بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

English العربیه

ضمانتنامه

  • تاریخ انتشار
  • 18 بهمن 1398

شرکت آسیاچمن کیفیت و عمر مفید تمام محصولات این شرکت را تضمین می‌کند.

ضمانتنامه

 

هنگام خرید چمن مصنوعی ضمانت نامه ها در دو دسته ارائه می شوند:

دسته اول مربوط به شرکت سازنده چمن مصنوعی است که می تواند محصول خود را از نظر کیفی (جنس، رنگ، پوسیدگی، خودسوز بودن و ....) تضمین کند و نسبت به کیفیت آن متعهد شود.

دسته دوم ضمانت نامه ها بین شرکت سازنده و کاربر و نگهدارنده زمین های ورزشی مشترک است؛ یعنی لازمه اجرای ضمانت، نحوه عملکرد کاربر میباشد.

از طرفی زمین ها خود به دو دسته تقسیم میشوند:

- زمین هایی که شرکت سازنده تنها فرش چمن را برای آنها تامین میکند.

- زمین هایی که شرکت سازنده در کنار تامین چمن وظیفه نصب و زیرسازی آن را نیز به عهده دارد.

در این مورد شرایط و عوامل فیزیکی چمن (میزان گرانول، سیلیس، نصب و احرا چمن و ...) مورد ضمانت قرار خواهد گرفت.

حال پس از نصب و اجرا یک دستور العمل بهره برداری از زمین نیز به کارفرما داده خواهد شد.

 

 انواع ضمانت و گارانتی بر اساس سال:

گارانتی های 2تا 5 سال: در این دسته از گارانتی ها از سال دوم به بعد برای نگهداری و ترمیم شرکت موظف است از کارفرما هزینه ای دریافت کند. همچنین میزان گارانتی به نوع زمین، استان، شرایط آب و هوایی و کاربرد آن نیز بستگی دارد، مثلا زمین های چمن مصنوعی تزیینی 2 سال و زمین های ورزشی بیش از 2 سال گارانتی می شوند.

گارانتی زیرسازی زمین چمن مصنوعی: نکته مهم در هنگام زیرسازی زمین چمن مصنوعی این است که این کار معمولا در حضور و با اشراف کامل کارفرما از شرایط زمین انجام می شود، زیرا در پروژه زیرسازی همه عوامل در دست شرکت سازنده نیست، عواملی مانند جنس زمین، شرایط جوی، حوادث طبیعی(رانش)، و سهل انگاری کارفرما (مثل بردن جرثقیل و ماشین سنگین بر روی زمین) می تواند روند کار را دچار مشکل کند. از این جهت حضور و اشراف کارفرما بر این شرایط و ضعف ها می تواند از بروز مشکلات در آینده پس از نصب چمن جلوگیری کند.

با توجه به نکات گفته شده ضمانت شرکت برای زمین های فوتبال چمن مصنوعی در بحث زیرسازی بیشتر منوط به خارج کردن آب های باقی مانده زیر چمن است و نکات گفته شده امکان دارد در زمان های مختلف برای هر زمین ورزشی اتفاق بیفتد.

نکته:

زمین های فوتبال چمن مصنوعی دارای استانداردهای مختلفی هستند:

- زمین های ورزشی تیمی

- زمین های ورزشی استانی

- زمین های ورزشی کشوری

- زمین های ورزشی لیگ برتر

 

پروژه ها براساس درجه اهمیتشان نیاز به بازرسی دارند، مثلا برای پروژه هایی با کاربری مهم (لیگ برتری) تیمی که بر روی این زمین ورزشی کار خواهد کرد متشکل از مشاور، کارفرما، پیمانکار، آزمایشگاه و ... است. تک تک مراحل کار بر روی این زمین مستند سازی می شود و تمامی مراحل زیرسازی در آزمایشگاه مورد آزمایش قرار خواهد گرفت و تنها در صورت تایید روی زمین پیاده سازی خواهد شد.

 


 

نظرات شما