چمن مصنوعی خود نگاه می کنید، می توانید انواعی از سایه های رنگ سبز را مشاهده کنید، این امر هم نیز به دلیل تابش و انعکاس نور است.
این موضوع واقعا باعث مصنوعی به نظر رسیدن چمن ها می شود. اما تکنولوژی Natural Look می تواند خیرگی و تابش نور خورشید را کاهش دهد.
زمانی که می خواهید چمن مصنوعی را روی پشت بام خانه خود نصب کنید، بهتر است نوعی را انتخاب کنید که شامل این تکنولوژی باشد تا بتوانید از طبیعت اطراف خود نهایت لذت را ببرید.

آیا برای چمن مصنوعی پشت بام به فوم محافظ نیاز دارم؟
در بیشتر شرایط بله. اما باز هم بستگی دارد که روش نصب شما چگونه است. معمولا چمن مصنوعی  روی سطح سخت قبلی پشت بام نصب می شود.
نصب فوم محافظ زیر چمن دارای دو مزیت اصلی است:
مهم ترین و اصلی ترین مزیت این است که حس نرمی و لطیف و راحتی زیر پاهای خود دارید، به گونه ای انگار روی هوا راه می روید.


مزیت دیگر این است که مانع موج دار شدن سطح چمن می شود. برای مثال اگر چمن مصنوعی را مستقیما روی سطح بتنی یا سیمانی نصب می کنید و این سطح کاملا هموار نیست، ممکن است پستی و بلندی ها و ترک هایی را در سطح چمن مصنوعی خود نیز شاهد باشید.
بنابراین اگر می خواهید چمن مصنوعی روف گاردن را روی سطح سخت پشت بام نصب کنید که مخصوصا از شرایط مطلوبی برخوردار نیست، بهتر است به استفاده از فوم محافظ 10 میلیمتری فکر کنید و یا حتی برای نرمی و لطافت بیشتر فوم 20 میلیمتری را انتخاب کنید.

چمن مصنوعی چگونه روی پشت بام نصب می شود؟
معمولا روش های نصب مختلفی برای روف گاردن و بالکن و تراس نسبت به نصب های استاندارد چمن مصنوعی وجود دارد. دلیل این امر هم فقط به ماهیت سطح پشت بام و محدودیت های دسترسی مربوط می شود که در زمان نصب با آن ها رو به رو می باشید.


در بیشتر مواقع شما همان پروسه نصب را که برای سطوح سیمانی و بتنی معمولی به کار می برید را در پیش می گیرید.
اگر نیاز به نصب تخصصی تری دارید، بهتر است مستقیما با گروه پشتیبانی و تیم فنی و متخصص ما تماس بگیرید تا این کار را به ساده ترین شکل ممکن برایتان انجام دهیم.

در نهایت
اگر می خواهید از پشت بام منزل خود به نحوه بهینه استفاده کنید و آن جا را به پناهگاهی برای خلوت و  تنهایی ها خود و حتی بر عکس برای دورهمی های دوست داشتنی خانوادگی و دوستانه خود تبدیل کنید، لازم نیست فکرتان جای دوری برود. چمن مصنوعی بهترین انتخاب برای کفپوش پشت بام است و بهترین تجربه را برای شما به ارمغان می آورد.

نظرات شما