بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در چابهار

  • تاریخ انتشار
  • 11 مهر 1400

چابهار از نام چهار بهار گرفته شده است، زیرا آب و هوای آن در کل روزهای سال بهاری است به همین دلیل است که لقب سرزمین همیشه بهار به آن داده اند.
زمانی که بحث شهرهای توریستی مهم به میان می آید، مطمئنا شهرهایی مانند شیراز، اصفهان، مشهد، کیش یا شهرهای شمالی ایران بیش از هر چیزی به ذهن خطور می کند.

خرید چمن مصنوعی در چابهار

خرید چمن مصنوعی در چابهار

جذابیت ها و زیبایی های کشور عزیزمان تنها محدود به آن ها نمی شود و مکان های متفاوت و حیرت انگیزی در جای جای ایران وجود دارد که یکی از آن ها شهر زیبای چابهار در جنوب شرقی ایران است. این شهر بندری جاذبه های طبیعی دارد که نظیر آن را در هیچ کجای ایران مشاهده نمی کنید.
این شهر در استان سیستان و بلوچستان دارای موقعیت ویژه و مهم بازرگانی می باشد که قابلیت پهلوگیری کشتی ها و اقیانوس پیماها را دارد.

آب و هوای چابهار
هم‌جواری با دریا، نزدیک بودن به مدار رأس‌السرطان و قرار گرفتن در مسیر بادهای موسمی شبه‌قاره هند و جبهه‌های استوایی همگی دست‌به‌دست هم داده اند که این منطقه دارای آب و هوای گرمسیری معتدل با رطوبت نسبی باشد. در فصل زمستان چابهار گرم ترین و در تابستان نیز خنک ترین منطقه ایران به شمار می رود.
به طور کلی تغییر چندانی در آب و هوای چابهار در طول سال رخ نمی دهد و رطوبت نیز تنها در ماه های اردیبهشت و خرداد ، دو درجه بالا می رود.

فضای سبز و شهر چابهار
با توجه به این که چابهار در منطقه گرم و خشک قرار دارد، بدیهی است که کمبود آب یکی از چالش های فضاهای سبز این منطقه باشد. اقداماتی که مسئولان برای افزایش سرانه فضای سبز نیز انجام داده اند شامل احداث آب بند ها، تصفیه خانه ها، آبیاری تحت فشار و غیره می باشد.
یکی از پروژه هایی که بسیار روی آن تاکید می شود، استفاده از پساب ها و آب های فاضلاب تصفیه شده برای آبیاری چمن ها و فضای سبز می باشد.
اما دو نکته در این جا حائز اهمیت  است: هزینه بسیاری باید صرف احداث تصفیه خانه های مجهزی شود تا بتوانند آلودگی های میکروبی و شیمیایی را از بین ببرند و در نهایت آب تصفیه شده برای استفاده در این زمینه امن و بی خطر شود.
از طرف دیگر صنایع نیز در صورت کمبود آب ممکن است رو به سوی استفاده از آب های خلیج بیاورند که اثرات زیست محیطی بسیار فاجعه باری به همراه دارد. پس بهتر است که آب های تصفیه شده بیشتر به بخش صنایع اختصاص یابد.

پس فضای سبز چه می شود؟
همه ما از اهمیت وجود فضای سبز برای شهروندان و زیبایی های شهری مطلع هستیم و می دانیم که فواید این محیط های سبز تنها منحصر به ایجاد آرامش روانی نمی شود، بلکه از جمله تاثیرات مثبت آن می توان به تولید اکسیژن، کاهش گرد و غبار هوا، جلوگیری از فرسایش خاک و کاهش تبخیر از سطح خاک و غیره اشاره کرد.

پس راه حل چیست؟
استفاده از محصولاتی هم چون چمن های مصنوعی که می تواند جایگزین مناسبی برای چمن های طبیعی باشند، گام مثبت و متحول کننده در این زمینه به شمار می رود.
چمن های مصنوعی ظاهری بسیار شبیه چمن های واقعی دارند اما ذره ای به آب نیاز ندارند تا رشد کنند و سلامت خود را حفظ نمایند.

شرکت آسیا چمن به عنوان اولین و برترین کارخانه چمن مصنوعی در ایران و خاورمیانه، باکیفیت ترین و مرغوب ترین چمن ها را در رنگ ها، طرح ها و شکل های مختلف عرضه می دارد. هموطنان عزیز شهر چابهار نیز می توانند روی تجربه های ارزشمند آسیا چمن به دلیل انجام پروژه های متعدد و گوناگون حساب باز کنند و از راهنمایی آن ها برای انتخاب بهترین نوع چمن مصنوعی کمک بگیرند.

چرا باید به خرید چمن مصنوعی در چابهار فکر کرد؟
پاییز و زمستان باشد یا بهار و تابستان، فرقی ندارد، در هر صورت اگر حیاط شما مملو از چمن های طبیعی است، مطمئنا آن گونه که باید چنگی به دل نمی زنند. چمن های مرده، بخش های خالی و دیگر مشکلاتی که می توانند سرگرمی و تفریح با دوستان و خانواده را برای شما به یک چالش بزرگ تبدیل کنند.
اما چمن مصنوعی اینجا است تا همه چیز را تغییر دهد. این محصول سبز بهترین گزینه برای تمام طول سال برای حیاط شما به شمار می رود.
البته که به وسیله سطوح بتنی و سنگریزه نیز می توانید محوطه بیرونی زیبایی بسازید، اما این سطوح سخت، خطرات ناگوار خود را به همراه دارند، افتادن و زمین خوردن بچه ها و جراحت ها و آسیب های جسمی به کنار، جذب حرارت و گرمای نور خورشید و ایجاد یک سطح ناراحت برای قدم زدن و راه رفتن را نیز نمی توان نادیده گرفت.

راحتی و آسایش با چمن مصنوعی
چمن مصنوعی حالت نرم و لطیفی را زیر پاهای مهمانان و اعضای خانواده مهیا می نماید. حتی با پاهای برهنه، آن ها نمی توانند تفاوت میان چمن مصنوعی و طبیعی را تشخیص دهند. لمس کردن چمن مصنوعی بسیار عالی است و می تواند راه رفتن روی آن را لذت بخش بسازد.

دوام چمن های مصنوعی
یکی از تفاوت های اصلی میان چمن مصنوعی و واقعی به دوام و مقاومت آن باز می گردد. اصلا یکی از بارزترین دلایل خرید چمن مصنوعی در چابهار به همین ویژگی مربوط می شود. ترافیک و تردد بالا در مهمانی ها و فوتبال های دست جمعی با دوستان می تواند منجر به از بین رفتن و خالی شدن بخشی از چمن های طبیعی شود. به این ترتیب این شما هستید که باید زحمت بسیاری را دوباره متقبل شوید تا همه چیز را مانند روز اول کنید.
اما چمن مصنوعی مرغوب می تواند مقاومت بالایی داشته باشد، زیرا به طور کلی به این منظور طراحی شده است. دوام بالای این محصول قدرتمند به همراه بکینگ مشبک برای حیاط هایی مناسب است که قرار است در تمام طول سال مورد استفاده قرار بگیرد.


طبیعت دوستانه بودن چمن مصنوعی
تنها در صورتی چمن های سبز موجود در حیاطتان ضرری برای محیط زیست ندارد که از چمن مصنوعی استفاده کرده باشید.
اول از همه، شما با خرید چمن مصنوعی در چابهار به محیط زیست کمک می کنید، زیرا از مواد بازیافت شده ساخته می شود. هم چنین نیازی به آبیاری ندارد تا سالم باقی بماند، از این رو شما وظیفه و مسئولیت خود را در قبال صرفه جویی در مصرف آب انجام می دهید.
همان طور که در بالا گفتیم چمن های طبیعی به آب بسیاری نیاز دارند، مخصوصا اگر آب و هوا گرم و خشک باشد. تنها در این حالت است که می توانند شادابی و طراوت خود را حفظ کرده و حیاط شما را در تمام چهار فصل سال سرسبز و زیبا نگاه دارند.
از طرف دیگر، با چمن مصنوعی شما به هیچ کدام از مواد شیمیایی که به طور مکرر برای چمن های طبیعی مصرف می کردید نیز نیاز ندارید. همین موضوع گام موثری در زمینه محافظت از آب های زیر زمینی و جلوگیری از تماس داشتن آن ها با مواد شیمیایی و سمی می باشد که بعد از باران و یا آبیاری به زمین جذب شده و وارد کانال های آبی می شوند.
از طرف دیگر خرید چمن مصنوعی در چابهار یک نتیجه مثبت دیگری برای شما به همراه دارد و آن هم کاهش پرداخت قبض های سنگین آب، خرید تجهیزات باغبانی و خرید مواد شیمیایی و غیره می باشد.
شما می توانید این مخارج را در عوض برای پذیرایی و میزبانی هر چه بهتر مهمانان و دوستان خود صرف کنید.


کاربردهای خلاقانه چمن مصنوعی در محوطه های بیرونی
با خرید چمن مصنوعی در چابهار دنیایی از طرح و رنگ و روش های نوآورانه و زیبا مقابل شما قرار دارد که تنها باید ذهن خود را به کار بیاندازید و دست به کار شوید.
تنها چند نمونه از کاربردهای چمن مصنوعی به این ترتیب می باشد:
●    زمین بازی
●    مراکز تفریحی
●    بالکن و تراس و پاسیو
●    پاتینگ گرین یا زمین گلف


زمین بازی

چمن مصنوعی می تواند برای تمام انواع زمین های بازی، گزینه عالی در نظر گرفته شود، چرا که سطح امن و نرم و لطیفی را مهیا می کند و با لایه ضد میکروبی خود محیط را بهداشتی نگاه می دارد. به این ترتیب نه تنها از بروز جراحات و آسیب های جسمی جلوگیری می کند، بلکه مانع انتشار باکتری و بیمارهای مختلف می شود.


مراکز تفریحی
هدفتان از خرید چمن مصنوعی در چابهار چه ایجاد یک مرکز تفریحی مانند والیبال، بدمینتون، استفاده از تجهیزات بازی مانند جامپینگ و ترامپولین و غیره باشد، فرقی ندارد، این که چمن ها مصنوعی محیط سبز و رویایی و امنی را برای بازهای گروهی، خانوادگی و دوستانه مهیا می کنند، بدون این که کمترین آسیبی ببینند، بسیار عالی است.
برخلاف چمن های طبیعی، مهمانان هیچ گاه با آبریزش بینی و عطسه ناشی از آلرژی و خارش پوست ناشی از نیش حشرات، زمین سبز شما را ترک نمی کنند.

 
تراس و بالکن و پاسیو
هنگامی که بسیاری از مردم آجر و سنگفرش ها و قلوه سنگ ها را برای این بخش ها ترجیح می دهند، شما یک قدم فراتر بگذارید و با خرید چمن مصنوعی در چابهار باغ کوچکی در دل خانه خود بگسترانید. این باغ کوچک نه تنها در تمام طول سال سبز باقی می ماند، بلکه می تواند به سادگی بعد از هر گونه ریخته شدن مواد غذایی و نوشیدنی تمیز شود. شما تنها به اسپری و یا بعضی اوقات به یک دستمال نیاز دارید.

 
پاتینگ گرین یا زمین گلف
افراد بسیار از چمن مصنوعی به منظور داشتن زمین گلف شخصی استفاده می کنند. این یک گزینه عالی برای فعالیت های تفریحی هم چون گلف می باشد و به مردم کمک می کند که در خانه خود به فعالیت مورد نظر و دوست داشتنی خود بپردازند.
به این ترتیب یک زمین حرفه ای در اختیار دارید تا مهارت های گلف خود را ارتقاء دهید، فرقی هم ندارد که آب و هوای اطراف شما چگونه باشد. شما با هیچ محدودیتی رو به رو نیستید.

اگر دوست دارید از دیگر کاربردهای چمن مصنوعی مطلع شوید و ایده ای بیشتری بگیرید حتما به مقاله ایده های جذاب برای نصب چمن مصنوعی سری بزنید.


کلام آخر
خرید چمن مصنوعی در چابهار از ابعاد بسیاری می تواند گزینه طلایی و استاندارد محسوب شود، نه تنها تلاش و زحمت از جانب شما را کاهش می دهد و همیشه عالی به نظر می رسد، بلکه می توان آن را در هر جایی و به هر منظوری مورد استفاده قرار داد.
اجازه دهید حیاط خانه تان به نقطه امن و پناهگاه زندگی تان تبدیل شود تا در تک تک روزهای سال از فضای سبز خود در هر آب و هوایی لذت ببرید و از این همه حس طراوت و نشاط آرامش بگیرید.

نظرات شما