بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

English العربیه

عمر چمن مصنوعی چقدر است؟

  • تاریخ انتشار
  • 19 ارديبهشت 1403
عمر چمن مصنوعی چقدر است؟

تخمین طول عمر چمن مصنوعی به عوامل زیادی همچون تعداد دفعات استفاده از چمن بستگی دارد. اما، با خرید چمن باکیفیت بالا و نگهداری منظم می‌توانید انتظار طول عمر 10 تا 15 سال را داشته باشید. در این محتوا به مهم‌ترین سوالات شما پاسخ می‌دهیم:

  • طول عمر چمن مصنوعی 
  • عوامل موثر بر طول عمر چمن مصنوعی
  • طول عمر چمن‌های مصنوعی آسیا چمن

طول عمر چمن مصنوعی

مهم‌ترین مزیت چمن مصنوعی طول عمر آن است. استفاده زیاد از چمن مصنوعی، باعث تسریع روند تخریب آن می‌شود. تهاجمی‌ترین نوع استفاده از چمن مصنوعی مربوط به چمن مصنوعی فوتبال است. این چمن حدود 10 سال دوام می‌آورد. تقریبا نیمی از زمانی که احتمالا چمن مصنوعی در یک خانه مسکونی با میزان تردد متوسط دوام می‌آورد. با استفاده و نگهداری درست و مراقبت بیش‌تر، چمن مصنوعی حداقل 15 سال عمر مفید خواهد داشت. 

طول عمر چمن مصنوعی

عوامل موثر بر طول عمر چمن مصنوعی

چمن مصنوعی بدون شک به نگهداری کمتری نسبت به چمن طبیعی نیاز دارد، اما برخی عوامل عمر چمن مصنوعی را افزایش می‌دهد. مثلا نوع کاربری یا شرایط محیطی که ممکن است چندان تحت کنترل کاربران نباشند.

اثرات آب‌وهوا بر عمر چمن مصنوعی

شرایط آب‌وهوایی بر طول عمر چمن مصنوعی تاثیر می‌گذارد. قرار گرفتن در معرض گرمای شدید یا نور شدید خورشید به‌مدت طولانی ممکن است بر رنگ چمن تاثیر بگذارد. به‌طور مشابه، مناطقی با بارندگی شدید باید از زهکشی مناسب برای جلوگیری از تجمع آب اطمینان حاصل کنند. زیرا جمع‌شدن آب بر روی چمن مصنوعی باعث کپک‌زدن چمن می‌شود.

اثرات نصب و استفاده درست  بر عمر چمن مصنوعی

چندین مرحله در نصب چمن مصنوعی معمولی وجود دارد. از جمله حفاری زمین، آماده‌سازی و متراکم‌کردن پایه، نصب و چیدن چمن و در نهایت افزودن پرکننده. اگر چمن به‌دقت نصب شود، چمن در طول زمان درازی سالم خواهد ماند. نصب دقیق چمن مصنوعی پایداری و زهکشی مناسب را برای افزایش عمر چمن ارائه می‌دهد.
اگر ماده‌ای روی چمن‌های مصنوعی ریخته شود، می‌توان آن را به‌سادگی با آب شست (بهتر است از پاک‌کننده‌ها استفاده نکنید). بهتر است که اشیای داغ مانند باربیکیو را روی چمن مصنوعی قرار ندهید. همچنین اشیای سنگین نیز روی چمن‌های مصنوعی قرار ندهید. در صورت ایجاد فشار سنگین بر چمن، مطمئن شوید که فشار بار پخش شده است تا فرورفتگی‌ زیادی ایجاد نشود.

اثرات تعمیر و نگهداری بر عمر چمن مصنوعی

نگهداری مداوم و مناسب نقش مهمی در طول عمر چمن مصنوعی دارند. تمیزنکردن معمولی یا نادیده گرفتن تعمیرات ضروری می‌تواند فرسودگی را تسریع و طول عمر چمن را کوتاه کند. مراقبت مناسب، از جمله مسواک زدن منظم، ضدعفونی گاه‌به‌گاه و تعمیر سریع آسیب‌های جزئی، به حفظ دوام چمن کمک می‌کند.
رعایت دستورالعمل‌های صحیح نگهداری چمن مصنوعی نیز مهم است. از جمله استفاده از چنگک پلاستیکی یا دمنده برگ برای ازبین‌بردن برگ‌ها و زباله‌ها. همچنین استفاده از یک برس مناسب برای ایستاده نگه داشتن الیاف علف‌های مصنوعی در طول عمر چمن موثر است. تعمیر و نگهداری چمن مصنوعی بر ظاهر آن بسیار تاثیر دارد. بنابراین نادیده گرفتن هر گونه تعمیر و نگهداری، طول عمر چمن مصنوعی را کاهش می‌دهد. 

اثرات میزان تردد بر عمر چمن مصنوعی

میزان ترافیک روی چمن مصنوعی و شدت استفاده می‌تواند بر طول عمر چمن مصنوعی فوتسال و فوتبال و... اثر بگذارد. مناطق پرتردد، مانند زمین‌های بازی یا ورزشی به نگهداری بیشتری نیاز دارند تا چمن در شرایط مطلوب باقی بماند. در اماکن مسکونی، بهتر می‌توان از سایش و آسیب چمن مصنوعی اجتناب کرد.

عوامل موثر بر طول عمر چمن مصنوعی

اثرات کیفیت مواد تشکیل‌دهنده بر عمر چمن مصنوعی

چرخه زندگی چمن مصنوعی تحت‌تأثیر کیفیت مواد و همچنین ویژگی‌های منحصر به فرد آنها است. در ساخت چمن‌های مصنوعی جدید از پلیمرهای مختلف استفاده می‌شود. این مواد انعطاف پذیری بیشتری به ساختار چمن مصنوعی می‌دهند. به‌عنوان مثال، تیغه‌های چمن ممکن است از نایلون، پلی پروپیلن یا پلی اتیلن ساخته شوند. پلاستیک‌های مصنوعی (مانند نایلون یا پلی پروپیلن) محکم و انعطاف‌پذیر هستند در ساخت چمن مصنوعی استفاده می‌شود.
این مواد هم در برابر گرمای خفه‌کننده تابستان و هم در برابر سخت‌ترین و برفی‌ترین روزهای زمستان بسیار مقاوم هستند. اگر قصد دارید چمن مصنوعی با عمر بالا داشته باشید، باید مطمئن شوید که بهترین کیفیت ممکن را خریداری می‌کنید.

طول عمر چمن‌های مصنوعی آسیا چمن

چمن‌های مصنوعی عموما 10 تا 15 سال عمر می‌کنند. با این حال، چمن‌های مصنوعی جدید (نسل چهارم) با استفاده از فرمولاسیون تازه مقاومت بالایی در برابر اشعه‏ فرابنفش، تغییرات دمایی و پوسیدگی الیاف دارند.‏ چمن مصنوعی آسیا چمن از مواد باکیفیتی ساخته شده است که مشتریان را از مقاومت و دوام مطمئن می‌کند. 
چمن‌های مصنوعی آسیا چمن متناسب با تنوع آب‌و‌هوایی شهرهای مختلف کشور و مطابق با استاندارهای جهانی ساخته می‌شوند. به‌علاوه روزنه‌‌هایی جهت زهکشی مناسب در آنها تعبیه شده است. این روزنه‌ها در زمین‌های بدون شیب‌بندی امکان عبور آب را فراهم می‌کنند.
همچنین، محصولات آسیا چمن دو سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش دارند. در نتیجه، خرید از این شرکت یک گزینه مطمئن محسوب می‌شود.
جمع‌بندی
نکات ذکر شده در بالا عواملی هستند که بر طول عمر چمن مصنوعی اثر می‌گذرند. اگر به‌دنبال چمن مصنوعی با طول عمر بالا هستید، کارخانه آسیا چمن را فراموش نکنید. محصولات این کارخانه، به‌دلیل بهره‌گیری از تکنولوی‌های جدید و استفاده از مواد باکیفیت طول عمر بالایی دارند. 
 

نظرات شما