بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

English العربیه

چمن مصنوعی در نور

  • تاریخ انتشار
  • 27 فروردين 1403
چمن مصنوعی در نور

دلایل استفاده از چمن مصنوعی نور

در شهرهای مختلف به دلایل مختلفی از چمن مصنوعی استفاده می‌شود. شهرهای شمالی استثنا نیستند و به علل زیر، چمن مصنوعی را بر چمن طبیعی ترجیح می‌دهند.

کم‌آبی 

گسترش شهرنشینی و گرم‌شدن کره زمین، سبب کاهش کم آبی شده است. از این رو صرفه‌جویی در مصرف آب از اهمیت بالایی برخوردار است. در نتیجه، با توجه به این‌که شهرهای شمالی توریستی هستند و گردشگران داخلی و خارجی زیادی دارند، حفظ فضای سبز آن‌ها دارای اهمیت بالایی است.
همین امر باعث شده است که بسیاری از مردم به فکر خرید چمن مصنوعی برای خانه و ویلای خود باشند تا در فصل تعطیلات نیز بتوانند از سرسبزی محوطه نهایت استفاده را ببرند.

هزینه پایین چمن مصنوعی

برای نگهداری از چمن‌های طبیعی، باید هزینه‌های زیادی متحمل شوید. دستگاه چمن‌زن، تجهیزاتی برای بریدن و هرس‌کردن علف‌ها، سموم دفع آفات، بذرپاشی چمن‌ها و ... هزینه‌های پایان‌ناپذیری هستند که هیچ وقت شما را رها نمی‌کنند. اگر چمن مصنوعی جایگزین چمن طبیعی شود، دیگر نیازی به صرف این هزینه‌ها نخواهید داشت.

قیمت چمن مصنوعی در نور

کاربرد چمن مصنوعی در نور 

چمن مصنوعی نور، کاربرد ورزشی و تزئینی دارد. مزیت‌های استفاده از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی بسیار زیاد است و اغلب مشکلات و مسائل را رفع می‌کند. از این رو، چمن مصنوعی در بیشتر زمین‌های ورزشی از جمله فوتبال مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ما، سال‌ها است که در زمینه تولید انواع چمن‌های مصنوعی ورزشی فعالیت می‌کنیم. سعی و تلاش ما بر این است که بر تمامی پروسه‌های ساخت چمن مصنوعی نظارت داشته باشد تا بهترین چمن مصنوعی را متناسب با هدف شما تولید کند.
چمن‌های مصنوعی ساخت آسیا چمن، به‌عنوان اولین و برترین کارخانه چمن مصنوعی در ایران و خاورمیانه، می‌توانند حال‌و هوای ظاهری خانه شما را تغییر ‌دهند. علاوه‌بر این، آسیا چمن در تلاش است که با عرضه چمن مصنوعی تزئینی در نور، محل مناسبی را برای تفریح و گذراندن تعطیلات در حیاط و باغ به‌بهترین شکل ممکن برای شما فراهم کند.

خرید چمن مصنوعی از آسیا چمن

آسیا چمن، برندی بسیار باسابقه و اولین تولیدکننده چمن مصنوعی در خاورمیانه، 20 سال است که تحت لیسانس TENCATE هلند قرار دارد. TENCATE هلند یک مجموعه تولیدکننده منسوجات صنعتی نظیر زیره‌های صنعتی و نخ‌های صنعتی است که چمن مصنوعی هم زیر مجموعه این محصولات است. ما با همکاری این مجموعه محصولاتی تولید می‌کند که با محصولات اروپایی رقابت می‌کنند.
چمن‌های مصنوعی، به‌طور کلی 10 تا 15 سال عمر می‌کنند. با این حال، محصولات آسیاچمن دو سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش دارند. از طرف دیگر، چمن‌های این شرکت دارای پانچ هستند که توانایی عبور دادن آب از خود را دارند و در زمین‌های بدون شیب‌بندی بسیار مناسب هستند. درنتیجه، خرید از این شرکت یک گزینه مطمئن محسوب می‌شود.

خرید چمن مصنوعی در نور

قیمت چمن مصنوعی نور

با توجه به شرایط آب‌و هوایی این شهرستان، قیمت چمن مصنوعی در نور نسبت به هزینه‌های لازم برای رشد و نگهداری چمن‌های طبیعی بسیار مناسب‌تر است. همچنین، به‌دلیل ماندگاری، طول عمر بالا و نداشتن هزینه بهداشتی، چمن مصنوعی مقرون‌به‌صرفه‌تر است.
قیمت چمن مصنوعی نور به کیفیت، مدل، متریال، تراکم الیاف و جنس آن بستگی دارد. اگر در تولید چمن مصنوعی نور از الیاف باکیفیت استفاده شود، آن محصول قیمت و طول عمر بالاتری خواهد داشت. همچنین چمن مصنوعی با تراکم بیشتر نیز قیمت بیشتری دارد. علاوه‌بر ویژگی‌های کیفی، برند و کیفیت چمن مصنوعی نیز بر قیمت آن اثر می‌گذارد.

نکات مهم هنگام خرید چمن مصنوعی در نور

کسب اطلاعات دقیق از حداقل رشته نخ در هر گره، ضخامت، نوع نخ از نظر آوند و لایه ژئوتکستایل چمن مصنوعی، خرید را راحت‌تر می‌کند. قبل از انتخاب بهترین نوع چمن مصنوعی مناسب اماکن ورزشی و ویلا، باید موارد زیر را درنظر داشته باشید:

ترافیک روی چمن مصنوعی

اگر چمن مصنوعی بدون نقص و جذاب می‌خواهید که برای مدت‌ طولانی دوام داشته باشد، باید تردد بر روی چمن مصنوعی را درنظر بگیرید. درصورت ترافیک بالا روی چمن مصنوعی، باید نوعی از چمن مصنوعی را خریداری کنید که ضخامت مناسبی داشته باشد.

فعالیت‌های روی چمن مصنوعی

بازی‌های گلف و تنیس و تفریح در باغ تعدادی از فعالیت‌های بیرونی هستند که روی چمن مصنوعی انجام می‌شوند. اما هر فعالیتی ازنظر فشار و سنگینی که روی چمن‌ها وارد می‌کند، یکسان نیست.
برخی از فعالیت‌ها، مانند دویدن روی چمن و انجام بازی‌های گروهی فشار بیشتری بر روی چمن وارد می‌کنند. از این رو، هنگام خرید چمن مصنوعی باید نحوه استفاده از آن را درنظر داشته باشید. به این ترتیب، متوجه می‌شوید که سطح مقاومت چمن مصنوعی باید چقدر باشد.

نرمی یا زبری چمن مصنوعی

خریداران چمن مصنوعی، همیشه به‌دنبال نزدیک‌‌ترین محصول به چمن طبیعی هستند. بنابراین چمن‌های مصنوعی نرم همیشه طرفداران بیشتری دارند. چمن‌هایی که ارتفاع آن‌ها بیش از 25 میلی‌متر است نرمی بیش‌تر و درنتیجه، طرفداران بیشتری دارند. نکته‌ دیگر، برش عرضی چمن‌‌های تولیدی است. کمپانی‌‌های تولید چمن مصنوعی برای افزایش طول عمر آن و مقاومت بیش‌تر در برابر ضربات، الیاف چمن مصنوعی را با اشکال V و W می‌سازند. این نوع اشکال، نرمی الیاف چمن مصنوعی را کاهش می‌‌دهند.

الیاف چمن مصنوعی

شرایط آب‌و هوایی منطقه، در انتخاب الیاف چمن مصنوعی مهم است. برای مناطق مرطوب و معتدل، چمن مصنوعی‌ با الیاف بلندتر مناسب‌تر است؛ زیرا الیاف بلندتر آب بیشتری جذب می‌کند. در مناطق شمالی کشور، چمن مصنوعی با الیافی به ارتفاع 10 تا 25 میلیمتر و با ظاهر ساده و تک‌بافت مناسب است.
 

نظرات شما