بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در گیلان

  • تاریخ انتشار
  • 31 خرداد 1400

یکی از جدی ترین و مهم ترین دلایلی استفاده از چمن مصنوعی در استان گیلان مقابله با علف های هرز است. بیشتر حیاط خانه های شمالی خاکی بوده و بسیاری از افراد بومی و حتی ساکنین ویلا که اقامت موقت دارند، درصدد ایجاد یک باغ سرسبز به همراه گیاهان و درختان و البته چمن های سبز می باشند تا بتوانند در آب و هوای دلپذیر گیلان، از سرسبزی و طراوت اطراف خود لذت ببرند.

خرید چمن مصنوعی در گیلان

خرید چمن مصنوعی در گیلان

 


 

زمانی که بحث خرید چمن مصنوعی در گیلان می آید، شرکت آسیاچمن نامی آشنا و به یادماندنی می باشد و دلیل آن هم این است که پروژه های فضای سبز بسیاری در این استان به نام خود به ثبت رسانده است. این کارخانه تولیدی معتبر تمامی انواع چمن های مصنوعی را با سطح کیفی بالا و قابل رقابت با انواع نمونه های خارجی می سازد و می تواند پاسخگوی نیاز هر مشتری با هر سلیقه ای باشد.

 

آیا چمن مصنوعی مساوی با خداحافظی با علف های هرز می باشد؟
شاید اگر با علف های هرزی به صورت تک و توک در چمن مصنوعی خود روبرو شوید با خود فکر کنید که چرا در کل دنیا این اتفاق برای شما افتاده است؟
اما نگران نباشید خلاص شدن از شر آن ها واقعا ساده است. به علاوه، گزینه های متعددی وجود دارد که به شما کمک می کنند تا مانع رشد مجدد آن ها شوید.
در هر صورت بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که به وسیله چمن مصنوعی، هرگز با حیاطی مملو از علف های هرز رو به رو نخواهید شد، چیزی که درباره چمن طبیعی و یا حتی حیاط های خالی از هر گونه چمنی صدق می کند.


روش اول: از بین بردن علف های هرز در چمن مصنوعی
 
1.روی علف های هرز آب جوش بریزید
یک کتری آب جوش تهیه کنید و آن را مستقیما روی علف ها بریزید تا آن ها را از بین ببرید. نگران نباشید اگر برای خرید چمن مصنوعی در گیلان بسیار وقت گذاشته باشید و نوع با کیفیت آن را تهیه کرده باشید، نه تنها در برابر حرارت آب جوش از بین نمی رود، بلکه رنگ آن به هیچ وجه محو نمی گردد.
●    زمانی که علف ها خشک شدند و بعد از چند ساعت از بین رفتند، آن ها را با دست بکنید و دور بریزید.
●    برخی از علف ها که ریشه عمیق تری دارند شاید نیاز داشته باشند چندین بار این کار را تکرار کنید تا به طور کامل آن ها را از بین ببرید و به راحتی از زمین جدا کنید.

 

 
2. روی علف ها را با سرکه اسپری کنید
این یک روش غیر سمی برای از بین بردن علف های هرز می باشد. بهتر است از سرکه سفید استفاده کنید و آن را روی چمن مصنوعی خود اسپری نمایید. به این ترتیب بدون این که مواد شیمیایی سخت و قوی با چمن ها در تماس باشند، علف های مزاحم را از بین می برید. اگر برخی از علف ها بعد از یک بار اسپری کردن از بین نرفتند، این کار را چندین روز ادامه دهید.
●    شما می توانید یک بطری اسپری را در فروشگاه و مغازه های مخصوص لوازم باغبانی پیدا کنید. هم چنین می توانید آن ها را به صورت آنلاین سفارش دهید.
●    سرکه سمی نیست و محیط زیست دوستانه می باشد، از این رو با خیال راحت علف های رشد کرده روی چمن مصنوعی خود را به این محلول آغشته کنید.

 

3. ریختن نمک غذاخوری روی علف های هرز و جلوگیری از رشد مجدد آن ها
مقدار نمک آشپزخانه بردارید و مستقیما روی علف های هرز خود بپاشید تا موجب دی هیدراته یا خشک شدن آن ها شده و آن ها را از بین ببرید.

 

نکاتی که شرکت های خرید چمن مصنوعی در گیلان در این زمینه به شما گوشزد می کنند:
●    مراقب باشید که نمک را کجا می پاشید، زیرا موجب خوردگی سطوح سیمانی، آجری و سنگفرشی می شود.
●    از این که نمک را در بخش هایی که آب جریان دارد بریزید، ممانعت کنید، زیرا می تواند به ریشه درختان و گیاهان شما راه پیدا کند و همه چیز را از بین ببرد و مانع رشد مجدد آن ها شود.
●    به یاد داشته باشید که نمک در زمین زیر چمن مصنوعی نیز نفوذ می کند و از رشد مجدد علف های هرز جلوگیری می نماید. پس اگر قصد دارید بعد از مدتی چمن مصنوعی را بردارید و در آن جا گیاهانی بکارید، از این روش استفاده نکنید.

 

4. محلولی از الکل، مایع دستشویی و آب را به عنوان جایگزینی برای از بین بردن علف های هرز آماده کنید
اگر مقداری الکل ضدعفونی کننده  یا الکل رابینگ یا الکل اتانول در منزل دارید، می توانید از آن به عنوان یک روش موثر در این زمینه به کار ببرید.
حدود 30 میلی لیتر از الکل را با دو فنجان آب و چند قطره مایع دستشویی با هم میکس کنید و در اسپری بریزید و خوب تکان دهید. سپس آن را مستقیما روی علف های هرز اسپری کنید تا در برابر نور خورشید خشک شوند.

زمانی که می خواهید خرید چمن مصنوعی در گیلان برابر باشد با چمن هایی که در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و نور خورشید و تماس با هر نوع موادی، مقاومت بالای خود را حفظ می کند (به جز مواد شیمیایی سخت و خورنده)، باید به کیفیت و ماندگاری آن اعتماد داشته باشید. تنها در این صورت است که استفاده از چنین محلول الکلی می تواند روی کیفیت چمن مصنوعی شما بی تاثیر باشد.
 

5. از یک محصول از بین برنده علف های هرز به عنوان یک گزینه قدرتمندتر استفاده کنید
اگر به دنبال یک روش ساده و موثر هستید، می توانید به سراغ محلول های آماده برای از بین بردن علف های هرز بروید تا آن ها را سریعا از بین ببرید. انجام دادن این کار نیز بسیار ساده است، کافی است آن را مستقیما رو بخش های مورد نظر خود اسپری کنید.
●    می توانید این محلول های ویژه را در مراکز خرید چمن مصنوعی در گیلان یا هر فروشگاه لوازم باغبانی پیدا کنید.
●    سعی کنید از این محلول در کنار گیاهان، درختان، درختچه ها و بوته های حیاط به کار نبرید.

 

روش دوم: ریمو کردن و جلوگیری از علف های هرز
 

1.علف های هرز در حاشیه چمن مصنوعی را با دست بکنید و ریمو کنید
به دنبال علف هایی باشید که در لبه ها و حاشیه های چمن مصنوعی شما رشد کرده اند. تا جایی که می توانید انگشتان خود را نزدیک به ریشه آن قرار داده و سپس به سمت بالای زمین بکشید.
●    این چنین علف های هرزی که اطراف و دور چمن مصنوعی رشد می کنند، معمولا در لایه های زیرین ریشه نکرده اند و به راحتی با دست جدا می شوند.
●    همیشه چشمان خود را دور حاشیه های چمن بگردانید و سعی کنید به محض دیدن هر یک از علف های هرز، آن ها را سریعا بکنید و جدا کنید.

 
2. با پیچ گوشتی، مواد اینفیل و پرکننده در چمن را شل کنید تا علف های هرز را به راحتی بیرون بکشید
متصدیان مراکز خرید چمن مصنوعی در گیلان به شما پیشنهاد می کنند که از مواد اینفیل یا پرکننده میان الیاف چمن خود استفاده کنید تا حالت قائم خود را حفظ کنند. اما به هر حال، باز هم امکان رشد علف های هرز میان این الیاف نیز وجود دارد.
در این زمینه باید پیچ گوشتی را بردارید و مواد اینفیل را اندکی شل کنید و در نهایت به آرامی علف هرز را از چمن مصنوعی خود جدا کنید.
●    اگر این کار را بدون شل کردن مواد اینفیل انجام دهید، ریشه های الیاف ممکن است بریده شده و دوباره در همان جا رشد کنند.

 

3. آرد ذرت را روی بخش هایی که علف های هرز وجود دارند، بریزید تا از رشد مجدد آن ها جلوگیری نمایید
هر بخشی که مشکوک به رشد این علف های مزاحم روی چمن مصنوعی خود هستید را رصد کنید، سپس مقداری آرد ذرت در آن نواحی بریزید تا مانع جوانه زدن و رشد کردن دوباره آن ها شوید.
●    آرد ذرت هم غیر سمی است و هم ضرری برای گیاهان اطراف چمن مصنوعی شما ندارد، از این رو بدون هیچ نگرانی می توانید از آن استفاده کنید.


 

4. از لایه محافظ در برای علف های هرز زیر چمن مصنوعی به کار ببرید
زمانی که به مراکز خرید چمن مصنوعی در گیلان مراجعه کنید و به آن ها می گویید که می خواهید از چمن مصنوعی در حیاط و باغ خانه و ویلای خود استفاده کنید، بی شک برای رها شدن از علف های هرز، لایه محافظ و مخصوص را پیشنهاد می دهند که مانع رشد این گیاهان مزاحم می شود.

در پروسه نصب باید این لایه محافظ زیر چمن مصنوعی قرار بگیرد. فقط دقت داشته باشید که پروسه نصب چمن مصنوعی باید توسط افراد حرفه ای صورت بگیرد تا این لایه محافظ در برابر علف های هرز در جای مناسب خود و به درستی قرار بگیرد.

 

کلام آخر
شاید استان پر بارش و آب و هوای شرجی و مرطوب استان گیلان شرایط را برای رشد هر گیاهی اعم از علف های هرز مهیا کند، اما برای این که تمام وقت خود را صرف مقابله با آن ها نکنید، بهتر است از چمن مصنوعی استفاده کنید.
علف های هرزی که روی چمن مصنوعی رشد می کنند نسبت به چمن طبیعی واقعا انگشت شمار می باشند که برای همان تعداد کم نیز راه حل های ساده و کاربردی وجود دارد که در بالا به طور مفصل توضیح دادیم.
پس می توانید حتی در استان گیلان نیز فضای سبز و بی دردسری را در منزل خود تجربه کنید و از آب هوای ناب این شهر و این منطقه از ایران در کمال آرامش و امنیت لذت ببرید.

 

نظرات شما