بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

چمن مصنوعی مناسب مدرسه چه ویژگیهایی دارد؟

  • تاریخ انتشار
  • 16 آذر 1399

در این روزها که والدین و مسئولان مدارس با دانش آموزانی درگیر هستند که بیشتر زمان خود را صرف بازی های آنلاین و کار با اپلیکیشن هایی مانند Tik-Tok می کنند، یک راه حل وجود دارد که می تواند بچه ها را از دنیای مجازی دور کرده و بیشتر به فعالیت روی چمن سبز و هوای آزاد ترغیب کند. 

 

چمن مصنوعی مناسب مدرسه چه ویژگیهایی دارد؟

چمن مصنوعی مدرسه چه ویژگیهایی دارد؟

 

از این رو بهتر است مسئولان مدارس به فکر مهیا کردن یک فضای سبز و زیبا در حیاط مدرسه باشند تا دانش آموزان تمایل بیشتر به فعالیت های فیزیکی داشته باشند. به این منظور کلیه مدارس مخصوصا مدارس شهری باید زمین بازی حیاط مدرسه را با افزودن گزینه های جذابی از جمله وسایل بازی و ورزشی متعدد و چمن مصنوعی مناسب مدرسه به بخشی تبدیل کنند که نظر هر دانش آموزی را به خود جلب می کند. 
مزیت های بسیاری برای استفاده از چمن مصنوعی در مدرسه ها و زمین های بازی دانش آموزان وجود دارد.

یکی از مهم ترین این موارد نیاز به رسیدگی اندک و استفاده بدون دردسر از آن است. در واقع چمن مصنوعی به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود که شما یک بار بابت آن هزینه می کنید، اما می توانید صرفه نظر از میزان ترافیک و ترددی که روی انجام می شود، سال های سال از وجود آن بهره مند شوید. به این ترتیب هزینه های مدارس بسیار کاهش می یابد. 

 


از طرف دیگر چمن مصنوعی نیاز به آبیاری، کود شیمیایی، آفت کش و علف کش ندارد و به این ترتیب در تمام روزهای تحصیلی سبز و زیبا به نظر می رسد و هم چنین صرف نظر از هر نوع آب و هوایی اعم از بارش باران و برف و یا روزهای آفتابی و گرم، قابل استفاده خواهد بود.
مزیت دیگر چمن مصنوعی مناسب مدرسه این است که این فرصت را به مسئولان مدارس می دهد تا امکان فعالیت های جذاب و مفید بیشتری را برای دانش آموزان مهیا کنند. 
مورد مهم دیگری که در ارتباط با چمن مصنوعی مناسب مدرسه به چشم می خورد این است که جلوی آسیب دیدن آن ها در طول بازی و ورزش را می گیرد. این موضوع به این معنا است که دیگر افتادن، دنبال کردن، دویدن، لغزیدن بچه ها در حیاط مدرسه موضوع خطرناکی برای سلامتی جسمی شان به شمار نمی رود. 
این موضوع باعث می شود تا والدین بیشتری بخواهند کودکان و فرزندان خود را به مدارس مجهز به زمین بازی پوشیده شده با چمن مصنوعی بفرستند و این یعنی سود بیشتر برای مسئولان  و مدیران مدارس. 


در انتخاب چمن مصنوعی مناسب مدارس باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

 

 

ارتفاع پایل (طول الیاف)
این مورد به اندازه و طول الیاف از بکینگ تا نوک آن ها باز می گردد. این که مردم بیشتر چمن های مصنوعی با ارتفاع الیاف بلند را ترجیح می دهند تا یک فضای پر پشت و سرسبز را به محیط مورد نظر خود ببخشند، خیلی منطقی و قابل درک است. اما نکته مهم این جا است که با مرور زمان این الیاف بلند چمن مصنوعی می توانند صاف و تخت شوند و این یعنی مهم ترین فاکتور زیبایی زمین بازی حیاط مدرسه از بین می رود.
در این شرایط شرکت آسیا چمن به مسئولان مدارس پیشنهاد می کنند که از ارتفاع پایل بین 30 تا 37 میلی متر استفاده کنند،  زیرا در غیر این صورت هر اندازه بیشتری از این مقدار می تواند ریسک صاف و تخت به نظر رسیدن چمن مصنوعی حیاط مدرسه را به دنبال داشته باشد. 


تراکم و وزن
یک بخش مهم در ارتباط با انتخاب چمن مصنوعی مناسب مدارس به تراکم آن باز می گردد که به شمار الیاف چمن مصنوعی در هر متر مربع باز می گردد. لازم به ذکر است که هر چه تراکم بالا تر باشد، ماندگاری چمن مصنوعی نیز بیشتر می شود. 
زمانی که می خواهید برای حیاط مدرسه، چمن مصنوعی مناسبی را انتخاب کنید، به یاد داشته باشید که وزن چمن مصنوعی حدودا باید 3 کیلو گرم در متر مربع باشد. 


رنگ

هیجان انگیز ترین چیزی که در ارتباط با چمن مصنوعی صدق می کنید، رنگ سبز و زیبای آن است. اما شرکت آسیا چمن به عنوان اولین و بروزترین تولید کننده چمن مصنوعی در ایران، رنگ های مختلفی را به مشتریان عزیز خود ارائه می دارد. از این رو دست مسئولان و مدیران مدارس برای هماهنگ کردن رنگ چمن و سایر وسایل ورزشی و بازی موجود در زمین بازی مدرسه باز می باشد. 

برای این که ظاهر چمن مصنوعی شما طبیعی تر باشد، نباید لایه قهوه ای رنگ زیر چمن را از یاد ببرید که خود به تنهایی مکمل بسیار مناسبی با رنگ سبز چمن مصنوعی به شمار می رود. 
چمن مصنوعی مناسب مدرسه در رنگ هایی مانند سبز زیتونی، سبزهای تیره و سبز لیمویی در دسترس می باشد. 
هم چنین سعی کنید در دام چمن های مصنوعی نیافتید که رنگ بسیار تیره و پررنگی دارند، شاید این چمن ها قیمت ارزان تری داشته باشند، اما آن گونه که باید شاید دوام و ماندگاری نداشته و طبیعی به نظر نمی رسند.


از الیاف نایلونی استفاده کنید
حالا که درباره چمن مصنوعی مناسب مدرسه صحبت می کنیم، شاید زیبایی دومین عامل مهم به نظر برسد. مسئولان مدارس باید به شدت به این واقعیت توجه داشته باشند که وجود یک زمین بازی سرسبز و زیبا می تواند اشتیاق و ذوق به فعالیت جسمی و فیزیکی بچه ها و دانش آموزان را برانگیزد. 
از این رو لازم است یک سطح امن و بی خطر با چمن مصنوعی انعطاف پذیر و باکیفیت در حیاط مدارس وجود داشته باشد. 
جنس الیاف چمن مصنوعی نیز بسیار متعدد می باشد: نایلونی پلی پروپیلن و پلی اتیلن. در میان این سه نوع، شرکت آسیا چمن به مسئولان مدرسه پیشنهاد می کند تا جنس نایلونی را به عنوان قدرت مند ترین الیاف چمن مصنوعی انتخاب کنند که 33 درصد قدرتمند تر از پلی پروپیلنی می باشد که جزو یکی از دیگر انواع چمن مصنوعی است که در حیاط مدارس استفاده می شود.


بکینگ و شن و ماسه 
در حالی که چمن مصنوعی مناسب مدرسه را انتخاب می کنید، باید بدانید که شن و ماسه که درون الیاف مصنوعی به کار می رود بسیار متنوع و متعدد می باشد.

 

برای این که متوجه شوید چه نوع سنگ ریزه و موادی مناسب استفاده در داخل چمن مصنوعی مناسب محیط مدرسه می باشد، بهتر است با متخصصان و مشاوران شرکت آسیا چمن مشورت کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید. 
 

به طور کلی از جایی که مسئولان مدارس به دنبال موادی می باشند که خاصیت ارتجاعی بالایی دارد و در معرض نور خورشید و یا هر نوع آب و هوایی فشرده و یا پخش نمی شوند، بهتر است که به دنبال محصولی بر پایه پلی اورتان باشند. 

 


مقاومت در برابر آتش یا خود اطفاء بودن
مدارس به عنوان امن ترین مکان برای داشن آموزان در نظر گرفته می شود. از این رو مسئولان مدارس باید درباره جنس و خاصیت و ویژگی های چمن مصنوعی که خریداری می کنند، بسیار دقت نمایند. 

یکی از این ویژگی ها باید خود اطفاء بودن یا مقاومت در برابر آتش باشد. از این رو مسئولان مدارس باید از شرکت تولید کننده چمن مصنوعی مورد نظر خود، شواهد و اسنادی مبنی بر وجود این ویژگی در چمن مصنوعی که ارائه می کنند، درخواست نمایند تا خیال خود را از این بابت راحت بسازند. 
سعی کنید تنها به حرف و گفته های فروشندگان چمن مصنوعی اعتماد نکنید و از آن ها گواهینامه های معتبر بخواهید. 
در این جا است که انتخاب یک شرکت معتبر، حرف اول را می زند. آسیا چمن مفتخر است که سال های سال است که توانسته نظر و اعتماد مشتریان را جلب کند و بهترین کیفیت را خدمت آن ها ارائه نماید. 


فرقی ندارد که بخواهید حیاط مدرسه را به چه منظوری و برای چه فعالیت های ورزشی و تفریحی برای دانش آموزان خود سرسبز و زیبا و جذاب بسازید، در هر صورت انتخاب محصول مناسب با ویژگی های لازم و ضروری بیش از هر چیزی اهمیت دارد. به این ترتیب دانش آموزان می توانند بهترین دوران زندگی خود را در محیط سبز و هیجان انگیزی بگذارنند که به شدت روی خلق و خو و میزان یادگیری شان تاثیر می گذارد.
آسیا چمن دارای کادر مجرب و فنی و تخصصی است که می تواند نیازهای شما و مکان مورد نظرتان را بررسی نماید و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد کند. 
با استفاده از چمن مصنوعی مناسب مدرسه، دنیای زیبای بچه ها را سبز کنید و سهم بزرگی در بهترین خاطره های دوران کودکی شان داشته باشید. 

 

نظرات شما