بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

مزایای چمن مصنوعی فوتبالی

  • تاریخ انتشار
  • 08 تير 1400

اگر شما هم قصد دارید تا زمین فوتبال خود را چمن کنید، "هزینه" یکی از ملاحظاتی است که بیش از هر چیز دیگری ذهنتان را به خود مشغول می کند. شاید برای این که بخواهید بدانید با خرید چمن مصنوعی فوتبالی چقدر به هزینه می افتید، از شرکت‌های مختلفی استعلام قیمت بگیرید.

مزایای چمن مصنوعی فوتبالی

چمن مصنوعی فوتبالی
 اما توجه داشته باشید که چمن مصنوعی که در زمین های ورزشی مانند فوتبال نصب می کنید، به دلیل میزان تردد بالایی که در طول سال روز آن صورت می گیرد باید از هر جهت باکیفیت و ماندگار باشد.

شرکت آسیاچمن (گروه صنعتی کرمان موکت) بیش از دو دهه است که فعالیت خود را در زمینه تولید انواع باکیفیت ترین و مرغوب ترین چمن های مصنوعی آغاز کرده است و می تواند محصولی را به شما عرضه دارد که از هر جهت قابل مقایسه با انواع نمونه های خارجی می باشد.
تیم آسیاچمن متشکل اعضای باتجربه، فنی، متخصص و با دقت می باشد که می توانید پروژه زمین فوتبال خود را با خیال راحت به آن ها بسپارید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، سرسبزترین و بادوام‌ترین چمن ها را دریافت کنید.

 

قیمت چمن مصنوعی برای زمین فوتبال چقدر است؟
برای این که هزینه چمن مصنوعی و طبیعی را با هم مقایسه کنید، مطمئنا نکاتی را باید مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید به یک نتیجه واحد و درست برسید. در ادامه همراه ما باشید تا شما را در این مسیری راهنمایی کنیم.


1.اندازه زمین فوتبال
یک زمین فوتبال به طور میانگین از 57600 تا 100000 متر مربع می باشد. هزینه چمن مصنوعی که می خواهید نصب کنید به اندازه زمین موردنظرتان بستگی دارد. هر چه زمین بزرگ تر، هزینه چمن مصنوعی بیشتر اما در مقابل کاهش هزینه های نگهداری قابل توجه تر خواهد بود.


2. موقعیت اقلیمی
آب و هوا می تواند هنگام ملاحظه زهکشی و مراقبت از چمن ها، نقشی بزرگی ایفا کند. بسته به این که میانگین بارش باران در آن منطقه چقدر است و وضعیت فعلی زمین چگونه است، شاید نیاز داشته باشید تا سیستم زهکشی مناسبی را نصب کنید تا در زمان و هزینه های خود برای جایگزینی، ترمیم و جلوگیری از آسیب به چمن مصنوعی فوتبالی جلوگیری نمایید.


3. مواد تشکیل دهنده
هزینه مواد به کار رفته در پروسه نصب را به راحتی می توانید با یک حساب و کتاب ساده به دست بیاورید، اما این موضوع بر اساس مکان زمین فوتبال نیز متغیر می باشد. شما باید دقیقا ابعاد و اندازه زمین را بدانید و سپس مخارجی که باید متقبل شوید را حساب کنید.
●    هزینه خرید چمن مصنوعی به صورت متر مربع حساب می شود و قیمت آن بر اساس نوع و کیفیتی که دارد، متفاوت می باشد
●    لایه های پایه و بیس چمن مصنوعی که برای زهکشی نصب می شوند نیز هزینه مجزای دیگری به همراه دارند
●    مواد پرکننده که باید در داخل چمن مصنوعی به کار روند، خود انواع مختلفی داشته و قیمت های گوناگونی دارند

البته برخی از شرکت ها هزینه چمن مصنوعی را با در نظر گرفتن تمامی این موارد به صورت هر متر مربع اعلام می کنند.
 


4. نیروی انسانی
این موردی است که بستگی به این دارد تیم متخصص نصب چه مدت زمانی را صرف آماده سازی چمن مصنوعی فوتبالی می کنند. البته این هزینه از هر منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت می باشد. پس بهتر است قبل از خرید چمن مصنوعی، از چند جا قیمت بگیرید.


5. موقعیت و شرایط زمین بازی
اگر زمین مورد نظر نیاز به حفاری و آماده سازی داشته باشد، مطمئنا هزینه های مربوطه نیز افزایش می یابد. این پروسه نیاز به دستگاه ها، تجهیزات، و نیروی کاری متخصص دارد. اما به یاد داشته باشید که همه این ها فقط یک بار انجام می شود و بس.


چرا باید برای چمن مصنوعی هزینه کنیم در حالی که چمن طبیعی حی و حاضر است؟
چمن مصنوعی فوتبالی یک سرمایه گذاری بلند مدت و با سودهی بالا می باشد. زمانی که آن را با چمن طبیعی مقایسه کنید، متوجه می شوید که شاید ظاهرا گران قیمت به نظر برسد، اما زمانی که بحث هزینه های نگهداری و رسیدگی به میان می آید، در هزینه‌هایتان بسیار صرفه جویی کرده و به راحتی و در مدت زمان کوتاهی قیمت اولیه خود را جبران می کند.
شما هیچ وقت چنین تجربه ای را نمی‌توانید با چمن طبیعی به دست بیاورید.

 

آیا نگهداری از چمن طبیعی هزینه بردار است؟
زمانی که چمن مصنوعی را در زمین فوتبال نصب کردید، باید به نگهداری هر چند کم و حداقل آن نیز توجه داشته باشید. در ادامه فاکتورهای اصلی که باید مورد ملاحظه قرار دهید را باهم مرور می کنیم. در هر صورت ذکر این نکته الزامی است که از هر جهت هزینه های چمن مصنوعی قابل مقایسه با چمن طبیعی نیست و شما با انتخاب این محصول تغییر بسیاری در امور مربوط به زمین فوتبال خود مشاهده می کنید.

 

1.تجهیزات نگهداری برای زمین فوتبال
شما زمانی که چمن مصنوعی فوتبالی را نصب کردید، به تجهیزات خیلی زیادی نیاز ندارید، اگرچه هنوز هم وجود چیزهایی ضروری است تا به شما کمک کنند زمین بازی فوتبال در این ابعاد گسترده را تمیز و ضدعفونی کنید تا هیمشه جذاب و تر و تمیز به نظر برسد و آماده روز بزرگ بازی و مسابقات مهم فوتبال باشد.


2. هزینه نیرو انسانی و ساعاتی که باید صرفه نگهداری از چمن مصنوعی کنید
شاید نتوانید نیروی انسانی که در این زمینه به کار می رود را حساب کنید، اما معمولا برای این که چمن مصنوعی برای انواع و اقسام بازی های فوتبال آماده باشد، به 300 تا 400 ساعت نگهداری و رسیدگی در طول سال نیاز دارید.

 

3. هزینه مواد برای نگهداری از چمن مصنوعی
مواد پرکننده، مواد شوینده و یا رنگ آمیزی خطوط زمین فوتبال نیز برای نگهداری‌های منظم چمن مصنوعی ضروری خواهند بود. البته این گزینه بسیار متغیر است و همه زمین های فوتبال نیازمندی های یکسانی در این زمینه ندارند. اما زمانی که یک بار چمن را در زمین فوتبال نصب کردید، دیگر هزینه های آینده به سادگی قابل پیش بینی خواهد بود.

 

مزیت های چمن مصنوعی فوتبالی چیست

1.کاهش میزان نیاز به آبیاری
چمن مصنوعی به هیچ وجه به آب نیاز ندارد تا سبز و باطراوت به نظر برسد که خود این امر موجب کاهش چشمگیر در هزینه ها می شود و برای محیط زیست نیز فواید بسیاری به همراه دارد.


2. به سادگی قابل نگهداری است
هرس کردن و کود دادن و علف کش ها منحصر به چمن های طبیعی می باشند. چمن مصنوعی شاید واقعی دیده شود، اما به هیچ وجه ذات و ماهیت گیاهان زنده را ندارد و از این رو بسیاری از هزینه های نیروی انسانی و تجهیزات را کاهش می دهد.
چمن مصنوعی بعد از 8 تا 10 سال نیاز به جایگزینی و تعویض دارد، این موضوع به این معنا است که محصولات و مواد زیادی برای نگهداری از آن نیاز نمی باشد. این در حالی است که چمن طبیعی به طور مداوم نیاز به احیا و بازسازی دارد که به نوبه خود دردسرهای بزرگی را به وجود می آورد.


3. کاهش جراحت ها و صدمات جسمانی بازیکنان
از جایی که چمن مصنوعی اصلا خاصیت سایندگی ندارد، جاذب ضربات است و به خوبی کشش و انقباض را مدیریت می کند، سطح ایمنی را برای اجرای عملکردهای بازیکنان فراهم می آورد.
به علاوه هرگز نگران گل و لای و سر خوردن بازیکنان در طول بازی نباشید، چمن مصنوعی فوتبالی که به درستی نصب شده باشد، فاصله بسیاری را بین پاهای بازیکنان و خاک زیر خود به وجود می آورد.
به این ترتیب پول و هزینه ای که باید صرف تجهیزات پزشکی و درمان جراحت های بازیکنان شود، برای مجهز کردن هر چه بیشتر زمین فوتبال به کار می رود.

 

4. دوام و ماندگاری چمن مصنوعی
بعد از این که چمن مصنوعی را نصب کردید، می توانید سریعا از آن استفاده کنید. البته شاید گاهی اوقات به ترمیم های گاه به گاه نیاز داشته باشید، اما به اندازه چمن طبیعی وقت گیر نیست. قبل از این که بخواهید چمن مصنوعی را ترمیم و تعمیر کنید، می توانید از آن 500 تا 1000 ساعت استفاده کنید. چمن مصنوعی که به خوبی نگهداری شود، می تواند 3000 ساعت بازی را در سال تحمل کند و از 8 تا 15 سال ماندگاری داشته باشد.


5. همیشه سرسبزی باشگاه و استادیوم را حفظ می کند
اکثر زمین های فوتبال در محیط های باز قرار دارند و بنابراین، این که چمن ها در بیشتر روزهای سال در معرض نور خورشید باشند، امری واضح و آشکار است.
اما چمن مصنوعی فوتبالی باکیفیت در برابر اشعه های UV نور خورشید مقاوم است و به هیچ وجه رنگ خود را از دست نمی دهد. شاید چمن مصنوعی از مواد پلاستیکی ساخته شده باشد اما این مواد از کیفیت بالایی برخوردار بوده و پروسه ساخت تخصصی را  پشت سر گذاشته اند.


6. چمن مصنوعی گارانتی دارد
زمانی که می خواهید برای زمین فوتبال در ابعادی بزرگ و یا حتی کوچک هزینه کنید، می خواهید مطمئن شوید که هزینه ای که پرداخت می کنید، ارزشش را دارد. برای این که در این زمینه اطمینان به دست بیاورید، باید از مرکز فروش و شرکت موردنظرتان گارانتی و ضمانتنامه تحویل بگیرید و مطمئن شوید که گروه پشتیبانی و خدمات پس از فروش آن ها همچنان شما را همراهی خواهند کرد.


کلام آخر
چمن مصنوعی ورزشی مزیت های بسیار زیادی دارد که نه تنها به نفع بازیکنان به منظور حفظ سلامت و ایجاد یک زمین بازی راحت و ساده برای اجرای تاکتیک های آن ها می باشد، بلکه موجب کاهش هزینه های نگهداری و رسیدگی و عدم اتلاف وقت می شود که به نوبه خود در بودجه باشگاه ها و استادیوم ها صرفه جویی قابل توجهی به عمل می آورد.

 

نظرات شما