بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

English العربیه

چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

  • تاریخ انتشار
  • 17 مهر 1401

مزایای استفاده از چمن مصنوعی برای بالکن و تراس
در گذشته، در بهترین حالت، کف بالکن را با فرش یا موکت می پوشاندند و از آن به خصوص در فصل بهار برای صرف غذا و یا خوابیدن استفاده می کردند. در حالت دیگر به عنوان یک فضای بلا استفاده با گذاشتن وسایل اضافی خانه، به انباری تبدیل می شد. اما بالکن و تراس، یک نورگیر برای خانه محسوب می شود که کار تهویه هوا را نیز انجام می دهد

چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

فهرست مطالب
مقدمه
مزایای استفاده از چمن مصنوعی برای بالکن و تراس
ویژگی چمن مصنوعی مناسب برای بالکن و تراس
چمن مصنوعی مناسب برای بالکن و تراس های خانگی چه مدل هایی هستند؟
چمن مصنوعی مناسب برای بالکن و تراس های غیرمسکونی چه مدل هایی هستند؟
طرح های امروزی چمن مصنوعی بالکن و تراس
طول عمر چمن مصنوعی تراس و بالکن چقدر است؟
روش نظافت چمن مصنوعی تراس و بالکن چیست؟
روش نصب پرتابل چمن مصنوعی بالکن و تراس چیست؟
قیمت چمن مصنوعی برای بالکن و تراس به همراه نصب چقدر است؟
خرید چمن مصنوعی برای بالکن و تراس را چگونه انجام دهیم؟

مقدمه
زندگی آپارتمان نشینی و کمبود بودجه خریداران افراد را از داشتن حیاط سرسبز محروم کرده است تا پس از یک روز پرمشغله، با تماشا و بودن در آن فضا، انرژی خود را دوباره بازیابد. متراژ پایین خانه از سویی طراحان دکوراسیون داخلی را به سمتی سوق می دهد که از کمترین فضا نیز بیشترین استفاده را داشته باشند و آپارتمان نشینان نیز از این موضوع استقبال می کنند. در واقع افرادی که در آپارتمان زندگی خود را سپری می کنند در تلاشند با همین فضای کمی که دارند، نداشته های خود را به شکلی نمادین تداعی کنند.

یکی از این اقداماتی که در حال حاضر بسیار گسترش یافته است، استفاده از بالکن و تراس به عنوان حیاط خلوت است. اما برخی از افراد تا جایی پیش می روند که در تراس و بالکن خود با استفاده از گیاهان گلدانی، باغچه ای کوچک برای خود می سازند تا برخی از اوقات فراغت خود را در آن بگذرانند، به خصوص، اگر تراس یا بالکن بزرگ باشد می توان از آن در جهت ایجاد فضایی برای دورهمی های خانوادگی یا دوستانه استفاده شود و حتی با چیدمان صندلی و میز، می توان فضایی کاربردی به همراه صمیمیت و گرمی طبیعت را تجربه کرد. تراس و بالکن در واقع، نقاطی از خانه هستند که که با تغییر دکوراسیون آن می توانیم سرسبزی و حس طبیعت را به خانه وارد کنیم و کمک می کند حس خستگی مفرط و کلافگی، تا حد زیادی از بین برود.

تصور کنید خسته از کار یا دانشگاه برگشتید، از سویی رمقی برای رفتن به فضاهای سبز محله خود ندارید و از جهت دیگر فارغ از همه چی، نیاز به بودن در فضایی آرامش بخش دارید، باکلن و یا تراس چمن کاری شده می تواند این خلا را برای شما پر کند. حتی با شیشه کاری بالکن، می توان در زمستان از آفتابی که بر آن می تابد استفاده کرد. رنگ سبز چمن مصنوعی، تداعی کننده آرامش و حس شادابی و طراوت است، حتی در تحقیقات نشان داده شده که رنگ سبز علاوه بر کمک به بهبودی بیماری های مربوط به روح و روان، به درمان زخم های سطحی و بیماری های درونی جسمی انسان نیز کمک می کند و روند درمان آن را سرعت می بخشد. امکان کاشت چمن طبیعی در بالکن وجود ندارد، اما چمن مصنوعی شباهت زیادی به چمن طبیعی دارد و از طرفی نیاز به مراقبت و اختصاص دادن زمان خاصی ندارد، بنابراین هزینه های نگهداری آن نیز بسیار پایین است.

مزایای استفاده از چمن مصنوعی برای بالکن و تراس
در گذشته، در بهترین حالت، کف بالکن را با فرش یا موکت می پوشاندند و از آن به خصوص در فصل بهار برای صرف غذا و یا خوابیدن استفاده می کردند. در حالت دیگر به عنوان یک فضای بلا استفاده با گذاشتن وسایل اضافی خانه، به انباری تبدیل می شد. اما بالکن و تراس، یک نورگیر برای خانه محسوب می شود که کار تهویه هوا را نیز انجام می دهد. یکی از جدیدترین ایده طراحان داخلی منزل، استفاده از بالکن و تراس با بازسازی و مفروش کردن آن با چمن مصنوعی است که سبب می شود به فضای خانه زیبایی و به افراد ساکن در آن حس شادابی بدهد. حتی می توان با یک چیدمان زیبا با میز و صندلی مناسب، برای تراس و بالکن با متراژ بالا، آن را به یک فضای کاربردی در خانه تبدیل کرد. در ذیل تنها به برخی از مزایای استفاده از چمن مصنوعی، در بالکن و تراس پرداخته خواهد شد: 


ایجاد فضای بازی برای کودکان: امروزه والدین کمتر به کودکان اجازه می دهند تنهایی به پارک بروند و با همسالان خود بازی کنند، خود والدین نیز فرصت کافی برای مراقبت از کودکان در این محیط ها را ندارند. بنابراین با مفروش کردن بالکن و تراس، می توانند مشابه این محیط را برای بازی کودکان فراهم کنند که سطحی نرم دارد و نگرانی از جهت خراشیدن پوست دست، صورت و پای کودکان ندارند و هم از جهت امنیت خیالشان راحت است، به خصوص اگر بالکن شیشه شده باشد و یا نرده ها یا دیوارهای بالکن و تراس بلند باشد. بهتر است از چمن مصنوعی که نرمی و لطافت بیشتری دارد و دارای تراکم بالا است، استفاده کنید تا احتمال آسیب دیدگی کودکان به حداقل برسد. حتی با تعبیه کردن یکسری امکانات برای بازی، کودکان برای مدت طولانی می توانند در آن سرگرم بمانند.


فضای سبز زیبا در خانه: صرف وعده های غذایی و گذراندن در محیطی سبز، حس نشاط بیشتری را برای افراد به ارمغان می آورد، شاید همیشه زمانی برای رفتن به بوستان ها و فضای سبز وجود نداشته باشند و افراد مایل باشند در منزل خود حسی مانند نشستن در پارک و دیدن سرسبزی را بعد از یک روز پرتنش و استرس زا را تجربه کند. چمن مصنوعی این فضا را با کمترین زحمت و مراقبت، برای افراد ساکن در خانه، در تمام طول سال فراهم می کند.


ایجاد فضای ورزشی در خانه: افرادی که به صورت روتین روزانه در خانه ورزش می کنند، می توانند از کفپوش چمن مصنوعی نهایت استفاده را داشته باشند و در آن به انواع ورزش مناسب منزل بپردازند. به خصوص این ویژگی می تواند برای خانم های خانه دار مفید باشد و به ورزش های کششی و هوازی در بالکن منزل خود بپردازند. آقایان نیز به راحتی می توانند در آن، به صورت روزانه، با وزنه تمرین کنند.
قابل شستشو بودن: شما می توانید با استفاده جاروبرقی، آشغال های ریخته شده بر روی چمن مصنوعی را جمع کنید و در صورت کثیف شدن، با اب و شامپو فرش، آن را تمیز کنید. چمن های مصنوعی دارای منافذی جهت تخلیه آب هستند و در زیرسازی نیز اقدامات لازم جهت تخلیه آب صورت می گیرد. یکی دیگر از پیشنهادات در رسیدگی به چمن مصنوعی، برس کشیدن ماهانه آن است، علاوه بر کمک به نظافت چمن مصنوعی، الیاف چمن، شکل ظاهری خود را حفظ کند و به راحتی دچار شکستگی و خمیدگی نمی شود.


ماندگاری بالا: اگر از چمن درست نگهداری شود و کیفیت مناسبی انتخاب شود در مقابل نور خورشید، گرما، سرما و ضربه، مقاوم خواهد بود و رنگ آن ثابت می ماند. شما تنها یکبار برای مفروش کردن بالکن یا تراس هزینه می کنید و حداقل برای مدت 10 تا 20 سال نیاز به تعویض آن نیست. در صورتی که بخشی از چمن مصنوعی، دچار پارگی شد، می توان فقط همان بخش را تعمیر و تعویض کرد و نیاز به تعویض کل چمن مصنوعی نیست، به همین دلیل نصب چمن مصنوعی بسیار مقرون به صرفه است.

ویژگی چمن مصنوعی مناسب برای بالکن و تراس
برای مفروش کردن بالکن و تراس با چمن مصنوعی اغلب از چمن مصنوعی تزئینی استفاده می شود و چمن مصنوعی ورزشی کاربردی ندارد. چمن مصنوعی تزئینی خود در مدل های مختلفی تولید و عرضه می شوند که براساس ویژگی هایی که دارند، مانند لطافت، جنس، کیفیت، کاربرد، قیمت، نحوه نگهداری و ماندگاری آن متفاوت خواهند بود. باید مشخص کنید از بالکن یا تراس برای چه منظوری می خواهید استفاده کنید؟ و چه دیزاینی را برای آن می پسندید؟ در این بخش به معیارهایی که باید در انتخاب و خرید چمن مصنوعی برای بالکن و تراس توجه داشت، پرداخته می شود:
تراکم چمن مصنوعی بالا باشد: تراکم چمن مصنوعی هم در لطافت و نرمی چمن نقش دارد و هم ماندگاری چمن مصنوعی را افزایش می دهد، علاوه بر این مزایا، بیشتر حس چمن طبیعی را القا می کند. به خصوص اگر شما قصد دارید روی چمن مصنوعی بنشینید و داراز بکشیدید بهتر است چمن مصنوعی پرپشت و متراکم را انتخاب کنید. همچنین تراکم بالای چمن مصنوعی به معنای ضربه پذیری بیشتر نیز هست، در نتیجه برای خانواده هایی که کودک دارند و مایلن کودک بخشی از زمان بازی خود را در بالکن و تراس بگذارنند، باید از چمن های مصنوعی متراکم تر استفاده کنند. در کل بهترین چمن مصنوعی برای تراس و بالکن، مدل هایی هستند که هجده هزار گره در هر متر مربع داشته باشند.


به بلندی پرز چمن مصنوعی بالکن و تراس دقت کنید: چمن های مصنوعی تزئینی در ارتفاع های مختلفی تولید می شود و از ارتفاع 8 میلی متری و 45 میلی متری در بازار موجود داست. معیار تعیین کننده در انتخاب ارتفاع، سلیقه و توقع مشتری و همچنین نوع کاربرد تراس و بالکن است. چمن مصنوعی با پرز کوتاه ضربه پذیری کمی دارد، به راحتی تمیز می شود، آشغال گیر نیست و از نظر ظاهری کمتر به چمن طبیعی شباهت دارد. از طرف دیگر هر چه ارتفاع الیاف چمن مصنوعی بلندتر باشد از نظر ظاهری شباهت بیشتری به چمن طبیعی خواهد داشت، ضربه پذیری آن بالا است و نظافت آن نیز سخت تر خواهد بود. می توان از چمن های مصنوعی با ارتفاع 11، 20، 25 و 35 استفاده کرد.

در انتخاب ارتفاع چمن مصنوعی باید دقت شود علاوه بر سایر معیارها، ارتفاعی مناسب است که در صورت نصب چمن، درب بالکن یا تراس، به راحتی باز و بسته شود. شرکت آسیا چمن، چمن مصنوعی با ارتفاع 25 تا 35 میلی متر را به شما پیشنهاد می کند چرا که الیاف نرمی دارد، با پای برهنه می توان روی آن را رفت، شستشوی آن نسبتا آسان است و آشغال کمی را جمع می کند.


چمن مصنوعی لطیف و نرم برای بالکن و تراس انتخاب کنید: چمن مصنوعی بالکن و تراس به خصوص برای خانه هایی که دارای کودک هستند باید بافت نرمی داشته باشد، همچنین اگر قصد دارید برای رفتن به بالکن و تراس از دمپایی یا کفش استفاده نکنید و علاقه دارید بر روی چمن مصنوعی بنشینید، دراز بکشید و آفتاب بگیرید، بهتر است چمن مصنوعی را انتخاب کنید که نرمی و لطافت بیشتری دارد. آن چه تعیین کننده نرمی و لطافت چمن مصنوعی است، نوع نخ به کار رفته در تولید و دیتکس چمن مصنوعی است.

بهتر است نرمی چمن مصنوعی بالا و دیتکس نخ آن پایین باشد. نرمی و لطافت چمن مصنوعی بیشتر به ضخامت نخ و سطح برش مقطع آن بستگی دارد. بهترین جنس برای چمن های مصنوعی تراس نیز جنس پلی اتیلن است که هم نرمی لازم را دارد، هم از نظر اقتصادی دارای قیمت مناسبی است و جنس آن حساسیت زا و یا سمی نیست.


چمن مصنوعی تاییده بهداشتی داشته باشد: گاهی در مواد تشکیل دهنده چمن مصنوعی از سرب و یا مواد بازیافتی استفاده می شود که برای سلامت انسان مضر است. لذا باید توجه کرد در مکان هایی که قرار است چمن با پوست انسان برخورد داشته باشد و یا کودکان در آن محیط رفت و آمد کنند، چمن مصنوعی باید استانداردهای لازم مانند علامت استاندارد RoHS را داشته باشد که به معنای فاقد مواد سمی و شیمیایی خطرناک است. هدف شرکت آسیا چمن تولید محصولات مرغوب، باکیفیت و دارای استاندارد است و با استفاده از ماده اولیه پلی اتیلن، درصد آلرژی زا بودن و سمی بودن محصولات خود را به صفر رسانده است.


چمن مصنوعی قابل شست و شو باشد:: اگر شما قصد دارید چمن مصنوعی را در زمان های متوالی با آب و شوینده، شستشو دهید، حتما باید هنگام نصب به زهکشی آن و نحوه تخلیه آب توجه کنید تا آب از طریق کف بالکن و ناودان ساختمان خارج شود. در غیر این صورت جمع شدن آب باعث ایجاد آلودگی، بوی بد، برآمدگی بخشی از چمن و کنده شدن چمن از کف می شود. چمن مصنوعی تک بافت با ارتفاع 10 تا 25 میلی متری، برای کسانی که عادت به نظافت و شستشوی مداوم خانه دارند یک انتخاب ایده آل است چرا که آشغال گیری کمتری دارند. اما چمن های مصنوعی دو بافته آشغال گیری بیشتری دارد، تمیز کردن و شستشوی آن سخت است و زمان زیادی را می گیرد. بهترین روش برای شستشوی چمن مصنوعی تزئینی نیز استفاده از شامپو فرش و آب است.


مقاومت در برابر نور خورشید: با توجه به آن که چمن مصنوعی در تراس یا بالکن در یک محیط کاملا سرپوشیده نیست و در معرض نور خورشید قرار دارد، لازم است دارای یو وی یا همان خاصیت ضدآفتابی باشد. در تغییر رنگ چمن مصنوعی، بیشترین تاثیر را نور خورشید دارد و اشعه فرابنفش نور خورشید، حتی سبب پوسیدگی چمن مصنوعی هم خواهد شد. اما برخورداری از جنس خوب و یو وی در چمن مصنوعی، مقاومت چمن را در مقابل پرتوهای خورشید افزایش خواهد داد، در نتیجه ماندگاری چمن مصنوعی بالا خواهد بود و رنگ سبز آن نیز ثابت می ماند. اگر شما در مناطق گرمسیر زندگی می کنید، تراس شما شیشه کاری نشده و نقشه ساختمان به گونه ای است که برای زمان طولانی، آفتاب به تراس و بالکن می تابد، باید چمنی انتخاب کنید که مقاومت بالایی در برابر اشعه خورشید داشته باشد و جنس الیاف با کیفیت و ضخامت نخ بیشتر باشد.


بگینگ: بگینگ یا زیره چمن مصنوعی، مانع از پارگی و سوراخ شدن آن می شود و الیاف چمن را در کنار هم نگه می دارد. زیره سه لایه در برابر تردد بالا مقاومت بیشتری دارد، سرما آن را به راحتی از بین نمی برد، خشکی بیشتری دارد و اغلب در چمن های مصنوعی ورزشی به کار می رود. اغلب چمن های مصنوعی تزئینی با قیمت پایین تر، دارای زیره یک لایه هستند. برای تراس و بالکن، زیره دو لایه انتخاب خوبی است، هم قیمت مناسبی نسبت به چمن مصنوعی با زیره سه لایه دارد و هم نسبت به چمن های مصنوعی با بکینگ دو لایه، بیشتر عمر می کند.

چمن مصنوعی مناسب برای بالکن و تراس های خانگی چه مدل هایی هستند؟
در این بخش تلاش شد چمن های مصنوعی، براساس ارتفاع الیاف آن دسته بندی شوند. هر دسته دارای ویژگی هایی است که مناسب برای مکان های متفاوت می باشد و براساس نیاز و هزینه ای که قادر به پرداخت آن هستید می توانید یکی از مدل ها را انتخاب کنید:
چمن مصنوعی پرز بلند: این دسته از چمن ها، دارای ارتفاع 40 تا 45 میلی متری هستند. هر چه الیاف چمن مصنوعی بلندتر باشد، از نظر ظاهری به چمن طبیعی نزدیک تر است و ضربه پذیری بالایی دارد. این نوع از چمن های مصنوعی، اگر الیاف آن کیفیت خوبی داشته باشند، لطافت و نرمی بالایی هم خواهند داشت و حس چمن های تابستانه را القا می کند. اما این دسته از چمن های مصنوعی، معمولا آشغال گیر هستند و نظافت آن از مدل پرز کوتاه، سخت تر است، بنابراین برای بالکن و تراس هایی که تردد در آن بالاست، کودک از آن استفاده می کند و یا برای مفروش کردن بالکن و تراس رستوران ها و کافه ها، مناسب نیست. 


چمن مصنوعی پرز کوتاه: این مدل چمن ها، اغلب چمن های با ارتفاع 8 تا 15 میلی متر هستند و در دسته چمن های مصنوعی موکتی قرار دارند. مطابق با ارتفاع کم الیاف چمن، قیمت این مدل از نظر صرف هزینه، بسیار اقتصادی هست. با توجه به کیفیت چمن نیز می توانند نرمی و لطافت خوبی داشته باشند اما ضربه پذیری آن از سایر مدل ها بسیار پایین تر است. تمیز کردن این مدل چمن های مصنوعی، از سایر مدل ها آسان تر است، علاوه بر آن، الیاف کم ارتفاع چمن، در صورت استفاده از میز و صندلی در بالکن و تراس کمتر دچار خوابیدگی و شکستگی می شود. مدل ..... از محصولات آسیا چمن، نیاز شما در این مورد را برآورده می کند.


چمن مصنوعی پرز متوسط: چمن های مصنوعی با پرز متوسط بیشتر از سایر مدل ها برای استفاده در بالکن و تراس طرفدار دارد و میزان درخواست آن بالاست. این مدل از چمن ها، دارای ارتفاع 20 تا 35 میلی متری هستند و در کنار راحتی و نرمی که دارند، نظافت آن آسان تر است و مناسب فضاهای پرتردد و تراس ها و بالکن هایی که کاربرد عمومی دارد، نیز می باشد. چمن های پرز متوسط، ضربه پذیری قابل قبولی دارند و با توجه به تراکم چمن، می تواند به اندازه چمن های پرز بلند، ضربه پذیری بالایی داشته باشند، بنابراین برای مفروش کردن فضاهایی که کودک زمان خود را در آن می گذراند، مناسب است. 

چمن مصنوعی مناسب برای بالکن و تراس های غیرمسکونی چه مدل هایی هستند؟
در بالکن و تراس اماکن غیرمسکونی مانند ادارات، کافی شاپ ها و یا رستوران ها، میزان تردد بالاست، به همین دلیل، چمن هایی که در این فضاها استفاده می شود، متفاوت است. چمن باید دارای ارتفاع متوسط، چون 20 تا 35 میلی متری، تراکم بالا و نخ باکیفیت باشد، تا در اثر رفت و آمدها دچار فرسودگی و پارگی نشود. در این مدل ها، نرمی و لطافت چمن مصنوعی مهم نیست چرا که افراد روی آن پابرهنه راه نمی روند و یا قصد نشستن و دراز کشیدن روی چمن را ندارند.

بنابراین می توان از چمن های مصنوعی که دیتکس نخ آن بالا است، استفاده شود، چرا که مقاومت این نوع مدل ها بیشتر نیز هست. گاهی از بالکن و تراس در محل کار، برای استراحت کوتاه، آسودگی ذهنی و صرف چای و قهوه استفاده می شود، لذا مقاومت چمن در مقابل راه رفتن مداوم و ایستادن بر روی آن بسیار حائز اهمیت است. اما برای تراس و بالکن کافی شاپ و رستوران، علاوه بر مقاومت چمن در مقابل خمیدگی، به علت آن که احتمال کثیف شدن بالاست، نظافت و شستشوی آسان آن نیز مهم است. چمن مصنوعی با ارتفاع بالا، نظافت روزانه چمن مصنوعی در این مکان ها را سخت می کند، بهتر است از چمن های مصنوعی با ارتفاع متوسط استفاده شود. اگر چمن مصنوعی که انتخاب می شود دارای تراکم بالایی باشد، در مقابل تردد بالا در این مکان ها، ماندگاری بیشتری خواهد داشت و به سادگی دچار پارگی نمی شود.

طرح های امروزی چمن مصنوعی بالکن و تراس
بالکن محیطی دارای سقف است که به فضای بیرونی راه دارد و گاها برای سهولت استفاده از آن در تمام طول سال به طور کامل با شیشه، آن را می پوشانند تا به طور دلخواه شیشه باز یا بسته شود. اما تراس یا بهارخواب مسقف نیست و اغلب مثراژ بالاتری دارد. برای دیزاین کردن بالکن و تراس، با توجه به این که مربوط به خانه های مسکونی است یا ساختمان های تجاری از ایده های مختلفی می توان استفاده می شود. در اینجا به چند ایده برای دیزاین بالکن یا تراس اشاره می شود:
استفاده از میز و صندلی روی چمن مصنوعی بالکن و تراس: با چیدمان صندلی و میز، فضایی برای صرف وعده های غذایی ایجاد می شود. ایده استفاده از صندلی های حصیری در بالکن و تراس، گرمای فضاهای سنتی را به همراه خواهد داشت و استفاده از میز و صندلی های چوبی حس صمیمیت روستا را القا می کند. در بالکن و تراس کافی شاب ها و رستوان ها نیز، با توجه به سبک دیزاین، می توان با میز و صندلی های دو یا چند نفره و با کمک نورپردازی حرفه ای، به محیط، زیبایی دو چندان بخشید تا سبب جذب مشتری شود.


استفاده از مبلمان در فضای بالکن و تراس در کنار چمن مصنوعی: اگر فضای بالکن و تراس بزرگ باشد، می توان متناسب با متراژ فضا، از مبل های یک نفره یا دو نفره استفاده کرد و یا در صورت علاقه به تاب های آویزان، با خریداری تاب معلق در رنگ دلخواه، محیطی بسیار دلنشین ایجاد کرد. 
ایجاد فضای نشیمن بر روی چمن مصنوعی بالکن و تراس: گاهی افراد علاقه دارند که به فضای سرسبز بروند و فارع از هر چیزی تمایل دارند تا بر روی سبزه ها بنشینند. شما یبه راحتی می توانید بر روی کف چمن کاری بالکن یا تراس خانه تان، این عمل آرامش بخش را انجام دهید، بدون اینکه نگرانی بابت کثیف شدن لباس یا آسیب رسیدن به چمن داشته باشید. فقط دقت کنید: برای آن که نشستن بر روی چمن مصنوعی آزار دهنده نباشد، باید مدلی را انتخاب کنید که نرمی و لطافت لازم داشته باشد.


استفاده از چمن مصنوعی در قسمتی از بالکن: ضوررتی وجود ندارد که کل کف تراس یا بالکن با چمن مصنوعی پوشیده باشد. به ویژه در متراژ بالای فضا، می توان چمن مصنوعی را تنها در بخشی از بالکن استفاده کرد و یا آن را به صورت اشکال هندسی و برش های مربعی یا مستطیلی با چوب، سنگ، کاشی یا سرامیک تلفیق کرد. همه این ها بستگی به این دارد که شما چه سلیقه ای دارید و چه دیزاینی را برای بالکن یا تراس خود در نظر گرفتید.
چمن مصنوعی دیواری در بالکن یا تراس: از چمن مصنوعی دیواری یا گرین وال برای تراس یا بالکنی که زیبایی ظاهری خاصی ندارد و یا دیوار های آن، نیاز به تعمیر دارد، انتخاب مناسبی می تواند باشد. حتی از آن می توان برای زیباسازی نرده ها و از بین بردن دید خیایان به بالکن یا تراس نیز استفاده کرد.

طول عمر چمن مصنوعی تراس و بالکن چقدر است؟
برای تعیین طول عمر چمن مصنوعی، زمینه ها و عوامل مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد. در ابتدا باید مشخص کرد چمن مصنوعی دارای چه کیفیتی است و نحوه استفاده از چمن مصنوعی چگونه است. علاوه بر این، میزان تردد و استفاده از چمن مصنوعی و در معرض نور خوشید بودن نیز باید لحاظ شود. در ذیل به عوامل مذکور به صورت مشروح پرداخته می شود:
کیفیت چمن مصنوعی: چمن مصنوعی نیاز به مراقبت خاصی ندارد و اگر جنس با کیفیت استفاده شود، بیش از 15 سال در مکانی مانند تراس و بالکن دوام خواهد داشت. در انتخاب چمن مصنوعی دقت کنید که جنس آن از پلی اتیلن باشد، بهتر است بکینگ آن بیشتر از یک لایه و ضخامت نخ آن نیز بالا باشد.


میزان تردد بر روی چمن: رفت و آمد زیاد بر روی چمن مصنوعی باعث فشرده شدن و خوابیدگی الیاف چمن می شود که در نتیجه آن نه تنها از زیبایی چمن مصنوعی کاسته می شود که طول عمر مفید آن را نیز کاهش می یابد. این نکته به خصوص در ورودی بالکن و تراس و یا در اطراف محلی که برای نشستن تعبیه شده، بیشتر به چشم می خورد.
تابش نور خورشید: اشعه ی ماورا بنفشی که در نود خورشید وجود دارد و از لایه ی اوزون عبور می کند، توانایی تاثیر و تخریب هر ماده ای را دارد، تنها زمان اثرگذاری آن متفاوت است. برای بالکن و تراس هایی که ساعت های طولانی در معرض نور آفتاب قرار می گیرد، باید از چمن مصنوعی با کیفیت بالا استفاده شود، به ویژه در مناطقی که گرما هوا در آن بالاست، کیفیت چمن ضرورت بیشتری دارد. در این صورت چمن مصنوعی حدود 10 سال ماندگاری خواهد داشت.

روش نظافت چمن مصنوعی تراس و بالکن چیست؟
مراقبت از چمن مصنوعی مانند نصب آن، آسان است و نیاز به زمان و توجه زیادی ندارد، تنها در صورت کثیف شدن، باید آن را تمیز کرد. نظافت چمن مصنوعی بدین صورت انجام می گیرد که ابتدا زباله های بزرگ، جمع آوری می شود، در مرحله بعد آشغال های کوچک و گرد و غبار، با کشیدن جاروبرقی تمیز شود. در هنگام کثیف شدن بخشی از چمن و ایجاد لکه، لازم است بلافاصله محل موردنظر را با پارچه مرطوب، یا با شامپو فرش و یا سایر شوینده ها، پاک شود. اما به طور کلی توصیه می شود هر چند وقت یکبار چمن مصنوعی، با پارچه مرطوب دستمال کشیده شود تا گرد و خاک از سطح چمن رفع کند و سبب کدری رنگ چمن نشود.

در صورتی که زهکشی مناسبی نیز تعبیه شده باشد، شستشوی چمن با آب نیز ممکن است و آب از طریق سیستم زهکشی زیره چمن مصنوعی، به راحتی از طریق ناودان تخلیه می شود. حالت ایده آل این است که الیاف چمن مصنوعی را به طور ماهانه فرچه کشیده شود و یا آن که با جارو، برخلاف جهت الیاف ها طی زده شود، تا طراوت و حالت ایستاده الیاف چمن مصنوعی حفظ شود.

روش نصب پرتابل چمن مصنوعی بالکن و تراس چیست؟
نصب چمن مصنوعی در بالکن و تراس نسبت به سایر مکان های رو باز آسان تر است. در نصب شما می توانید از روش نصب با چسب استفاده کنید که در این صورت چمن محکم به کف می چسبانده می شود و به راحتی قابل جدا شدن نیست و یا از روش نوار اتصال استفاده کنید، در این صورت، هر زمان که تصمیم بگیرید، جمع کردن کفپوش چمن، به راحتی امکان پذیر است. انتخاب روش کار با شماست، اما نصب آن باید توسط نصاب حرفه ای اعمال شود. به طور کلی، نصب چمن مصنوعی دارای مراحلی است که باید رعایت شود:
آماده کردن سطح بالکن یا تراس: مرحله اول در مورد کف سازی بالکن یا تراس است، اگر کف آن از سرامیک یا موزاییک باشد صافی مورد نیاز را دارد، اما اگر کف بالکن و تراس صاف نباشد علاه بر آن که چسب زیادی مصرف می شود، نصب نیز به خوبی انجام نمی گیرد. در مورد کف چمن مصنوعی، باید به شیب نیز دقت کرد که آیا شیب به گونه ای هست که آب به سمت کف شور هدایت شود. همچنین لازم است کف خشک و تمیز باشد تا کیفیت و کارایی چسب در هنگام نصب حفظ شود. اگر سطح بالکن و تراس یکدست نباشد آب در قسمت هایی از کف باقی می ماند و سبب ایجاد برآمدگی هایی در چمن مصنوعی می شود، در نتیجه، ظاهر آن را نامناسب می کند و سبب خراب شدن چسب و کنده شدن چمن از کف می شود. در صورت نامیزانی سطح می توان از فوم های 6 میلی متری استفاده کرد تا چمن مصنوعی به صورت یکدست روی بالکن و تراس نصب شود.


اندازه گیری بالکن یا تراس: باید بالکن و تراس خود را به صورت دقیقی اندازه گیری کنید تا متراژ فضا را به دست آید. با کشیدن کروکی محیط و متراژ به دست آمده، شما می توانید اندازه رول های چمن مصنوعی که در بازار موجود هست را بررسی کنید و متراژ لازم را سفارش دهید و یا اطلاعات خود را برای بخش خدمات نصب شرکت آسیا چمن ارسال کنید، تا کارشناسان، مقدار چمن موردنیاز را به شما اعلام کنند.


انتخاب چمن مصنوعی: مرحله سوم انتخاب چمن مصنوعی مناسب است. در این مرحله براساس ویژگی هایی که برای چمن مصنوعی در بخش ویژگی چمن مصنوعی مناسب برای بالکن و تراس، به آن اشاره شد مدل مورد نیاز را انتخاب کنید. به این نکته در هنگام انتخاب، دقت داشته باشید که ممکن است برخی از چمن های مصنوعی دارای حفره هایی جهت خروج از آب نباشد که این امر شستشوی چمن مصنوعی را سخت می کند.


برش زدن چمن مصنوعی: در این مرحله، چمن مصنوعی، باید به اندازه فضای بالکن یا تراس برش زده شود. کناره رول های چمن مصنوعی، معمولا دارای یکسری ضایعات هست که قبل از نصب، باید با قیچی از لبه کار بریده شود. گاهی اوقات برای نصب چمن شاید لازم باشد، رول چمن مصنوعی چند تیکه شود و لبه های تکه های چمن در کنار هم با چسب فیکس شوند. بهتر است قبل از آن که چمن مصنوعی با چسب به کف محکم شود، رول آن کامل باز شود تا موج های ناشی از رول بودن باز شود.


چسباندن چمن مصنوعی به کف: چمن مصنوعی را با میزان کافی از چسب، به کف چسبانده می شود. برای نصب آن معمولا نوار چسب دو طرفه مورد استفاده قرار می گیرد و با کمی چسب مایع در گوشه های چمن مصنوعی برای محکم شدن آن بر روی سطح استفاده می گردد. در ورودی و خروجی بالکن و همچنین لبه های چمن مصنوعی چسب کاری باید با دقت بیشتری انجام گیرد تا باعث گیر کردن پای افراد هنگام عبور از آن و زمین خوردنشان نشود. معمولا از میزان کمی چسب در این مکان ها استفاده می شود تا فضای خالی برای تخلیه آب وجود داشته باشد. اگر از چسب زیاد در بالکن یا تراس برای محکم کردن چمن به کف استفاده شود آب از آن تخلیه نمی شود و همچنین در آینده به راحتی نمی توان چمن مصنوعی ارا از کف بالکن یا تراس جدا کرد.

قیمت چمن مصنوعی برای بالکن و تراس به همراه نصب چقدر است؟
قیمت خرید چمن مصنوعی بسته به کاربرد، جنس الیاف، تراکم چمن، کیفیت چمن، ارتفاع الیاف، وزن چمن مصنوعی، بکینگ چمن، برند و نوع بافت متنوع است. به خصوص که باید هزینه های مربوط به حمل و نصب آن را نیز درنظر گرفت و اینکه برای نصب از چه نوع چسبی استفاده می شود. متراژ کف بالکن و تراس نیز، با توجه به افزایش اندازه چمن مصنوعی مورد نیاز، هزینه را افزایش می دهد. اما از آنجایی که تراس و بالکن متراژ کمی دارد، دارای سطح مناسب برای نصب است و چمن مصنوعی به راحتی بر روی موزاییک، سرامیک، آجر، ایزوگام و بتن یا سیمان نصب می شود و نیاز به هزینه زیاد بابت زیر سازی وجود ندارد، چمن کاری آن به صرفه است. برای اطلاع دقیق از قیمت مدل های چمن می توانید با شماره 021-41127 واحد فروش تماس حاصل کنید.

خرید چمن مصنوعی برای بالکن و تراس را چگونه انجام دهیم؟
با کوچک شدن خانه ها، مردم تمایل زیادی به مفروش کردن بالکن و تراس خود با چمن مصنوعی و استفاده از آن به عنوان محلی زیبا برای مطالعه، استراحت، بازی کودکان، دورهمی ها، آفتاب گرفتن و استراحت دارند. شرکت های تولید کننده چمن مصنوعی نیز طرح های متنوعی را تولید می کند که مناسب فضای باکن و تراس باشد. قبل از خرید چمن لازم است در مورد ویژگی های چمن مصنوعی و انتخاب نوع مناسب آن تحقیق لازم را داشته باشید. گروه مشاوره آسیا چمن در این زمینه می تواند پاسخ گو سوالات شما باشد. چمن های مصنوعی اغلب به دو دسته تزئینی و ورزشی تقسیم می شوند، اما برخی از محصولات آسیا چمن هم زمان دو کاربرد تزئینی و ورزشی را باهم دارند. برای بالکن و تراس مدل های تزئینی مناسب است اما در تراس ها و بالکن های پرتردد بهتر است از مدل های تزئینی-ورزشی استفاده شود. آسیا چمن مدل های ...... را به شما پیشنهاد می کند.

 

نظرات شما