بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

English العربیه

چمن مصنوعی چینی

  • تاریخ انتشار
  • 08 فروردين 1401

چمن مصنوعی مدتی است که به یک کالای لوکس و شیک تبدیل شده است که هر کسی از صاحبخانه ها گرفته تا کسب و کارهای مختلف و حتی شهرداری ها استقبال گرمی از آن نمودند.
با وجود رنگ های متعدد و طراحی های نوآورانه، چمن مصنوعی در انواع مختلفی وجود دارد که همگی آن ها می بایست هم ماندگاری بالایی داشته باشند و هم با هر شرایط آب و هوایی موجود مطابقت و سازگاری بیابند.

چمن مصنوعی چینی

چمن مصنوعی چینی
 

چمن مصنوعی چینی بخریم یا خیر؟
بازار چین مانند هر کالا و محصول دیگری که در این کره خاکی وجود دارد، اقدام به ساخت چمن های مصنوعی و ارسال به سراسر دنیا نموده است. اگرچه حدود 4 سال است که وارد شدن چمن های مصنوعی چینی به ایران ممنوع اعلام شده است (زیرا چمن مصنوعی جزو اقلامی است که در صورت امکان تولید آن در ایران، حق وارد شدن به کشور را ندارد)، اما همین چمن های چینی که در بازار مشاهده می کنیم، به صورت قاچاق راه خود را میان چمن های مصنوعی مختلف ایرانی باز نموده اند.

متاسفانه این چمن های چینی که وارد می شوند اصلا نمی توانند گزینه مناسبی برای زمین های ورزشی و حتی اهداف تزئینی و محوطه سازی باشند و به جای این که هزینه‌هایتان را کاهش دهند، خرج بیشتری برایتان می تراشند و در مدت زمان کوتاهی شما را با چمن های زشت و زننده که هیچ شباهتی به اولین روزی که نصب شدند ندارند، مواجه می نمایند.


چرا باید به چمن مصنوعی تولید داخل و ساخت ایران اعتماد کنیم؟
شرکتی هم چون آسیاچمن با 20 سال سابقه تولید چمن های مصنوعی که تحت لیسانس شرکت تیولون هلند می باشد (شرکت تیولون و تن کیت هلند بیش از 80 درصد الیاف چمن های مصنوعی جهان را تامین می نماید) و از فناوری و تکنولوژی مورد تایید آن ها برای ساخت محصولات خود به کار می برد، خود دلیل محکم و بی چون چرایی برای اعتماد به چمن مصنوعی ایرانی و تولید داخل می باشد.
تیم آسیاچمن با تکیه بر پشتکار نیروی جوان ایرانی و بهره گیری از بروزترین تکنولوژی های روز دنیا برای ساخت و ارائه چمن هایی که از کیفیت درجه یکی برخوردار هستند و ویژگی های خارق العاده و دوام بالایی دارند، از هیچ چیز دریغ نمی کند.


چگونه چمن مصنوعی ایرانی را از چمن مصنوعی چینی تشخیص دهیم؟
برای این که بتوانید به تولیدکننده چمن مصنوعی در داخل کشور به جای انواع چینی و بی کیفیت آن اعتماد کنید، نیاز به نشانه هایی دارید. به دلیل عدم زیبایی ظاهری کافی (طبیعی به نظر نرسیدن) و نقص در کارایی این انواع چمن مصنوعی چینی بی کیفیت، توصیه می کنیم از خرید آن ها صرفه نظر کنید. اگر نیاز به دلیل محکم تری دارید، با ما در ادامه همراه باشید.

 

چمن تولید ایران یکی از بهترین و با کیفیت ترین تولیدات ایرانی است که با توجه به تجربه سالیان سال تولید این محصول می تواند قابل اعتماد باشد برای کسب اطلاع بیشتر در مورد این محصول به مقاله آیا باید به چمن مصنوعی ایرانی اعتماد کنیم؟  سری بزنید.

1.عرض کم الیاف
بهتر است به الیاف چمن هایی که در اختیار دارید، خوب نگاه کنید. بهترین راه این است که از هر کدام تعدادی الیاف جدا کنید و کنار هم قرار دهید.
این موضوع را به یاد داشته باشید که هر چه عرض الیاف کمتر باشد، نمی توانند مقاومت بالایی داشته باشند و از این رو به راحتی تحت تاثیر آسیب های محیطی قرار می گیرند و یا خیلی زود تخت و هموار دیده می شوند.
کلید اصلی تشخیص چمن مصنوعی که ظاهر طبیعی دارد این است که الیاف آن بتوانند با شکل و عرض مناسبی که دارند، حالت ایستاده خود را حفظ کنند.


2. باریک و نازک بودن الیاف
بهتر است در میان خصوصیت های چمن مصنوعی مورد نظر خود به دنبال عبارت ضخامت الیاف و یا نخ های چمن مصنوعی (Filament Thickness) باشید که اساسا با واحد میکرون اندازه گیری می شود. هر چه این اندازه بیشتر باشد، الیاف چمن ضخیم تر است و از این رو زمانی که آن ها را در برابر یک منبع نوری بگیرید، می بینید که نور از الیاف عبور نمی کند و شفاف نمی باشند.
در واقع کارخانه چمن مصنوعی آسیاچمن روی نوع و مقدار مواد به کار رفته در الیاف خود تمرکز می کند تا نه تنها ضخامت مناسبی داشته باشند و طبیعی به نظر برسند، بلکه بتوانند در برابر عوامل مختلف مقاومت بالایی از خود نشان دهند.
 
3. تراکم پایین
در ساخت چمن مصنوعی چینی الیاف با تراکم بالایی بکار برده نشده است و همین موضوع دلیل ارزان بودن و کم کیفیت بودن آن می باشد.
در واقع هر چه چمن پراکنده تر باشد، مواد کمتری در پروسه تولید آن به کار می رود و از این رو قیمت کمتری خواهد داشت اما به هیچ وجه از نظر کیفیت، دوام، ماندگاری و مقاومت قابل مقایسه با چمن مصنوعی ایرانی مرغوب نیست.
چمن های پرپشت و متراکم آسیا چمن به این منظور طراحی شده اند تا لطافت زمین را زیر پاهای شما ایجاد کنند و این حس را به شما منتقل کنند که در چمنزارها و جنگل های واقعی و طبیعی قدم می گذارید.
البته میزان تراکم لازم برای چمن مصنوعی محوطه، زمین ورزشی ،پارک، مدارس و غیره با هم تفاوت دارد. بر همین اساس، این تنوع چمن ها در تراکم های مختلف را فقط از یک تولیدکننده چمن مصنوعی معتبر ایرانی می توانید انتظار داشته باشید.

و اما یک نکته بسیار مهم!
از همه مهمتر آسیاچمن بعد از سال ها تلاش حدود سه سال پیش تا به حال در زمینه تولید الیاف چمن مصنوعی نیز خودکفا شده است و همین امر مهر تاییدی بر اعتماد به چمن مصنوعی ساخت ایرانی می باشد که صفر تا صد آن در داخل کشور و تحت لیسانس بهترین شرکت تولید چمن مصنوعی در جهان (تیولون هلند) در ایران انجام شده است.
همه این ها در حالی است که آسیاچمن هم چنان نمایندگی انحصاری شرکت تن کیت هلند را دارد و با آن ها همکاری می نماید و الیاف خود را از آن ها تامین می نماید. از این رو چه بهتر که از تولید داخلی و صاحبان کارخانه چمن مصنوعی حمایت کنیم و شاهد حذف چمن های بی کیفیت و نامرغوبی باشیم که در خور و شایسته جامعه ایرانی و مردم عزیز نمی باشند.

 
4. رنگ پریدگی
زمانی که می خواهید با چمن مصنوعی چشم انداز سبزی را به محوطه خود ببخشید و یا زمین ورزشی خود را مجهز به چمن های مصنوعی بادوام کنید، مطمئنا تنها چیزی که در این میان از همه بیشتر دخیل می باشد، تاثیر نور خورشید بر الیاف آن ها است.
چمن مصنوعی چینی ضعیف و کم کیفیت در برابر اشعه های ماوراء بنفش نور خورشید تثبیت نشده است و همین امر مقدمه رنگ پریدگی و محو شدن رنگ آن ها در کوتاه مدت می شود که مطمئنا ظاهر خوشایندی در معرض نمایش می گذارند که باب دل هیچ کس نیست.
اما در مقابل آسیاچمن با به کارگیری تکنولوژی برتر و روز دنیا اقدام به ساخت چمن های مرغوبی نموده است که الیاف آن ها نه تنها در برابر ساییده شدن مقاومت بالایی دارند، بلکه به مدت 10 سال چمن های خود را از هرگونه رنگ پریدگی نیز ضمانت می نماید، به این ترتیب به هیچ وجه رنگ خود را از دست نمی دهند و سرسبزی خود را در هر شرایطی تقدیم حضورتان می نمایند.


5. وجود حفره در زیر چمن مصنوعی
این یکی از بارزترین و مشخص ترین نشانه هایی است که چمن مصنوعی مرغوب آسیاچمن را از چمن مصنوعی چینی مجزا و متمایز می کند.
تولیدکنندگان چینی، چمن های خود را به گونه ای ساخته و طراحی می کنند که حفره هایی در زیر چمن مصنوعی به منظور خروج بهتر آب وجود داشته باشد، زیرا در پروسه نصب هیچ گاه چمن مصنوعی را چسب کاری نمی کنند و این امر اجازه خروج راحت تر آب را می دهد.
اما تیم آسیاچمن در پروژه های محوطه سازی و تزیینی دور تا دور کار را با چسب های مخصوص محکم می نمایند و آب و مایعات نیز به وسیله بکینگ نفوذپذیر، تخلیه و زهکشی شده و از طریق سیستم تخلیه آب که از قبل در آن مکان وجود داشته است، از سطح خارج می گردد.
البته لازم به ذکر است که سیستم چمن مصنوعی فوتبالی آسیاچمن متفاوت است، زیرا به دلیل بیس و پایه ای که مخصوصا برای زهکشی و تخلیه آب در سطح زمین مهیا می گردد، وجود حفره در زیر چمن را الزامی می سازد اما این موضوع به هیچ وجه درباره چمن های تزئینی آسیاچمن صدق نمی کند، از جمله چمن مصنوعی تراس، چمن مصنوعی روف گاردن، چمن مصنوعی بالکن و غیره.

 
6. ضعیف بودن بکینگ
یکی از مهمترین اجزای سیستم چمن مصنوعی به بکینگ یا زیره آن باز می گردد که می تواند پایه و اساس خصوصیت ماندگاری و دوام بالای چمن های مصنوعی باشد.
بکینگ قسمتی از چمن مصنوعی است که الیاف روی آن کوک خورده و قرار می گیرند و شامل یک لایه بیس و ثانویه می شود.
بکنیگ بیس جایی است که الیاف روی آن کوک می خورند و بکینگ ثانویه که در برخی موارد از لاتکس و در برخی شرایط دیگر از پلی اورتان ساخته می شود، الیاف را محکم سر جای خود نگاه می دارد و موجب حفظ حالت طبیعی چمن ها می گردد.
یکی از مواردی که موجب می شود چمن مصنوعی چینی بی کیفیت و ضعیف باشد، به نوع لاتکس به کار رفته در بکینگ آن ها باز می گردد که اصلا درجه یک و مرغوب نمی باشد و همین امر به ترک برداشتن بکینگ در مواجه با سرما و گرما و مطابق با آن انبساط و انقباض و در نهایت ترک برداشتن و پاره شدن بکینگ و جدا شدن الیاف منجر می گردد.

چاره چیست؟
برای جلوگیری از انتخاب بکینگ باکیفیت چمن مصنوعی، از تولیدکننده و کارخانه چمن مصنوعی خود بخواهید تا نمونه هایی برای شما ارسال کنند و یا اگر به صورت فیزیکی در فروشگاه و شرکت مورد نظر حضور دارید، یک نمونه و یا بخشی از چمن مصنوعی را برداشته و در دست بگیرید، سپس سعی کنید با ناخن لایه بیس و ثانویه بکینگ آن را بکشید، اگر بکینگ از کیفیت بالایی برخوردار باشد، جدا کردن آن ها امکان ناپذیر است.


7. طول عمر کوتاه
هدف از ساخت چمن مصنوعی این است که چشم انداز و فضای سبز شما، بیش از چمن های طبیعی یعنی چیزی حدود 10 تا 15 سال ماندگاری داشته باشد، بدون اینکه مجبور به جایگزینی آن ها شوید، بدون این که الیاف آن رنگ پریده و پوسیده شده و کارایی خود را از دست بدهند.
این در حالی است که تولیدکنندگان و شرکت های چمن مصنوعی چینی موجود در بازار به دلیل کاهش هزینه های خود و جلب توجه مشتریان به وسیله قیمت ارزان، نه تنها به سراغ مواد اولیه مرغوب نمی روند، بلکه پروسه ساخت محصولات خود را با نظارت و کنترل کیفیت همراه نمی کنند و از این رو نتیجه امر به وجود آمدن چمن های مصنوعی بی کیفیتی می شود که در عرض یک و یا حتی دو سال تغییر چشمگیری می کنند و یا حتی به طور کلی دیگر قابل استفاده نخواهند بود.

 


نتیجه
برای این که هنگام خرید چمن مصنوعی تزئینی و ورزشی دچار اشتباه نشوید و سرمایه گذاری خود را به فنا ندهید، بهتر است بیش از هر چیزی از تولیدکننده و کارخانه چمن مصنوعی مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید و دریابید که آیا آن ها در این زمینه سابقه طولانی دارند و آیا می توانید به کیفیت محصولاتشان اعتماد کنید یا خیر.
توجه به نکاتی که در بالا بیان شد موجب می شود به راحتی چمن مصنوعی چینی را از چمن مصنوعی ایرانی مرغوب و درجه یک تشخیص دهید و از مزیت های شگفت انگیز آن بهره مند شوید، بدون این که در مدت کوتاهی پشیمانی به بار بیاورید.

نظرات شما