بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

English العربیه

چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی

  • تاریخ انتشار
  • 27 آذر 1400

بحث رویداد جهانی که به میان می آید همه در تکاپو می شوند تا بتوانند سهمی از آن داشته باشند تا کشور و تمام ویژگی های فرهنگی، تاریخی، اجتماعی و توانایی‌هایشان را در حوزه های مختلف به رخ دنیا بکشند. اکسپو یکی از این رویداد های جهانی است که بعد از جام جهانی فوتبال و المپیک، سومین رویداد مهم بین المللی دنیا به شمار می آید، به گونه ای که حتی برخی نام آن را المپیک فرهنگ می نامند.

چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی

چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی
 

درباره اکسپو چه می دانیم؟
این نمایشگاه تحت نظر موسسه بین المللی نمایشگاه ها اداره می شود که در شهر پاریس قرار گرفته است. آخرین نمایشگاه اکسپو در سال 2017 در شهر آستانه قزاقستان برگزار گردید و از جایی که این رویداد هر 5 سال یک بار انجام می شود، تمام جهان در سال 2020 منتظر انتخاب کشور میزبان برای برگزار این نمایشگاه بودند که به دلیل شیوع ویروس کرونا به امسال یعنی سال 2021 به تعویق افتاد.

حالا با توجه به این که سطح واکسیناسیون در بیشتر کشورها به سطح قابل قبولی رسیده است، شهر دبی برای برگزاری اکسپو دبی 2020 انتخاب شده است که در طول تاریخ 170 ساله این رویداد جهانی، این اولین بار است که در خاورمیانه برگزار می گردد و حالا بیش از 168 کشور جهان در آن حضور دارند. اکسپو در اکتبر 2021 (9 مهر 1400) آغاز شده است و تا 31 مارس 2022 (11 فروردین 1400) ادامه خواهد داشت.
 

و اما چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی
گزارش‌ها نشان می دهد که دبی بیش از 75  میلیون دلار روی محوطه سازی و آبیاری گیاهان برای نمایشگاه اکسپو 2020 سرمایه گذاری کرده است.
در واقع صحرایی که در این منطقه واقع بود به یک فضای خاص و مثال نزدنی برای رویداد اکسپو تبدیل شد که مملو از پاویون های متعدد از کشورهای مختلف سراسر جهان می باشد. در واقع 850000 گیاه از قبل برای 4.38 متر مربع از زمین آماده گردید که شامل درختان، بوته ها و تخت های گل ها و سایر گیاهان می شود. شهرداری دبی با پیمانکاران زبده و متخصصی در زمینه محوطه سازی فضایی بیرونی و داخلی این نمایشگاه مشارکت کرده است.


در این میان چمن مصنوعی در رویداد بزرگ اکسپو 2020 دبی بیش از هر چیزی به چشم می آید. این نمایشگاه در نظر دارد تا یک فرصت استثنایی و منحصر به فرد را ایجاد کند تا بالاترین سطح محوطه سازی در سراسر دنیا را در معرض دید عموم مردم جهان قرار دهد.
جدا از این مورد در پاویون های کشورهای مختلف اغلب می توانیم به وضوح نقش و نگار زیبا چمن مصنوعی را در دکور و طراحی آن جا مشاهده کنیم که الحق موجب تغییر چشمگیر و بسیار قابل توجه شده است.

اما چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی باید چه ویژگی های داشته باشد؟
چمن مصنوعی برای بسیاری از رویدادها و نمایشگاه مناسب می باشد، زیرا به اندازه کافی مقاوم است که در برابر رفت و آمدهای مکرر ایستادگی کرده و ظاهر دلنشین و سبز و زیبای خود را حفظ کند. هم چنین چمن های مصنوعی می توانند مرکز توجه برای بازدیدکنندگان و مهمانان باشند.


چمن مصنوعی برای چنین رویدادی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟


بهترین ارتفاع پایل
 
برای مکان های پر رفت آمدی هم چون نمایشگاه اکسپو 2020 دبی، چمن مصنوعی که ارتفاع پایل بین 11 میلیمتر تا 25 میلیمتر داشته باشد می تواند انتخاب مناسبی در نظر گرفته شود. زیرا ارتفاع پایل های کوتاه تر، سخت و زبر به نظر می رسند و نمی توانند آنگونه که باید حس طبیعی بودن را به مخاطب القاء کنند.نکته ای که در این میان وجود دارد این است که اگر چمن های مصنوعی بیشتر برای هدف دکور پاویون و غرفه مورد نظر انتخاب می شوند و خیلی در معرض تردد قرار ندارند، بهتر است بیشترین ارتفاع پایلی که فکر می کنید می تواند مانند چمن های واقعی به نظر برسد را انتخاب کنید.برای مثال چمن مصنوعی مدل صدف 25 میل تولیدآسیا چمن می تواند گزینه مناسبی باشد.


تراکم چمن مصنوعی
این موضوع واقعا به این بستگی دارد که چمن مصنوعی شما چه میزان رفت و آمدی را دریافت می کند. هر چه میزان تردد بیشتر باشد، چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی باید متراکم تر باشد تا الیاف بتوانند در کنار همدیگر مقاومت چمن را به طور کلی بالا ببرند، هم چنین به این ترتیب چمن می تواند با هر میزان رفت و آمدی که صورت می گیرد، ظاهر سرسبز و باطراوت خود را حفظ کند.
در چنین شرایطی بهتر است چمن مصنوعی حداقل با 16000 کوک در هر متر مربع  انتخاب شود. البته هر چه چمن متراکم تر باشد، قیمت چمن مصنوعی هم بالاتر می رود، زیرا تعداد الیاف آن در هر متر مربع بیشتر است.
اگر هم چمن مصنوعی صرفا برای تزئین و دکور و زیباسازی انتخاب می شود، نیاز نیست تا چمن ها بیش از 16000 کوک در هر متر مربع باشند.

 

بهترین جنس چمن مصنوعی
بازهم می گوییم که بیش از هر چیزی باید میزان تردد در مکان مورد نظر ارزیابی شود.
برای مکان های که بیشتر هدف استفاده از چمن مصنوعی، تزئینی است، پیشنهاد می شود از چمن مصنوعی پلی اتیلن استفاده شود. زیرا با این حال که پلی اتیلن به اندازه نایلونی قدرتمند نیست، اما قیمت ارزان تری دارد و به صرفه تر می باشد.
اما از طرف دیگر اگر قرار است چمن مصنوعی در مکان های پرتردد اکسپو 2020 دبی نصب گردد، بهتر است نوع چمن مصنوعی نایلونی انتخاب شود که 40 درصد قابلیت ارتجاعی بیشتر از پلی اتیلن و 22 درصد بیشتر از پروپیلن دارد، هم چنین 33 درصد از پلی اتیلن و 26 درصد از پلی پروپیلن قدرتمندتر می باشد.

به احتمال زیاد شما هم دوست دارید بیشتر راجع به چمن های نمایشگاهی و میزان تردد و انواع آن بدانید بنابراین به شما توصیه می شود مقاله  بورس چمن مصنوعی را مطالعه بفرمایید.


آیا چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی باید مجهز به تکنولوژی Instant Recovery باشد؟
این تکنولوژی موجب برگشت سریع الیاف در اثر رفت و آمد و تردد می شود. اگر ظاهر طبیعی چمن ها برایتان اهمیت دارد، الیاف چمن مصنوعی باید همیشه حالت ایستاده داشته باشند، درست همان طور که چمن های طبیعی این طور به نظر می رسند.
تکنولوژی Instant Recover در واقع همراه الیاف سبز نایلونی، از یک لایه کاهگل در زیر استفاده می کند تا از الیاف سبز اصلی چمن مصنوعی پشتیبانی نماید و به آن ها اجازه دهد تا دوباره به حالت اول خود باز گردند.
انتخاب این چمن مصنوعی مجهز به این تکنولوژی در اکسپو 2020 دبی موجب می شود تا حتی در اثر رفت و آمد بالای بازدیدکنندگان نیز باز هم همه چیز به طبیعی ترین شکل ممکن دیده شود.

 
آیا چمن مصنوعی که در اکسپو دبی 2020 استفاده می شود باید مجهز به تکنولوژی Feel Good باشد؟
این تکنولوژی موجب تنظیم حرارت چمن مصنوعی می شود که موجب می گردد حتی در آب و هوای گرم، 12 درجه از چمن های مصنوعی که به این تکنولوژی مجهز نیستند، خنک تر احساس شود.

با توجه به کویری بودن منطقه و گرم و خشک بودن آب و هوای دبی، وقتی در مناطق دیگر دنیا برف و یخبندان مردم را گرفتار می کند، در این جا همه چیز گرم و متعادل احساس می شود. جالب است بدانید که در فصل سرد سال دمای شهر دبی به طور متوسط 23 درجه در روز و 14 درجه در شب می باشد.
از این رو انتخاب چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی که مجهز به تکنولوژی Feel Good باشد بسیار حائز اهمیت می باشد. این تکنولوژی از این که هنگام لمس چمن ها بسیار داغ و گرم احساس شود، جلوگیری می نماید.
البته اگر چمن مصنوعی در داخل نمایشگاه زیر سقف نصب می گردد وجود این تکنولوژی اصلا الزامی نیست.

 


آیا چمن مصنوعی باید در اکسپو 2020 دبی مجهز به تکنولوژی Natural look باشد؟
این تکنولوژی موجب می شود تا چمن ها از هر زاویه ای، چیزی از چمن های طبیعی کم و کسر نداشته باشند و این حس طبیعی بودن در هر زاویه از آن مشخص و قابل لمس باشد.


اگر چمن مصنوعی ضعیف و بی کیفیت انتخاب شود، از هر زاویه با سایه رنگ های مختلفی دیده می شود که به مصنوعی به نظر رسیدن آن بیشتر کمک می کند. به طور مثال از برخی جهات تیره تر و برخی جهات دیگر روشن تر به نظر می رسد. بنابراین، برای این که چمن مصنوعی واقعی ترین ظاهر را داشته باشد، وجود این تکنولوژی پیشنهاد می گردد.

و در آخر:
چمن مصنوعی نه تنها برای اکسپو 2020 دبی بلکه هر نمایشگاه و رویداد مهمی می تواند بهترین انتخاب باشد و قطعا توجه افراد بسیاری را به خود جلب می کند، به گونه ای که شاید بازدیدکنندگان اصلا نتوانند به این وسوسه قدم زدن روی چمن های خود غلبه کنند و مطمئنا محو تماشای طبیعی و زیبایی چمن های مصنوعی می شوند و از این که چقدر زیر پاها نرم و لطیف احساس می شود، شگفت زده می گردند.
در هر صورت انتخاب چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی می تواند مقدمه ای برای بیشتر به چشم آمدن نقاط قوت هر کشور با فرهنگ و میراث تاریخی شان باشد.

آسیا چمن، گروه صنعتی کرمان موکت (با سابقه بیش از 40 سال در صنعت نساجی کشور) بیش از دو دهه است اولین و بهترین کارخانه چمن مصنوعی در ایران و خاورمیانه محسوب می شود و تا به حال سهم بزرگی از بازار و بورس چمن مصنوعی ایرانی را با تکنولوژی برتر تیولون هلند به نام خود به ثبت رسانده است.
هم چنین آسیاچمن چمن نماینده انحصاری شرکت تن کیت هلند در ایران می باشد، از این رو شما می توانید با خیال راحت برای هر پروژه ای که در نظر دارید، روی چمن های باکیفیت و ممتاز و درجه یک این برند بزرگ و صاحب نام حساب باز کنید.

آسیا چمن،همیشه سبز

تلفن تماس:41127-021

نظرات شما