بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

دوران بچگی با چمن مصنوعی اتاق کودک

  • تاریخ انتشار
  • 10 دی 1399

بازی کردن یکی از مهم ترین عوامل برای رشد و پرورش کودکان به شمار می رود، زیرا به آن ها کمک می کند تا با همدیگر ارتباط و تعامل برقرار کنند و دنیای اطراف خود را کشف نمایند و از همه مهمتر خوش بگذرانند و شاد باشند. 
 

 دوران بچگی با چمن مصنوعی اتاق کودک

چمن مصنوعی اتاق کودک

یک کودک شاد و خوشحال می تواند یک کودک سالم هم از نظر ذهنی و هم از نظر جسمی باشد. بازی و تفریح این شادی و نشاط را به آن ها می دهد.
اگر جزو آن دسته از والدین پرمشغله هستید که فرصت این را ندارید تا فرزند خود را به پارک و شهربازی ببرید تا انرژی خود را تخلیه کند و از بودن در کنار کودکان دیگر و دوستان خود لذت ببرد، پیشنهاد شرکت آسیاچمن به شما استفاده از چمن مصنوعی در اتاق کودک و ایجاد محیط هیجان انگیز برای آن ها می باشد. 
به این ترتیب می توانید برای کودک خود در هر سنی که قرار دارد، یک فضای بازی ساده و امن مهیا کنید تا درست زیر نظر خودتان و در خانه به بازی و تفریح بپردازند و کمتر بهانه بیرون از خانه را بگیرند.

 

 


یک محیط و فضای سرسبز چه تاثیری بر کودکان می گذارد؟
افزایش شهرنشینی در سراسر جهان منجر به افزایش رشد و بزرگ شدن کودکان در مناطق شهری شده است. این کودکان از فضا و طبیعت سبز به دور می باشند و حتی برای لذت بردن از اندک فضای سبز موجود در پارک ها و شهربازی ها نیز باید آلودگی هوا، ترافیک و سر و صدا و خیلی از موارد دیگر را تحمل کنند. 
طبق تحقیقات به عمل آمده، کودکانی که در محیط ها و فضاهای سرسبز رشد می کنند، 55 درصد کمتر در معرض خطر ناهنجاری های ذهنی و روانشناختی در بزرگسالی قرار می گیرند. 
ایده های مختلفی برای علت بروز این پدیده وجود دارد. به طور مثال فضاهای سرسبز می توانند همبستگی و ارتباط اجتماعی را افزایش دهند و مکان خوبی برای ریلکس کردن و هم چنین تعامل با افراد دیگر مهیا نمایند. 
این محیط های سبز می توانند قوه ابتکار عمل و خلاقیت را در کودکان فعال کنند و حس رضایت، نوع دوستی و رشد کودکان را بهبود ببخشند و هم چنین موجب می شوند تا مهارت های بیشتری را یاد بگیرند، به این ترتیب آموزش به آن ها بسیار ساده و راحت تر خواهد بود. 

 


چگونه کودکان خود را در محیط سبز پرورش دهیم؟
شهرهای شلوغ و پرجمعیت با ساختمان های سر به فلک کشیده خود، روز به روز عرصه را برای لذت بردن از فضاهای سبز تنگ و تنگ تر می کنند. بر این اساس، خانواده ها همیشه نمی توانند از بودن در یک محیط سبز و شاداب بهره مند شوند.
شاید این موضوع بی اهمیت جلوه کند اما تاثیر بسزایی بر روح و روان کودکان دارد، کودکانی که عاشق بازی کردن روی چمن ها سبز و دویدن لا به لای درختان و بازی کردن در پارک ها و شهربازی ها می باشند. 
حس شیرین کودکی با تفریح و بازی در محیط های سبز و هوای تازه رقم می خورد. این که این احساس خوش را از این کوچولوهای نازنین بگیریم، واقعا عادلانه نیست و مطمئنا تاثیر سوئی بر آینده شان می گذارد.


راه حل چیست؟
شما می توانید با استفاده از چمن مصنوعی اتاق کودک، فضای سبز هر چند کوچکی برای دلبندتان مهیا کنید تا ساعات روز خود را با بازی کردن روی چمن سبز بگذارنند. وجود چنین محصول کاربردی و زیبا و جذابی در اتاق کودک نظر آن ها را جلب کرده و آن ها را به انجام فعالیت های بدنی و بازی تشویق می کند.
همین موضوع منجر به کاهش تمایل آن ها به استفاده از تبلت، کامپیوتر، گوشی همراه و فضای مجازی می شود.

 

 

مزیت های چمن مصنوعی اتاق کودک چیست؟
●    امنیت: کودکان عاشق دویدن، پریدن و این طرف و آن طرف رفتن هستند، از این رو ممکن است بارها به زمین بخورند یا ممکن است پاهای شان لیز بخورد. اما چمن مصنوعی با فوم محافظی که دارد، تا حد امکان مانع از آسیب دیدن آن ها می شود. از طرف دیگر الیاف آن نرم و لطیف است و پوست کودک تان را خراش نمی دهد. 
●    راحتی در نصب: اگر نگران نصب چمن مصنوعی در اتاق کودک می باشید و فکر می کنید که باید پروسه سخت و دشواری را پشت سر بگذارید، باید بگوییم که اشتباه می کنید. زیرا چمن مصنوعی اتاق کودک به سادگی روی کفپوش های چوبی، لمینت، سرامیک و یا هر کفپوش دیگری نصب می گردد. 
●    بهداشتی: چمن مصنوعی ضد آلرژی بوده و تمیز کردن آن ساده است از این رو برای اتاق کودکان گزینه مناسبی به شمار می آید. هم چنین چمن مصنوعی برای کودکانی که دچار آلرژی می باشند بسیار عالی است- زیرا دیگر خبری از گرده یا ذرات گردو غبار نیست که واکنش های آلرژیک را تحریک نمایند. 
●    با دوام: چمن مصنوعی هرگز رنگ خود را از دست نمی دهد و ساییده نمی گردد، حتی اگر کودکان به طور مداوم روی آن راه بروند و بازی کنند. هم چنین نیازی نیست که چمن را هرس کرده یا آبیاری کنید. با تمام این وجود این چمن مصنوعی در اتاق کودک شما تا 20 سال ماندگاری دارد و به این ترتیب می تواند جایگزین بسیار خوبی برای موکت و فرش های قدیمی و سنتی در اتاق خواب فرزندتان باشد. 


 

 

چگونه ازچمن مصنوعی اتاق کودک استفاده کنید؟

1.شهربازی در خانه
 
شما می توانید با استفاده از چمن مصنوعی، زمین بازی کوچکی در خانه برای کودکان خود مهیا کنید. استخر توپ، کلبه بازی و سایر اسباب بازی های کودکان را روی این کفپوش سبز قرار دهید و مشاهده کنید که کودک تان چقدر نسبت به بازی کردن و فعالیت نمودن از خود علاقه نشان می دهد.
چمن مصنوعی سطح نرم و لطیفی برای بازی کودکان شما فراهم می کند و نشستن و برخاستن را برای آن ها ساده می سازد.  
اگر فکر می کنید که الیاف چمن مصنوعی موجب خراش و ساییدگی پوست حساس کودکان شما می شود نیز باید بگوییم تکنولوژی ساخت چمن های مصنوعی به قدری پیشرفت کرده است که با لمس آن، همان نرمی و لطافت که از چمن های طبیعی انتظاری دارید را احساس خواهید کرد.


2. تم اتاق کودک خود را با چمن مصنوعی هماهنگ کنید
می توانید از کاغذ دیواری های طرح گل و درخت در کنار چمن مصنوعی اتاق کودک استفاده کنید تا نمایی از جنگل و طبیعت سبز را به چشم های زیبای فرزند خود هدیه دهید. 
اگر کودک تان عاشق ورزش و فوتبال است، می توانید با رنگ آمیزی چمن مصنوعی، یک زمین فوتبالی کوچک برای آن ها طراحی کنید. 
در نهایت با نقاشی کردن طرح حیوانات روی دیوار یا استفاده از پوستر و عکس های آن ها می توانید یک حیات وحش زیبا را برای کودک دلبند خود مجسم کنید.


3. زمین بازی مهیج
اگر کودک تان به بازی گلف علاقه دارد، می توانید دست به کار شوید. تمام چیزی که نیاز دارید یک تخته تنیس است که می توانید روی آن را با چمن مصنوعی بپوشانید و سپس حفره های برای عبور توپ در آن ها ایجاد کنید. 
حالا کودک تان باید به توپ ضربه بزند تا درون حفره های قرار بگیرد. به همین سادگی. شما با این چند کار ساده می توانید ساعت ها کودک خود را مشغول کنید.
اگر کودک تان بیشتر اهل ریسک و بازیگوشی می باشد، می توانید با جعبه یا مقوا، تونل هایی را روی چمن مصنوعی درست کنید تا همراه دوستان خود لحظات خوشی را سپری کنند.


4. دیوار سبز
استفاده از چمن مصنوعی اتاق کودک تنها منحصر به کفپوش نمی شود. یکی از ایده های خلاقانه در این زمینه این است که دیوار اتاق کودک خود را با چمن مصنوعی بپوشانید و حس و حال طبیعت را به اتاق کودک خود بدهید. 
حتی می توانید یک قدم فراتر بروید و روی چمن مصنوعی دیوار اتاق، عروسک یا اسباب بازی های مورد علاقه کودک خود را نصب کنید و یا عکس هایی از حیوانات و شخصیت های کارتونی را روی آن بچسبانید.


روش های استفاده از چمن مصنوعی اتاق کودک بسیار متعدد و گوناگون است، شما می توانید با ابتکار و خلاقیت خاص خود بهترین چشم انداز را به کودک خود هدیه دهید. به این ترتیب مطمئنا اتاق خود را بیش از هر جای دیگری دوست خواهند داشت و راحت تر می پذیرند تا در آن جا به تنهایی بخوابند.


شرکت آسیا چمن با بهره گیری از بروزترین و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا اقدام به ساخت چمن های مصنوعی نموده است که در پروسه تولید آن ها از چه هیچ گونه مواد مضری و سمی و خطرناک برای کودکان استفاده نشده است. از این رو با خیال راحت از این محصول کاربردی و کارآمد در اتاق دلبندتان استفاده کنید.
نه تنها این فضای سبز می تواند روی قوه ابتکار عمل و هوش کودکان تاثیر بگذارد، بلکه می تواند انگیزه  بسیار عالی برای فعالیت بدنی و بازی کودکان و دوری از دنیای الکترونیکی و مجازی باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با متخصصان شرکت آسیاچمن، می توانید با شماره تماس های ما ارتباط برقرار کنید. 
سلامت ذهن کودک خود را با استفاده از چمن مصنوعی شرکت آسیاچمن تضمین کرده و دنیا کودکی شان را سبز و شیرین کنید. 

نظرات شما