بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در کاشان

  • تاریخ انتشار
  • 16 تير 1400

شاید اولین چیزی که با نام شهر کاشان در ذهن ما نقش می بندد، سنت متداول ما ایرانی ها باشد که در اردیبهشت ماه هر سال برای فیض بردن از فصل گلاب گیری در این شهر حضور می یابیم. همه جا پر است از عطر گل محمدی  که واقعا حال و هوای خاصی دارد.

خرید چمن مصنوعی در کاشان

خرید چمن مصنوعی در کاشان
 


مردم این شهر و دیار مراسم گلاب گیری را با آدابی خاص و همراه با شکرگزاری انجام می دهند و از طرف دیگر همین مراسم، نقطه قوت اقتصاد این شهرستان به شمار می رود.


اما این تنها روی خوش ماجرا است، اگر دقیق تر درباره این شهر تحقیق کنید، متوجه می شوید که با مشکلات زیست محیطی بسیاری رو به رو است.

1.آلایندگی ها موجود در هوا
2. استفاده از پساب فاضلاب برای آبیاری فضای سبز اطراف اتوبان
3. چمن کاری بی رویه توسط شهرداری و مصرف بی رویه آب
4. و خیلی از مشکلات دیگر

این ها مهمترین معضلاتی هستند که مردم شهر کاشان را دچار مشکل کرده است، آن هم شهری که از نظر آب و هوایی در رده گرم و خشک و یا حتی بیابانی قرار می گیرد و بحران کم آبی در این منطقه بسیار مسئله جدی قلمداد می شود.


مشکل اصلی کجا است؟
شاید ظاهرا چمن های طبیعی و چمن کاری در حوزه های شهری مشکل و مسئله بزرگی محسوب نشود، اما باید بگوییم که آبی که برای سالم و سرحال ماندن چمن های طبیعی در طول سال مصرف می شود واقعا سرسام آور است.
اگر حساب کنید که فقط برای چمن های حیاط خود چقدر در طول سال بابت آن قبض آب می پردازید و چقدر آب را بابت آن هدر می دهید، شاید با ضرب کردن آن در ابعاد وسیع چمن های شهری، واقعا متوجه عمق ماجرا بشوید.


چاره چیست؟
شرکت آسیاچمن تولیدکننده انواع چمن های مصنوعی باکیفیت که از مرغوب ترین و مقاوم ترین مواد تشکیل دهنده ساخته شده اند، می تواند راه حل و جایگزین مناسبی را به جای چمن های طبیعی به شما عزیزان ارائه دهد. شما می توانید برای خرید چمن مصنوعی در کاشان به شعبه آسیاچمن مراجعه کنید تا با رنج بسیاری از این محصول رو به رو شوید.
این موضوع به این معنا است که هر کسی با هر هدف و نیازی که دارد می تواند از چمن مصنوعی ساخت این شرکت بهره مند شود و بدون آسیب رساندن به محیط زیست و دامن زدن به معضلات شهر خود، از سرسبزی و طراوت چمن ها لذت ببرد.

 

چرا چمن مصنوعی راه مناسبی برای مکان های عمومی در شهر کاشان می باشد؟
با وجود مشکلات زیست محیطی موجود در کاشان، یکی از راه حل هایی که می توان روی آن حساب باز کرد، "چمن مصنوعی" می باشد که می تواند از بسیاری جهات برای مکان های عمومی و شهری مناسب و مقرون به صرفه در نظر گرفته شود.
می پرسید چرا؟
با ما همراه باشید.


1.نگهداری از آن ارزان تر است
این موضوع را مخصوصا مسئولان شهرداری بیشتر درک می کنند که هزینه های نگهداری از چمن های طبیعی واقعا روز به روز بیشتر و بیشتر می شود.
در واقع باید یک تیم کامل و کارآزموده برای نگهداری از چمن ها در سطح شهر به کار گرفته شود، از هرس کردن ها، کوتاه کردن ها گرفته تا کود دادن، سموم دفع آفات و مقابله با علف های هرز، این لیست پایان ناپذیر است.
اما چمن مصنوعی به کمترین میزان نگهداری نیاز دارد، این یعنی هزینه و بودجه کمتر برای رسیدگی به فضاهای سبز شهری.


2. مزاحمت کمتر در مکان های عمومی
با خرید چمن مصنوعی در کاشان و استفاده از آن در بخش های تفریحی و یا فضاهای سبز در سطح شهر، دیگر سر و صدای دستگاه های زننده چمن زن وجود نخواهد داشت و آلودگی ناشی از سوخت این دستگاه ها نیز دیگر نگران کننده نخواهد بود.
حالا دیگر کارمندان در دفاتر کاری، دانش آموزان در مدارس، دانشجویان در دانشگاه ها و حتی مردم عادی نیز می توانند در هوای گرم پنجره را باز کنند، بدون این که صدای سرسام آوری مخل آسایش و تمرکز آن ها شود.

از طرف دیگر، شهروندان می توانند 24 ساعت روز از چمن های سبز استفاده کنند، چراکه رسیدگی به چمن مصنوعی بسیار سریع صورت می گیرد و مزاحمتی ایجاد نمی کند.
از این رو دیگر مردم هنگام قدم زدن روی چمن ها مجبور نمی شوند به دلیل سر رسیدن تیم رسیدگی به چمن ها، از فضای سبز فاصله بگیرند و به شانس خود لعنت بفرستند.

 

3. چمن مصنوعی در هر روز از سال قابل استفاده است
یکی از بزرگترین مزیت های خرید چمن مصنوعی در کاشان این است که هیچ گل و لای و کثیفی را به وجود نمی آورد.
اگر در گذشته به دلیل بارش باران و گلی شدن معابر با ماشین های کثیف و کفش های گل آلود رو به رو می شدید، اما حالا می توانید این تجربه های تلخ را به دست فراموشی بسپارید. هر آبی که با چمن مصنوعی تماس پیدا کند به سرعت به زمین زیر لایه بکینگ چمن زهکشی می شود.
بیشتر چمن های مصنوعی می توانند به ازای هر دقیقه و هر متر مربع، 50 لیتر از آب باران را تخلیه و زهکشی کنند. این کار به دلیل وجود بکینگ پر قدرت و نفوذپذیر چمن مصنوعی انجام می پذیرد.

از همه مهم تر عدم وجود این همه بهمریختگی مخصوصا در روزهای بارانی به معنی کاهش سطح لغزنده معابر و جاده ها می باشد که خطر تصادفات را نیز به شدت کاهش می دهد و مانع لیز خوردن عابرین در گذرگاه ها می گردد.

 

4. می تواند زیبایی دو چندانی به مکان های عمومی ببخشد
این محصول این قابلیت چشمگیر را دارد که در مدت زمان کوتاهی هر محیطی را به طور شگفت انگیز زیباتر و جذاب تر نشان دهد. همه این ها در حالی است که برای این که همیشه سبز و باطراوت باشد، به هیچ نور خورشید و آبی نیاز ندارد.
این موضوع می تواند خبر خوشی برای مسئولان شهرداری باشد که می توانند در بعیدترین قسمت شهر که شرایط مناسبی برای کاشت گیاهان وجود ندارد، فضای سبزی را برای شهروندان مهیا نمایند.

اگر هم هدفتان از خرید چمن مصنوعی در کاشان این است که بخش هایی از سطح شهر و یا حتی مکان های تفریحی را سبز پوش کنید که میزان تردد در آنجا نزدیک به صفر است، لازم نیست چمن مصنوعی گران قیمتی را بخرید. چمن های مصنوعی ارزان قیمت بسیاری وجود دارند که پاسخگوی نیاز شما می باشند، بدون این که مصنوعی به نظر برسند و چشم انداز طبیعی را زیر سوال ببرند.

 

5. چمن مصنوعی می تواند حجم بالایی از ترافیک و تردد را تحمل کند
مکان های عمومی یک از رایج ترین بخش هایی است که انواع اقسام مردم در آن جا راه می روند و قدم می زنند، شاید اگر دوربینی در یکی از مکان های عمومی نصب کنید، از میزان ترددی که در آنجا صورت می گیرد، شگفت زده شوید.
وجود چمن های طبیعی در این چنین بخش ها، عمر زیاد نخواهد داشت و خیلی زود زمین خاکی و قهوه ای را از خود به جای می گذارد.
اما چمن مصنوعی که از مواد باکیفیت ساخته شده است، مخصوصا اگر مجهز به تکنولوژی Instant Recovery یا ریکاوری سریع باشد، می تواند بازی را جور دیگری رقم بزند.
این چمن های مقاوم الیافی با خاصیت ارتجاعی فوق العاده قدرتمندی دارند که حالت قائم خود را حفظ می کنند. این یعنی چمن های همیشه شاداب و باطراوت با کمترین تلاش از جانب شما، زیبا نیست؟
پیشنهاد می شود که نوع نایلونی چمن مصنوعی را برای این هدف خود به کار ببرید که مقاوم ترین و قدرتمندترین نوع در میان تمامی چمن های مصنوعی به شمار می رود و سال ها می تواند رفت و آمد سنگین و مداوم را تحمل کند.


6. محیط امنی را به وجود می آورد
با خرید چمن مصنوعی در کاشان خطرات و حوادث ناگوار بسیار کاهش می یابد. از جایی که الیاف چمن مصنوعی نرم و لطیف است، می تواند سطح ایمن تر و مطمئن تری را ایجاد کند. در این صورت هنگام سر خوردن و افتادن عابرین شاید آسیب خیلی جدی به آن ها وارد نشود.
برای اطمینان از سلامت شهروندان نیز می توانید از شوک پدها که جاذب ضربه می باشند نیز به کار ببرید.

 
شما این شوک پدها را می توانید در ضخامت های مختلفی پیدا کنید که به هر چمن مصنوعی حس نرم و لطیف و بالش مانندی زیر پاها می دهد.
اگر هدفتان از خرید چمن مصنوعی در کاشان ایجاد محیط امن و زیبا و سبز مخصوصا برای کودکان است، استفاده از این شوک پدها از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

 

7. چمن مصنوعی به هیچ وجه آلرژی زا نیست
همه ما می دانیم یکی از رایج ترین عوامل محرک آلرژی، گرده های علف مخصوصا در فصل بهار می باشد. جالب است بدانید که زمانی که چمن مصنوعی را خریده و نصب کردید دیگر حتی افراد مبتلا به آلرژی نیز می توانند بیرون بزنند و از طبیعت سبز اطراف خود بدون هیچ نگرانی و مشکلی لذت ببرند.


نتیجه گیری
با وجود این همه مزیت که برای خرید چمن مصنوعی در کاشان برای مکان های عمومی وجود دارد، نه تنها مشکلات زیست محیطی این شهرستان تا حد چشمگیری کاهش می یابد، بلکه مکان های سبز و بانشاطی برای تفریح و سرگرمی شهروندان عزیز کاشان مهیا می شود که واقعا سزاوار آن هستند.

 

نظرات شما