بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن مصنوعی-آسیاچمن کاملا محفوظ می باشد

English العربیه

قیمت چمن مصنوعی

  • تاریخ انتشار
  • 30 شهريور 1401

قیمت  چمن مصنوعی

فهرست مطالب این مقاله

1- علل توصیه استفاده از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی
2- عوامل موثر در قیمت چمن مصنوعی
3- قیمت چمن مصنوعی موکتی
4-قیمت چمن مصنوعی پشت بام
5- قیمت چمن مصنوعی مناسب مهدکودک و زمین بازی کودکان
6- قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه
7- قیمت چمن مصنوعی مناسب باغ و تالار
8- قیمت چمن مصنوعی مناسب حیاط خانه و ویلا
9- قیمت چمن مصنوعی مناسب استخر
10- قیمت چمن مصنوعی مناسب بالکن و تراس
11- قیمت چمن مصنوعی مناسب محیط کار و اداری
12- قیمت چمن مصنوعی مناسب رستوران و کافه 
13- قیمت چمن مصنوعی بین سنگ یا نواری
14- قیمت چمن مصنوعی مناسب گلف و مینی گلف 
15- قیمت چمن مصنوعی برای باشگاه
16-قیمت چمن مصنوعی فوتبالی
17- قیمت نصب چمن مصنوعی
در گذشته چمن طبیعی در موارد متنوعی مورد استفاده قرار می گرفت و البته افراد متحمل زحمت بسیاری جهت پرورش و نگهداری از آن می شدند. مشکلات در نگهداری از چمن طبیعی موجب حذف آن نشد، تنها تدریجا با پیشرفت تکنولوژی و ساخت انواع چمن مصنوعی با کیفیت و متنوع، جایگزین شد. هدف این مقاله معرفی انواع چمن مصنوعی و قیمت های آن است تا راهنمای انتخاب برای مخاطبان این حوزه گردد. 

علل توصیه استفاده از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی
افرادی که تجربه نگهداری گل در خانه را دارند، مطلع هستند یک گیاه همچون هر موجود زنده دیگر نیاز به توجه و مراقبت بالایی دارد. محصولات غیرطبیعی در اغلب موارد نمی تواند جایگزین محصولات طبیعی شوند و زیبایی و ظرافت آن ها را دارا نیستند، اما در بحث چمن مصنوعی به جرات می توان ادعا کرد که علاوه بر زیبایی و ظرافتی که چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی دارد سایر مزایای آن سبب شده تا افراد خواهان دردسرهای چمن طبیعی نباشند. از جمله مزایای چمن مصنوعی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
•    مقرون به صرفه بودن: هزینه ابتدایی چمن مصنوعی از چمن طبیعی بیشتر است، اما اگر هزینه های نگهداری چمن طبیعی را در طول سال جمع کنیم ،شاهد هستیم هزینه چمن مصنوعی در بلند مدت کمتر خواهد بود.
•    مقاومت بالا: چمن طبیعی آسیب پذیری بالایی دارد و احتمال می رود بخصوص در برخی از فصول سال از بین رود. این درحالیست که چمن مصنوعی مقاومت بالایی در شرایط جوی متنوع و در فصل های مختلف دارد و در نتیجه طول عمر آن زیاد می باشد.
•    عدم نیاز به رسیدگی جدی: چمن طبیعی متناسب با فصل و نحوه استفاده نیازمند به آبیاری، چمن زنی، کوددهی و ... خواهد بود اما چمن مصنوعی با توجه به نوع و محل استفاده و در صورت نصب اصولی و دارا بودن کیفیت مناسب تنها به نگهداری هایی چون شستشو و نظافت نیاز خواهد داشت.
•    زیبایی ظاهری: چمن طبیعی ممکن است رشد یکدستی نداشته باشد، یا برخی از نقاط دارای تراکم لازم نباشد و یا دچار زردی و پوسیدگی شوند. اما چمن مصنوعی با وجود شباهت بالایی که به چمن طبیعی دارد با رفع این معایب، به راحتی می تواند جایگزین مناسبی باشد.
•    عدم وجود حشرات: چمن طبیعی زیستگاه موجودات بسیاری است که می تواند باعث بیماری و آسیب به لوازم و انسان ها شوند، درحالی که چمن مصنوعی فاقد این ویژگی آزاردهنده است.
•    استفاده در مکان های مختلف: امکان پرورش و رشد چمن طبیعی در همه مکان ها چون بالکن و مکان هایی که دارای نور کافی نیست وجود ندارد درحالی که برای استفاده از چمن مصنوعی در مکان دلخواه خود، تنها کافی است نوع مناسب آن را انتخاب کنید و از آسیا چمن برای قیمت چمن مصنوعی مشاوره بگیرید.

عوامل موثر در قیمت چمن مصنوعی
هر محصول برای تولید دارای مولفه هایی است که بر قیمت و کیفیت آن تاثیر مستقیم دارد، در ذیل تلاش شد به مهم ترین مولفه های تاثیرگذار در قیمت چمن مصنوعی به طور خلاصه پرداخته شود:
•    ارتفاع پایل چمن مصنوعی: ارتفاع بالای پایل یا نخ چمن مصنوعی، نیازمند استفاده از مواد اولیه بیشتری است، همچنین فرایند تولید طولانی تری را می طلبد، بنابراین  قیمت بیشتری دارد. اما نکته حائز اهمیت در انتخاب ارتفاع پایل مناسب، در موارد استفاده از آن است که در بخش معرفی انواع چمن ها به آن پرداخته می شود.
•    تراکم چمن مصنوعی: تراکم بافت چمن مصنوعی از حاصل ضرب تعداد گره های یک متر تراکم طولی در یک متر تراکم عرضی به دست می آید و به زبان ساده سبب پرپشتی یا کم پشتی چمن مصنوعی می شود. چمن مصنوعی با تراکم بالا زیبایی بیشتری به همراه دارد و طبیعی تر به نظر می رسد، در عین حال قیمت بالاتری را به خود اختصاص می دهد.
•    دیتکس چمن مصنوعی: دیتکس به کیفیت، وزن و ضخامت نخ چمن مصنوعی اشاره می کند. در واقع هر چه عدد دیتکس بالاتر باشد به این معناست که نخ چمن مصنوعی ضخامت و وزن بیشتر و در نتیجه مقاومت بالایی در مقابل سایش دارد، لذا به میزانی که دیتکس نخ چمن مصنوعی بالا رود، قیمت نیز افزایش می یابد. 
•    بکینگ چمن مصنوعی: کیفیت و تعداد لایه های بکینگ یا زیره چمن مصنوعی سبب افزایش عمر چمن در سرمای زمستان و گرمای تابستان می شود، علاوه بر آن، در تخلیه آب از چمن نقش بسزایی دارد. بکینگ چمن مصنوعی در انواع یک لایه، دو لایه و سه لایه تولید می شوند و باید متناسب با نوع استفاده انتخاب گردد. هر چه تعداد لایه ها بیشتر باشد قیمت چمن بالاتر خواهد بود.
•    کیفیت نخ: نخ چمن مصنوعی به طور معمول از الیاف پلیمری چون پلی پروپیلن یا پلی اتیلن ساخته می شود. 
•    تک بافت یا چند بافت بودن: در چمن مصنوعی تک بافت، عموما از یک رنگ نخ استفاده می شود اما متناسب با کاربرد چمن مصنوعی، سایر نخ های رنگی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. متناسب با تعداد بافت هایی که چمن مصنوعی دارد، قیمت آن نیز افزایش می یابد.
حال بعد از اشاره به عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت چمن مصنوعی25 و ضرورت استفاده از آن و همچنین شناخت مولفه-های مهم چمن مصنوعی، در ادامه به معرفی انواع چمن مصنوعی خواهیم پرداخت:

قیمت چمن مصنوعی موکتی
چمن مصنوعی موکتی نسبت به سایر مدل¬ها دارای ارتفاع کمتری می¬باشد، بنابراین عموما جنبه تزئینی دارد و سبب ایجاد فضاسازی زیبا با کمترین هزینه خواهد شد. این نوع چمن مصنوعی گزینه مناسبی برای مکان¬های پر رفت و آمد است چرا که به علت کوتاه بودن ارتفاع الیاف، نظافت و نگهداری از آن راحت¬تر است و متناسب با تراکمی که دارد کمتر دچار خوابیدگی می¬شود، همچنین با ارتفاع کم، بسیار مناسب برای ورزش¬هایی چون تنیس و گلف است زیرا احتمال انحراف توپ در آن پایین است. اما استفاده از آن برای فضاهایی که با سلامتی کودکان و امنیت افراد ارتباط دارد مانند مهدکودک، زمین بازی کودکان، مدارس و برخی از ورزش¬هایی که احتمال آسیب در آن وجود دارد، پیشنهاد نمی¬شود. نصب چمن مصنوعی موکتی بسیار آسان است و نیاز به ایجاد زیرساخت و هزینه¬های هنگفت نیست.بنابراین قیمت چمن مصنوعی موکتی برای شما چالش عجیبی نخواهد بود.

قیمت چمن مصنوعی پشت بام
استفاده از پشت بام ها به عنوان یک فضای سبز بسیار مرسوم شده است اما از آنجایی که امکان رشد چمن طبیعی و گیاه در پشت¬بام وجود ندارد استفاده از چمن مصنوعی توصیه می¬گردد. نکته حائز اهمیت در روف گاردن¬ها داشتن یک زیرسازی و شیب مناسب برای نصب چمن مصنوعی است تا امکان تخلیه آب و باران از آن وجود داشته باشد. انتخاب چمن مناسب برای روف گاردن به نوع و میزان استفاده شما از آن بستگی دارد و این که آیا شما قصد دارید تمام کف پشت¬بام را چمن کنید یا به صورت نواری از چمن استفاده کنید و یا آن که در فضای پشت بام از سنگ استفاده شده و شما خواهان نصب چمن بین سنگ¬ها هستید؟ به طور کلی استفاده از یک چمن با ارتفاع 25 میلی متر می¬تواند انتخاب مناسبی برای روف گاردن باشد. به ویژه اگر تردد در روف گاردن¬ بالا باشد پیشنهاد می¬شود از چمن مصنوعی با تراکم بالا و الیاف با ارتفاع بالا انتخاب شود. استفاده از روف گاردن در ساختمان¬های اداری جهت ایجاد فضایی شاد برای کارمندان می¬تواند پیشنهاد جذابی باشد. تیم مشاوره آسیا چمن می¬تواند با توجه به نیازتان، به شما در انتخاب چمن مناسب مشاوره دهد. پیشنهاد آسیا چمن استفاده از چمن صدف 25 و 15 میل برای روف گاردن پشت بام، انتخاب چمن مصنوعی مدل صدف 25 میل برای استفاده نواری و بین سنگ می باشد.

قیمت چمن مصنوعی مناسب مهدکودک و زمین بازی کودکان
امروزه برای تمام محصولاتی که مرتبط با کودکان هست استانداردهای خاصی در نظر گرفته می¬شود و این نکته شامل کفپوش مناسب در مکان¬هایی که کودکان برای زمان طولانی از آن استفاده می¬کنند نیز می¬شود. چمن مصنوعی از جمله کفپوش¬هایی است که توانسته به عنوان یک جایگزین مناسب برای مهدکودک¬ها و زمین¬های بازی کودکان انتخاب گردد و از آن می¬توانید در فضای کلاس و حیاط استفاده کنید. به ویژه که امروزه میزان آلرژی کودکان به گرده¬هایی که ممکن است در فضای سبز طبیعی موجود باشد، افزایش یافته است. چمن مصنوعی دوام بالایی دارد و نگرانی بابت از بین رفتن چمن در اثر بازی کودکان و دویدن بر روی آن وجود ندارد. چمنی که برای مهدکودک و زمین بازی کودکان انتخاب می¬شود بهتر است از جنس.... باشد چرا که دارای مواد سمی نیست و مانع از ایجاد حساسیت در کودکان می¬شود. همچنین برای ایجاد امنیت و جلوگیری از آسیب و ضربه، بهتر است چمن مصنوعی با دارا بودن استاندادهای بهداشتی، تراکم بالا و با ارتفاع 11 تا 35 میلی¬متر انتخاب شود و از لایه ژئواستفاده کنند تا ضربه¬پذیری چمن افزایش یابد. آسیا چمن با مهم دانستن سلامتی و امنیت کودکان دارای محصولاتی هست که برای این نوع مصرف بسیار ایده¬آل می¬باشد و محصولات ذیل را پیشنهاد می¬کند:

قیمت چمن مصنوعی برای مدرسه
محیط مدرسه به فضایی امن و بانشاط جهت افزایش بهره¬وری ذهنی و تخلیه انرژی و هیجان کودکان نیازمند است که در تمام فصول این ویژگی خود را حفظ کند. در انتخاب چمن مصنوعی مناسب مدارس باید دقت کرد برای چه رده سنی از آن استفاده خواهد شد، تا جنس و پرکننده مناسب چمن انتخاب شود، همچنین باید مناسب همه ورزش¬ها باشد. دارای ارتفاع بین 15 تا 35میلی متر باشد و تراکم مناسبی داشته باشد. بهتر است از لایه فوم محافظ استفاده شود تا آرامش و لطافت بیشتری از محیط دریافت شود. البته استفاده از رنگ¬های مختلف در چمن نیز ایده مناسبی است. آسیا چمن در سبد خود، محصولاتی دارد که در دسته چمن مصنوعی تزئینی_ورزشی قرار می¬گیرد که هم دارای کاربرد ورزشی است و هم قیمت مناسب¬تری نسبت به چمن¬های مصنوعی ورزشی داراست. در ذیل به چند مورد از آن اشاره می کنیم:

قیمت چمن مصنوعی مناسب باغ و تالار
استفاده چمن مصنوعی در تالار و باغ علاوه بر ویژگی تزئینی داشتن، مانع از گل آلود شدن در شرایط جوی نامناسب می¬شود و استفاده از آن به خصوص در ورودی¬ها جلوه جذابی به خود می¬گیرد. از آن جایی که باغ و تالار از مکان¬های پرتردد محسوب می¬شود لازم است به چمن مصنوعی با کیفیت و مرغوب که تک بافت نباشد، فکر شود. به خصوص که باید زهکشی مناسبی برای آن صورت گیرد تا شستشو چمن مصنوعی آسان گردد، به این صورت که آب به راحتی تخلیه شود و آلودگی¬ها را در خود نگه ندارد. اگر در انتخاب چمن و نصب آن برای باغ و تالار به این نکات دقت نشود، چمن مصنوعی بعد از مدت کوتاهی دچار پارگی و خوابیدگی خواهد شد. علاوه بر نکات فوق باید به ارتفاع مناسب، تراکم نخ، ضخامت زیره چمن و ضخامت نخ چمن نیز توجه کرد. آسیا چمن با بیش از 20 سال تجربه در تولید و نصب چمن مصنوعی مدل¬های ذیل را برای زیباسازی باغ¬ها و تالارها پیشنهاد می¬کند:

قیمت چمن مصنوعی مناسب حیاط خانه و ویلا
در انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای حیاط ویلا و خانه باید به این نکته توجه شود که در کدام قسمت نصب خواهد شد. چمن مصنوعی ورودی خانه یا ویلا، از آنجایی که مسیر تردد افراد و وسایل نقلیه محسوب می¬شود باید از مدل¬های باکیفیت مانند رویال 25 میل استفاده شود که دارای دیتکس و تراکم بالایی است و مناسب فضاهای پر رفت و آمد می باشد، برای فضای سبز حیاط که محیطی برای داشتن دورهمی¬های عصرانه خانوادگی یا دوستانه است و استهکاک و رفت و آمد کمی دارد می¬توانید از مدل صدف فر استفاده کنید. اگر در فضای حیاط می¬خواهید به صورت ترکیب سنگ و چمن مصنوعی استفاده کنید مدل صدف ملانژ با ارتفاع25 میلی متر پیشنهاد می¬شود تا بیرون زدگی مناسبی از سنگ یا موزاییک داشته باشد. فراموش نکنید در ماندگاری بالای چمن مصنوعی در حیاط خانه و ویلا علاوه بر انتخاب چمن با کیفیت، زهکشی مناسب آن نیز مطرح است.

قیمت چمن مصنوعی مناسب استخر
استفاده از چمن مصنوعی در اطراف استخر علاوه بر آن که سبب زیبایی محیط می¬شود، امنیت شمار را نیز فراهم می¬کند، چرا که به علت خیس بودن اطراف استخر احتمال لیز خوردن در آن بالاست. اما چمن مصنوعی پس از خیس شدن لیز نمی¬شود و حتی اگر احتمال زمین خوردن وجود داشته باشد، می¬تواند به عنوان یک ضربه¬گیر عمل کند و احتمال آسیب دیدگی را به شدت کاهش دهد. بخصوص که سنگ¬های کنار استخر در تابستان داغ می¬شود بنابراین راه رفتن و نشستن بر روی آن آزاردهنده است. نکته مهم در چمن مصنوعی کنار استخر، سیستم تخلیه آب آن است تا مانع از پوسیدگی شود، همچنین که باید قابل شستشو باشد و نخ و بکینگ آن دارای کیفیت بالایی باشد. توجه شود که الیاف چمن مصنوعی کنار استخر باید نرم باشد تا زبری آن اذیت نکند و مقاومت بالایی در برابر آب نیز داشته باشد. براساس مولفه¬های ذکر شده، آسیا چمن انتخاب مدل¬های چمن مصنوعی ذیل را به شما توصیه می¬کند:

قیمت چمن مصنوعی مناسب بالکن و تراس
از آنجایی که بالکن و تراس خانه¬ها متراژ کمی را به خود اختصاص می¬دهند استفاده از چمن مصنوعی در آن خیلی هزینه¬بر نخواهد بود. همچنین چمن¬کاری این فضاها بیشتر جنبه تزئینی دارد و شما نیازی به آن ندارید که چمنی انتخاب کنید که دارای مقاومت و ضربه¬پذیری بالا باشد، چرا که این فضاها کم تردد است، کمتر در معرض آفتاب و باران قرار می¬گیرد و نیاز به شستشو مداوم ندارد. اما فراموش نکنید اگر شما علاقمند به شستشوی چمن مصنوعی در بالکن و تراس خود هستید باید حتما قبل از نصب، زهکشی مناسبی انجام دهید تا آب تخلیه شود و باعث جمع شدن آب و ایجاد بوی نامطبوع و تخریب ساختمان نشود. اما اگر تنها با نظافت و شستشو با شامپو فرش رضایت می¬دهید، می¬توانید چمن مصنوعی را با چسب به کف تراس یا بالکن نصب کنید. بهتر است چمن مصنوعی با ارتفاع کم انتخاب شود تا نظافت آن آسان باشد، در واقع برای این نوع مصرف، مدل چمن با ارتفاع 11تا این 25 میلی متر پیشنهاد می¬گردد. اما از آنجایی که این فضا بخشی از خانه است بهتر است برای داشتن نرمی و لطافت بیشتر چمنی با تراکم متوسط و بالا انتخاب کنید. نمونه¬های ذیل انتخاب مناسبی برای زیباسازی فضای تراس و بالکن شما خواهد بود:

قیمت چمن مصنوعی مناسب محیط کار و اداری
استفاده از چمن مصنوعی در محیط اداری علاوه بر آن که فضایی پرنشاط و صمیمی را برای ارباب رجوع فراهم می¬کند، می-تواند برای افزایش عملکرد ذهنی کارمندان نیز کمک ویژه¬ای باشد و بر کاهش استرش و فشار ناشی از کار، تاثیر چشمگیری دارد. برای انتخاب چمن مناسب باید دقت کنید شما در چه نوع اداره¬ای هستید، چقدر رفت و آمد در آن صورت می¬گیرد، به چه میزانی نظافت در آن نیاز دارید. البته شما نگرانی چندانی از جهت مقاومت در برابر نور خوشید و آب باران نخواهید داشت. اگر شما اداره¬ای دارید که در آن ارباب رجوع بسیاری تردد می¬کند، باید به دنبال چمنی باشید که نظافت آن آسان است، بنابراین چمن مصنوعی با ارتفاع کم، انتخاب ایده¬آلی خواهد بود تا با استفاده از جاروبرقی یا دستگاه بخارشوی فرش به خواسته خود برسید. مدل چمن مصنوعی که انتخاب می¬کنید می¬تواند متناسب با کارکرد اتاق¬ها باشد، اتاقی که مراجع کننده آن زیاد است یا اتاقی که ویژه مهمان و کنفرانس است، حتی شاید مایل باشید از چمن مصنوعی روی پله¬ها نیز استفاده کنید و یا برای استفاده از آن برای تزیین دیوار ایده¬ای داشته باشید. برای تنوع و زیبایی محیط کار شما حتی می¬توانید از تنوع رنگی محصولات آسیا چمن نیز بهره ببرید، لذا ما محصولات ذیل را به شما معرفی می¬کنیم:

قیمت چمن مصنوعی مناسب رستوران و کافه 
امروزه رستوران¬ها و کافه¬ها به دنبال ایده¬های مختلفی برای ایجاد فضایی جذاب و دلنشین جهت جذب مشتری هستند. یکی از گزینه¬هایی که سبب ایجاد این فضا می¬شود چمن مصنوعی است. حال باید دقت کرد در این مکان¬ها، هم رفت و آمد زیاد می¬باشد و هم نیاز به نظافت و شستشوی مداوم با توجه به نوع استفاده از آن است. بنابراین موضوع انتخاب یک چمن مصنوعی تزئینی با کیفیت و زهکشی مناسب را فراموش نکنید. به این نکته نیز توجه کنید که آیا شما مکانی روباز دارید و یا سرپوشیده است؟ برای طول عمر بالای چمن مصنوعی از جهت رفت و آمد باید مولفه¬هایی چون جنس و ضخامت نخ، و از جهت شستشو و نظافت، مولفه¬هایی چون تراکم و ارتفاع چمن را مدنظر بگیرید. برای شما آسان¬تر و مقرون به صرفه است تا چمنی با جنس مرغوب که دارای نخ با ضخامت بالا است را انتخاب کنید و اینکه تراکم کمی داشته باشد. کیفیت بکینگ و زهکشی مناسب را در این موارد از خاطر نبرید. آسیا چمن مدل¬های ذیل را با توجه به دارا بودن شاخصه¬های مطرح شده به شما توصیه می¬کند:

 قیمت چمن مصنوعی بین سنگ یا نواری
گاهی افراد تصمیم می¬گیرند تا از چمن به صورت ترکیبی با سنگ یا موزاییک استفاده کنند و یا تنها در کناره¬های محیط از چمن استفاده شود. بدین منظور چمن¬هایی به صورت نواری تولید می¬شود تا زحمت برش زدن در آن به حداقل برسد. این مدل چمن مصنوعی بنا به نیاز مشتری به صورت نواری تهیه می¬شود و معمولا بین 5 تا 10 سانتی¬متر پهنا دارد. بهتر است ارتفاع چمن متناسب با عمق شیار انتخاب شود، بدین شکل که 5 تا 10 میلی¬متر چمن از سنگ و موزاییک بالاتر باشد، بدین منظور ضرورت دارد، عمق شیارها در تمام نقاط یکسان باشد تا مقدار بیرون¬زدگی چمن یکدست شود. یکی از مزیت¬های چمن مصنوعی نواری در صورتی که پهنای مناسبی انتخاب شود و نیاز به برش عرضی نداشته باشد، نصب آسان آن است. قیمت چمن مصنوعی نواری براساس پایل، تراکم و کیفیت نخ متفاوت خواهد بود.

قیمت چمن مصنوعی مناسب گلف و مینی گلف 
چمن بخش جدایی¬ناپذیر ورزش گلف محسوب می شود اما از دست رفتن چمن طبیعی در برخی فصول ممکن است این ورزش را به فعالیتی فصلی تبدیل کند، استفاده از چمن مصنوعی، ورزش گلف را از این معظل نجات خواهد داد و در تمام فصول در هر شرایط آب و هوایی مختلف و حتی در مکان¬هایی که امکان رشد چمن طبیعی وجود ندارد می¬توان شرایط ایجاد زمین گلف را فراهم کرد. آن چه در انتخاب چمن مناسب برای ورزش مذکور مهم است علاوه بر توجه به شرایط جوی محیط، دقت به مواردی است که در قوانین بازی و نحوه بازی خلل ایجاد می¬کند. در واقع لازم است پایل چمن کم، تراکم بالا و مجعد شکل باشد، چمن به صورت هم سطح نصب شود، این نکات کمک می¬کند تا توپ گلف دچار انحراف نشود. قبل از نصب چمن مصنوعی باید سطح زمین موردنظر صاف باشد و به سیستم زهکشی آن توجه داشته باشید. برای این موارد آسیا چمن به شما مدل¬های ذیل را پیشنهاد می¬کند:

قیمت چمن مصنوعی برای باشگاه
داشتن یک محیط مفرح، در جذب افراد و رونق کسب و کار تاثیر مستقیم دارد. با توجه به افزایش تعداد باشگاه¬ها افراد با بررسی ویژگی¬های محیط باشگاه دست به انتخاب خواهند زد. به ویژه که افراد در باشگاه برای انجام برخی از حرکات نیاز به دراز کشیدن بر روی زمین داشته باشند و چمن مصنوعی با قابلیت شستشو و نظافت این مهم را فراهم می¬کند تا از نظر بهداشتی برای استفاده در محیط¬های ورزشی دارای مزیت باشد. چمن مصنوعی اگر درست انتخاب شود در محیط باشگاه به راحتی فرسوده نمی¬شود، ضربه¬گیر مناسبی است و مانع از حساسیت¬های پوستی می¬شود. بهتر است چمنی را انتخاب کنید که دارای مواد سمی نباشد. بدین منظور ما چمن مدل فیروزه و مگنولیا  را به شما پیشنهاد می¬کنیم. دقت بفرمایید ارتفاع چمن بهتر است.... میلی¬متر باشد و از نوع تک بافت انتخاب نکنید. برای بخش ورودی، با توجه به تردد بالا، باید به مقامت چمن نیز دقت شود.

قیمت چمن مصنوعی فوتبالی
شاید دیگر نمی¬توان زمین فوتبالی را پیدا کرد که از چمن طبیعی استفاده کند و هر مجموعه¬ای قصد دارد زمین فوتبالی را ایجاد کند در ابتدا به دنبال انتخاب یک چمن ورزشی مناسب است. استفاده از چمن در ورزش فوتبال از آن جهت مهم است که میزان آسیب¬دیدگی ورزشکاران را به شدت کاهش خواهد دهد. امروزه برای چمن¬های فوتبالی استاندارهایی را در نظر می-گیرند که اگر این استاندارها لحاظ نشود برای رویدادهای مهم و حرفه¬ای مجوز استفاده نخواهد گرفت. چمن مصنوعی فوتبالی باید دارای پایل40 تا 60 میلی مترو  دیتکس بین 12000 تا 14000و  بکینگ دو لایه به بالا و زیرسازی مناسب جهت تخلیه آب باشد.لازم به ذکر است اخیرا در کشورمان پایل چمن و دیتکس و البته تعداد لایه های بکینگ بر اساس درجه اهمیت زمین در نظر گرفته می شود.بنابراین مشخصات فنی چمن استفاده شده در زمینهای فوتبالی جهت بازیهای ملی یا تمرینی و یا بازیهای باشگاهی کاملا متفاوت می باشد و خریداران محترم حتما در این خصوص با بخش فروش آسیا چمن مشاوره لازم را دریافت بفرمایند.آ

قیمت نصب چمن مصنوعی
در نصب چمن مصنوعی در ابتدا باید دید، وضعیت سطحی که قرار است چمن روی آن نصب شود چگونه است. معمولا زیرسازی  در زمین های فوتبالی به دو صورت بوند و آنبوند انجام می¬شود. متناسب با نوع سطح باید یکی از این موارد انتخاب شود و روش بوند هزینه¬ بیشتری را در برمی¬گیرد. اما قیمت نصب در چمن مصنوعی تزیینی با توجه به میزان برشکاری¬ها متفاوت خواهد بود، بدین شکل که آیا از چمن مصنوعی به صورت اشکل هندسی استفاده می¬شود و زمین مورد نظر کناره¬های مورب بسیار دارد و یا آن که از چمن برای پوشاندن بین سنگ¬ها استفاده می¬شود. به طور کلی متناسب با این که سطح موردنظر در چه وضعیتی قرار دارد و از چه نوع موادی برای نصب استفاده می¬کنید، قیمت نصب چمن متفاوت خواهد بود، البته برای انتخاب مواد باید به این سوال پاسخ دهید که به دنبال چه کاربردی برای چمن مصنوعی هستید؟ 
شرکت آسیا چمن با بیش از 21 سال تجربه و انجام بیش از 8000 پروژه فوتبالی در سراسر ایران و فروش میلیون ها متر مربع چمن تزیینی بالاترین خدمات را در بخش نصب چمن مصنوعی فوتبالی و تزیینی به خریداران محترم ارایه می دهد.


 

نظرات شما