بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در همدان

  • تاریخ انتشار
  • 24 تير 1400

همان طور که می دانیم شهر همدان یکی از شهرهای غربی و کوهستانی ایران و به عنوان مرکز استان همدان شناخته می شود. این شهر در دامنه کوه الوند قرار دارد و جزو شهرهای سردسیر ایران محسوب می گردد.
 در سال 1385 همدان "پایتخت تاریخ و تمدن ایران" نام گرفت، زیرا نخستین پایتخت شاهنشاهی ایران، یعنی مادها بوده است.

خرید چمن مصنوعی در همدان

خرید چمن مصنوعی در همدان
 


اگر قصد سفر به این استان و شهر را داشته باشید، جاذبه های  طبیعی و تاریخی بسیاری وجود دارد که شاید بازدید کردن از همه آن ها در مدت زمان کوتاهی امکان پذیر نباشد.


جاذبه های گردشگری
پیست اسکی، آبشار گنجنامه، رودخانه قره چای، غار علی‌صدر، غار قلعه جوق، آرامگاه ابوعلی سینا، آرامگاه بابا طاهر عریان، تپه هگمتانه و غیره.


آب و هوای همدان
به طور کلی همدان هم بهار دل انگیز و پر از شکوفه های رنگارنگ دارد و هم تابستان آن تقریبا گرم و معتدل است و هم پاییز آن سرشار از برگ های زرد و نارنجی بسیار زیبا و دل نواز می باشد و هم زمستان پربرف و سردی دارد.


فضای سبز و دل انگیز در همدان
تمامی این زیبایی های طبیعی شاید در همان جایی که هستند جذابیت دارند و می توانند خاطره های به یادماندنی از طبیعت گردی در ذهنتان ثبت کنند.
اما اگر بخواهید در خانه خود نیز فضای سبزی داشته باشید، شاید وجود چنین طبیعتی شما را به دردسر بیاندازد. به طور مثال به علف های هرز سر به فلک کشیده و چمن های  نامرتب فکر کنید که در فصل های مختلف همدان تحت تاثیر قرار می گیرند.
شاید وجود چنین نمایی در حیاط منزلتان جلوه خوشی نداشته باشد. به همین دلیل است که  بیشتر در حیاط خانه ها و ملک های تجاری، فضاهای سبز به صورت منظم و مرتب و طبق اصول و برنامه راه اندازی می شود.

یکی از مواردی که موجب این نظم و ترتیب در فضای های سبز می شود، چمن مصنوعی است. علاوه بر اینکه بسیاری از هزینه های  نگهداری را کاهش می دهد، می تواند مزیت های بسیاری نیز داشته باشد که به هیچ وجه درباره چمن طبیعی صدق نمی کند.
 

چمن مصنوعی از کجا بخریم؟
آسیاچمن بزرگترین و بروزترین تولیدکننده چمن مصنوعی در ایران و خاورمیانه، سال های سال است که مرکز خرید چمن مصنوعی در همدان را نیز بنا کرده است تا هموطنان عزیزمان در این استان نیز بتوانند از باکیفیت ترین و مرغوب ترین و زیباترین چمن های مصنوعی بهره مند شوند.
ما راه رسیدن به رویای سبزتان را کوتاه و کوتاه تر کرده ایم، این شما هستید که باید قدم اول را بردارید و مشاهده کنید که تحقق رؤیاهایتان تنها قد یک نفس با شما فاصله دارد.


توصیه های مفید برای نگهداری از چمن مصنوعی
زمانی که می خواهید چمن مصنوعی را به جای چمن طبیعی نصب کنید، یکی از رایج ترین نگرانی ها موجود این است که چگونه از آن مراقبت کنید.
ممکن است سوالات بسیاری نیز در این حوزه داشته باشید که مثلا اگر هوای همدان رو به سردی رفت، باید چگونه از چمن مصنوعی مراقبت کرد و یا در ماه های گرم و سوزان تابستان، چه بلایی سر چمن مصنوعی می آید.
با ما در ادامه همراه باشید تا توصیه هایی به شما ارائه داریم که می توانید خیال خود را بابت نگهداری همه جانبه و کامل چمن مصنوعی راحت بسازید.


چگونه از چمن مصنوعی در استان همدان مراقبت کنید؟
بعد از خرید چمن مصنوعی در همدان، نوبت به لیست کارهای مراقبت از آن می رسد که شاید نسبت به چمن طبیعی خیلی ساده و راحت انجام شوند و به وقت زیادی نیاز نداشته باشند، اما در هر صورت بسیار برای دوام هرچه بیشتر چمن مصنوعی ضروری هستند.
از طرف دیگر یکی از مزیت های چمن مصنوعی این است که در هر فصلی قابل استفاده می باشد. این موضوع به این معنی است که کودکانتان همیشه می توانند روی چمن ها  خوش باشند و تفریح کنند و یا حتی به ورزش مورد علاقه خود بپردازند. هم چنین شما یک سطح سبز و زیبایی در اختیار دارید که می توانید کارهای روزمره خود را روی آن انجام دهید.
اما برای این که همیشه از چمن های سبز و باطراوت خود استفاده کنید، باید این موارد را به یاد داشته باشید:


1.شانه زدن الیاف چمن مصنوعی
مدتی بعد از خرید چمن مصنوعی در همدان و نصب آن، ممکن است هنوز هم نیاز داشته باشید الیاف آن را شانه بزنید تا در بهترین موقعیت خود قرار بگیرند.
شاید نیاز باشد این کار را یک بار در هفته و یا دو هفته در میان با یک شانه با موهای نرم و لطیف و در اندازه متوسط انجام دهید. فقط فراموش نکنید که باید به آرامی و با ملایمت این کار را بکنید تا موجب آسیب به چمن های خود نشوید.
بهتر است هر گونه شاخه ها و برگ های روی چمن را جمع آوری کنید و سپس در جهت مخالف، الیاف چمن مصنوعی را شروع به شانه کشیدن کنید تا بتوانند دوباره حالت ایستاده خود را به دست بیاورند و از این که تخت و هموار شوند جلوگیری به عمل آید.
این موضوع مخصوصا در بخش هایی اهمیت دارد که ترافیک و تردد بسیار بالا می باشد.

 

2. چمن مصنوعی را تمیز نگاه دارید
برای این کار شاید نیاز به ابزارها و تجهیزات ساده ای داشته باشید. برای مثال یک جارو مخصوص جمع کردن برگ ها که کار شما را برای جمع آوری آن ها ساده می سازد. از طرف دیگر وجود جاروهای پلاستیکی می تواند گزینه عالی باشد تا برگ های خیس را جمع کنید.
هم چنین باید قیچی مخصوص باغبانی را برای اصلاح و هرس شاخه ها و برگ های درختان و بوته ها خریداری کنید، از این رو از جمع شدن بیش از اندازه آن ها روی چمن خودداری می نمایید.
هنگام خرید چمن مصنوعی در همدان نیز فکر کنید آیا چمن ها در آینده در معرض تردد حیوانات محلی قرار خواهند گرفت یا خیر. از این رو باید فکری به حال خرید جارو مخصوص جمع کردن فضولات آن ها نیز باشید.
برای تمیز کردن لکه های  ساده نیز می توانید از آب و صابون یا هر شوینده ملایم دیگری استفاده کنید.
برای لکه های سرسخت تر مانند روغن، از دستمال و مقداری اسپریت های معدنی کمک بگیرید.


3. با علف های هرز چه کنید؟
حتی بعد از این که چمن مصنوعی را نصب کردید هنوز هم ممکن است این فرصت به علف های هرز داده شود که از سوراخ های  زهکشی چمن مصنوعی رشد کنند و راه خود را به سمت بیرون پیدا نمایند.
برای جلوگیری از این امر پیشنهاد می شود از علف کش استفاده کنید، حدود دو بار در سال کفایت می کند و به طور منظم هر گونه علف هرزی که میان چمن های  خود مشاهده کردید و یا هنگام شانه زدن با آن رو به رو شدید را با دست بکنید.

هم چنین در هنگام خرید چمن مصنوعی در همدان می توانید از شرکت و فروشگاه مورد نظر خود بخواهید برای شما لایه محافظ در برابر علف های هرز را زیر چمن نصب کنند.

 

4. چمن مصنوعی نیاز به بریدن و کوتاه کردن ندارد
یکی از فوق العاده ترین دلایل این که چمن مصنوعی می تواند راه حل مناسبی به جای چمن طبیعی در نظر گرفته شود این است که اصلا نیازی به هرس شدن ندارد. شانه زدن الیاف چمن مصنوعی به اندازه کافی می تواند نمای ظاهری آن را مانند چمن های  طبیعی نمایان کند.
این امر موجب صرفه جویی در خرید ابزارآلات و تجهیزات شما می شود، زیرا نیاز ندارید تا مبلغ هنگفتی را برای دستگاه چمن زن یا تجهیزات مخصوص بریدن چمن ها صرف کنید  و هم چنین وقت آزاد بیشتری در اختیار خواهید داشت.

 

سوالات متداول درباره خرید چمن مصنوعی در همدان


آیا در برابر تمامی فصل های استان همدان مقاوم می باشد؟
چمن مصنوعی به اندازه کافی می تواند در برابر آب و هوای چهارفصل استان همدان ماندگاری داشته باشد. زمانی که بارش برف سنگین باشد، کافی است اجازه دهید تا برف روی چمن ها به طور طبیعی آب شود.
از طرف دیگر قدرت زهکشی و تخلیه آب چمن مصنوعی واقعا حتی بهتر از چمن طبیعی عمل می کند و این موضوع خیال شما را بابت بارش باران در استان همدان راحت می سازد.

 

آیا رنگ چمن مصنوعی به مرور زمان محو می شود؟
چمن مصنوعی که در برابر اشعه UV مقاوم است، به این معنی است که به مرور زمان رنگ خود را از دست نمی دهد.
این موضوع برای شما به این مفهوم می باشد که این گونه چمن های مصنوعی، زمین ورزشی و یا زمین‌بازی‌تان را همیشه در تمام طول سال سبز و سالم نگاه می دارند.


آیا می توانید از جت واش روی چمن مصنوعی استفاده کنید؟
اگر چه امکان پذیر است که از شستشوی قدرتمندی مانند جت واش روی چمن خود استفاده کنید، اما مراکز خرید چمن مصنوعی در همدان به شما گوشزد می کنند که در صورت نیاز و استفاده از فشار بالای آب، باید جانب احتیاط را رعایت کنید.
شاید به این وسیله چمن‌هایتان را خیلی سریع تمیز کنید، اما نازل جت واش باید حداقل 30 سانتی متر از چمن مصنوعی فاصله داشته باشد تا مانع آسیب به اجزای آن شود.
اگر نازل را با زاویه نسبت به سطح چمن در دست نگاه دارید، این مزیت را به همراه دارد که الیاف چمن نیز پراکنده می شوند و همین موضوع موجب صرفه جویی در وقت شما هنگام شانه زدن آن می گردد.

 

آیا می توانید روی چمن مصنوعی را جاروبرقی بکشید؟
زمانی که می خواهید از چمن مصنوعی نگهداری کنید، توصیه نمی شود از جاروبرقی استفاده کنید زیرا به الیاف آن آسیب وارد می کنید. در این صورت الیاف از بکینگ جدا می شود و قسمت هایی از چمن شما خالی به نظر می رسند.


کلام آخر
چمن مصنوعی یک محصول تطبیق‌پذیر و سازگار است که می توانید از آن در هر جای منزل و یا حتی ملک تجاری خود برای هر هدفی که در نظر دارید، به کار ببرید. شرط دستیابی به چشم انداز سبز و خیره کننده، اعتماد به یک تولیدکننده یا شرکت معتبر و نگهداری صحیح و اصولی از چمن مصنوعی می باشد.
اما به طور کلی اصلا نمی توانید حجم بالایی از کارها و اقدامات لازم برای چمن طبیعی را با چمن مصنوعی مقایسه کنید. با این محصول باید به روزهای راحت و پر از آرامش خود سلام بگویید.

نظرات شما